Výcvik steňaťa

viskupovaandrea
15. sep 2018

Ahojte vsetci. Potrebujeme poradit. Mame doma 5 a pol mesacne stena francuzskeho buldocka fenku menom Dayzi ❤️. Vieme ze francuzsky buldockovia su tvrdohlavy ale ze by az takto ? 🤔
Potrebujeme poradit ako ju naucit aby chodila robit svoju potrebu vonku na zahradu.
Trenujeme ju uz 2mesiace no napriek tomu si aj tak potrebu urobi vo vnutri. Jej to je jedno,bud tam kde sedi tak sa pocika, aj ked sekundu pred tym bola na zahrade sa vycikat,na sedacku ma zakazane ale aj tak si tam vyskoci a ocika ju 🤦.
Ja to nechapem preco to robi. Preco sa vycika vo vnutri ked bola cikat vonku ? Preco urobi velku potrebu vo vnutri ked ju robila vonku? Ked ju dam na zahradu sadne si na stol a kuka nam do okna do kuchyne . Neurobi potrebu pokial niesme s nou vonku,tzn ze musime chodit s nou 😊
Prosim vas dajte mi nadej ze ju to prejde a bude posluchat 🤦

gir
15. sep 2018

Pridaj sa do skupiny psíčkari a psíčarky, tam ti poradia.

viskupovaandrea
autor
15. sep 2018

@gir oki dakujem 🤗

evitka83
15. sep 2018

@viskupovaandrea prejde ju to, len to chce viac trpezlivosti a vo vasom pripade asi viac pozornosti a tvrdsi trening aj s cvicakom

viskupovaandrea
autor
15. sep 2018

@evitka83 Asi tvrdsi trening to mas pravdu ale ked mne je tak luto ked kuka na mna jej ockami 🙈. Manzel je na nu tvdsi,on ma za sebou uz vycvik jedneho psika s ktorym chodil na vystavu no ale tato nasa Dayzi? Tvrdohlava je jak mulica🤦

0silvia0
16. sep 2018

@viskupovaandrea nic nie je horsie ako nezvladnuty otravny pes ktory si s majitelom robi co chce. Takze tiez sa priklanam k tvrdsej vychove. Ocka- neocka 😰

pietra
16. sep 2018

zacnite chodit na cvicak alebo si najdite cvicitela na individualne hodiny. Clovek moze vela psov a aj tak dalsieho nemusi zvladnut sam vycvicit.
Co sa tyka vykonavania potreby, je to individualne. Niektore steniatko to pochopi rychlo, niektore to sice pochopi, ale nehody sa mu stavaju a niektorym to trva velmi dlho. To je aj o vyzretosti nervovej sustavy. Niektori hafani sa budu doma pocikavat aj do roka. Ja by som zacala prechadzkami mimo vlastnu zahradu, niektori psi akoby nerozlisovali vnutro domu a vlastnu zahradu, vsetko to beru ako jeden vlastny priestor. Cize zacat chodit vencit mimo vas pozemok a po kazdom vycikani alebo vykakani veeeeeeeeeeeeelmi vychvalit, aj nejaku mlstou dat (my sme napr. davali stvrtku piskotu). Doma za to netrestat, nebit, .... skor zo zaciatku ignorovat, neskor, ked bude uz jasne, ze presne chape, o co ide, len slovne pokarhat

viskupovaandrea
autor
16. sep 2018

@pietra S dayzi svicime. Vie si sadnut,lahnut,pribehnut na povel,ked ideme s nou do parku tak sa uci chodit pri nas a na povel Volno ist... Ona je sikovna ale co sa tyka potreby robenia vonku,tak to je katastrofa. Ked sme v parku s nou aj 3hodiny tak sa nevycika a caka kym pride domov 🤦.

viskupovaandrea
autor
16. sep 2018

@0silvia0 Nemame s nou ine problemy. Je sikovna ,vie si lahnut,sadnut a pribehnut na povel,v parku sa ucime aby chodila vedla nas a na povel Volno isla ,chape ked sa vycika vo vnutri ze urobila zle no aj tak to urobi.... Katastrofa co sa tyka robenia potreby vonku..Pride mi akoby to robila naschval. Sadne na sedacku na ktoru ma zakazane ist a vycika sa,atd...... Je sikovna a poslucha ale potrebu urobit vonku? Ha nehrozi asi jej je tam zima 🤦

pietra
16. sep 2018

@viskupovaandrea pretoze z nejakeho dovodu si vsugerovala, ze sa cika doma a nie vonku. Moze to byt sposobene aj prostredim, do ktoreho sa narodila. Ak chovatel stenata nebraval von a oni vykonavali potrebu vylucne len vo vnutornych priestoroch, tak si to zafixovala. Neviem, teraz je uz dost velka, pri malych steniatkach sa odporuca hned po zobudeni/najedeni/hrani ich zobrat von, pretoze vtedy je pravdepodobne, ze sa vycikaju. Asi len zobrat ju cez nejaky volny den, napr. vikendovy von a ostat tam tak dlho, kym potrebu nevykona. Alebo ked doma zacne, tak ju chytit a rychlo vyniest von

viskupovaandrea
autor
16. sep 2018

@pietra Asi mas pravdu,ja neviem kde ich mal vsetky lebo ked sme dosli pre nu mala 3a pol mesiaca a bola vonku s rodicmi. Nevieme kde ich mal to je pravda 🤔.
Trenujeme,chodim s nou na zahradu sa vycikat kazdu 1,5-2h . Tak snad sa to nauci. Povedala som manzelovi ze to moze trvat az do roka tak sa upokojil 😊

nasasa_1
17. sep 2018

Rozhodne uz je podla mna dost stara na to, aby vedela posluchat. Treba na taketo plemeno tvrdsiuruku zjavne. Nemyslim tym vsak to, ze by ste ju mali byt alebo co, no treba aby sa nauciladodrziavat niektore pravidla