Vyhodenie z detského ihriska

sissa_il
31. júl 2023

Mamičky, stretli ste sa niekedy s tým že nás vyhodili z detského ihriska z pred bytovky, vraj je súkromné?
Možno som zaostala ale ja som ešte nevidela aby Bytovka mala súkromné ihrisko.
Nebolo to ani oplotené ani žiaden oznam.

petulda333
31. júl 2023

Tak u nas v meste su take,ze si ho susedia urobili sami a aj posedenie urobene. Maju tam,ale tabulu.

sima_20
31. júl 2023

U nás niektoré nové, tie moderné bytovky majú aj svoje súkromné ihriska, ale spolu s bytovkou sú ohradené.

viestta
31. júl 2023

Ano, moze sa stat, ze si domaci zo svojich penazi postavili ihrisko. Aj v KE su ihriska vo vnutroblokoch developerskych projektov, ktore nie su verejne. Sukromnr ihrisko vobec nemusi byt oplotene, a verejne oplotene byt moze. U nas su aj verejne ihriska oplotene

zuzanaete
31. júl 2023

Novostavby mavaju svoje ihriska. Zvykne to byt ale oznacene.

sissa_il
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissa_il
autor
31. júl 2023

@zuzanaete No tam nič označené nieje
Len na Zavore pre auta je že súkromné parkovisko.
No neviem, príde mi to také divné ze sukromne ked ihrisko je viacmenej na očiach a dieta tam môže hocikedy nabehnúť. Budú takto večne vykrikovať po deťoch? 🙈

tramtada31
31. júl 2023

Ano, väčšinou nove bytovky stoja na súkromných pozemkoch developerov a majú aj privátne ihrisko, to sa aj udržiava z ich spoločných penazi. O obecne ihriska sa stara zas obec/mestska cast, sú financované z verejnych zdrojov a dostupne pre verejnost. Ak sa ti tam dieťa ťahá, tak mu to vysvetli, alebo choďte inou trasou. Tiež sa mi paci susedove Porsche a nechodím sa na ňom povoziť, aj keď sa mi paci 🙂

sissa_il
autor
31. júl 2023

@tramtada31 dakujem za informaciu
No ina cesta nieje a rocnemu a pol nevysvetlis 🙂
Ale nevedela som ze to takto funguje

sona96
31. júl 2023

@sissa_il my máme tiež súkromné ihrisko pred bytovkou, stojí na našom pozemku a je postavené z našich peňazí. Ale nikdy sme odtiaľ žiadne deti nevyhodili.

sissa_il
autor
31. júl 2023

@sona96 tak asi je naozaj sukromne
Nas vyhodili s malym babom no. Take to bolo divne...

kacena4
31. júl 2023

ak je súkromný pozemok okolo bytovky ano je ram aj ich sukromne ihrisko, my sme pred bytovkou na mestskom pozemku postavili ihrisko pre vsetkych je oplotene a nezamykame ho

sissa_il
autor
31. júl 2023

@kacena4 tak to je asi len o ludoch no 🙂

raffaella
31. júl 2023

@sissa_il v Bratislave v novostavbach je bezne, ze ihrisko je sukromnym majetkom vlastnikov bytov, tiez to mame tak akurat ze nikto nikoho nevyhadzuje z nasich dvorov 😉

maranco
31. júl 2023

@sissa_il pozri si na stránke https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster vyhľadaj podľa adresy, zapni leteckú vrstvu Ortofoto a klikni na ihrisko komu patrí pozemok na ktorom je ihrisko.
Ak pozemok patrí mestu je verejné, ak niekomu inému treba sa spýtať toho vlastníka.

sissa_il
autor
31. júl 2023

@maranco 🙂

zuzinka888
31. júl 2023

Sla by som sa opytat na urad ako to naozaj je.

petulda333
31. júl 2023

@maranco tak vies,pozemok moze byt verejny,ale ak si tam ludia urobia vlastne ihrisko,tak chapem,ze nechcu cudzich

hradnapani
31. júl 2023

su take, ale su aj oznacene. Zase tiez by mohli mat trochu rozumu aj ti majitelia - bud si to jasne oznacim alebo slusne poviem bez vyhadzovania, ze je sukromne. Ta tabula ci plot by vsak vyriesili mnoho.

petamich
31. júl 2023

akoze cudne - pokial to vyslovene nie je oplotene, oznacene, tak mi to pride cudne alebo zeby si evidentne niekomu vliezla na zadny dvor 🤷‍♀️ to sa vas spytali prosim vas vy tu byvate a ked ste povedali, ze nie, tak vas vyhodili ci ako?

maranco
31. júl 2023

@petulda333 niektoré mestá majú aj participatívny rozpočet, kde si obyvatelia vlastnou prácou a na materiál dá peniaze mesto niečo vybudujú na pozemku mesta, ale potom to má slúžiť všetkým.
@sissa_il čo ukázal kataster komu patrí pozemok?

petulda333
31. júl 2023

@maranco ano,su aj take. Ja som vsak myslela,ak si sami za svoje urobia

sissa_il
autor
31. júl 2023

@petamich ziadny dvor
Normalne ihrisko za bytovkou ako vacsina ostatnych
Len mi bolo povedane ,,nakricane,, ze sukromny pozemok.
Pozemok patri majitelovi celeho koplexu bytov
Som zistila

sissa_il
autor
31. júl 2023

@sissa_il
@maranco majitelovi toho celeho bytoveho komplexu
Byty ukazalo mena vlastnikov, ten pozemok len nazov toho celeho koplexu

maranco
31. júl 2023

@sissa_il skús si nájsť web stránku toho developera, či tam bude niečo o ihrisku, alebo im napíš email.
Ono sa to robí aj tak, že developer postaví ulicu, vybavenie a potom to bezplatne odovzdá mestu aby sa o to staralo. Na ulici treba odhŕňať sneh, platiť osvetlenie, na ihrisku robiť údržbu, kosiť trávu, technickú kontrolu zariadení.

laurikalalinka
31. júl 2023

@sissa_il pokiaľ nieje ihrisko oplotené a informačná tabuľa,tak ihrisko nieje súkromné,na to sú zákony a nie že príde niekto a povie,že to je súkromné ihrisko

daniela1911
31. júl 2023

@laurikalalinka na to si ako prišla? To či je pozemok súkromný alebo verejný určuje list vlastníctva a nie tabuľa.
Za ďalšie, autorka jasne uviedla, že šla na ihrisko cez parkovisko kde bolo uvedené - súkromné, tak čo čakala, že za súkromným parkoviskom bude verejné pieskovisko?

zic
1. aug 2023

@petulda333 ako mozu na cudzom (aj obecne je cudzie) postavit nieco... to neznamena, ze je to potom ich... ked postavis dom za vlastne na cudzom (obecnom, statnom) pozemku, tiez to nie je "tvoje"...

petulda333
1. aug 2023

@zic ja neviem presne a nechcem pisat hlupisti,ale oni nejak cez spravcu to riesili,povolenie a tak

walentina7
1. aug 2023

Nikdy by som uz nekupila byt vedla ihriska. Od rána vreskot, pinkanie loptou a hluk do zotmenia.

sissa_il
autor
1. aug 2023

@walentina7 presne