Vydržali Vám pozlátené šperky?

8. apr 2020

Zenicky akú máte skúsenosť s pozlátenými šperkami? Vydrží to pozlátené? Ďakujem za info

judar
8. apr 2020

Su 4 kategorie pozlatenych sperkov
Lacna bizuteria - nieje to prave zlato ktorym sa robi pozlatenie na podradnych a casto alergicky reagujucich kovoch
Bizuteria tiez z podradnych kovov ale pozlatena pravym zlatom
Znackova alebo drahsia bizuteria z podradnejsich kovov ale menej vyvolavajucich alergiu, tam sa vrstvy zlatenia mozu lisit, popripade su pouzite na udrzanie pozlatenia ako medzivrrstvy aj kovy ktore vyvolavaju alergie napr nikel ten niekde pouzivaju dokonca aj pri zlateni bieleho zlata zltym ako medzivrtstvu
Pozlacovanie striebra, platiny, zlata zlatom .....takze vseobecne zalezi od toho aky druh sperkov to je aj aj po stranke kvality a aj hlavne udrzby

autor
8. apr 2020

@judar ďakujem za vysvetlenie, mam zo zlatníctva strieborny prsten pozlátený. Tak hádam by to malo vydržať 🙂

majamat
8. apr 2020

ja som uz velmi davno, teda asi este ako deita mala striebro pozlatene a v pohode vydrzalo. tak snad vydrzi aj tvoje.

autor
8. apr 2020

@majamat fakt no super ste ma potešila 🙏

lentilkaxxx
8. apr 2020

Pred 8 rokmi som mame kupovala pozlátené náušnice za cca 4000 Kč z českého granátu originál vo výrobe v Turnove. (Zohnať zlaté náušnice s bordovým kameňom som nikde nevedela zohnať, tak som spravila kompromis.) Náušnice vydržali všetko možné, ale pobyt v Termáloch Bielice nezvládli. 😐 Termálna voda je veľký agresor, ale o pozlátenych šperkoch už tiež nepokukujem.

autor
8. apr 2020

@lentilkaxxx tak uvidíme ako to dopadne 🙂

majamat
8. apr 2020

akoze kazdy kov sa moze poskodit. niektore zlozky hoci aj prirodne dokazu byt agresivne, resp. spolu reaguju. ja som mala zlate nausnice, ktore su cierne z kremu, ktory som mala na tvar od kozneho. aspon budes vediet, ze do kupelov nebrat 🙂

essenceee
25. mar 2021

ked ich nenamočiš, tak vydržia. Ja si kupujem šperky s drevenymi prvkami a vydržia mi dlho, su krásne a moderne