Vybočený palec

mishadudy
2. okt 2017

Dobry deň. Ma niekto skusenosti s vybočenym palcom? Ako to riešiť? Čo pomaha na bolesť? Už sa budim na bolesť aj v noci :/ Je to dosť neprijemne.

simca_13
2. okt 2017

Doktor ti nedal žiadne lieky na bolesť? Nejaký teplé alebo studené obklady si neskúšala?

novana
2. okt 2017

@mishadudy, treba sa čím skôr objednať na operáciu.

mishadudy
autor
2. okt 2017

@simca_13 nebola som zatiaľ za dr. len nedavno som zistila, že mi to rastie ked ma už tlačili topanky :/ a stači, že som trocha dlhšie na nohach a už ma to boli

mishadudy
autor
2. okt 2017

@novana to važne? bez tej operacie to nejde? :/

novana
2. okt 2017

@mishadudy, vybočený palec som mala, viem, aké problémy spôsobuje. Operáciu neodkladaj, uvidíš, ako sa Ti uľaví. Ako ináč, ako operačne, sa chceš zbaviť kosti?

mishadudy
autor
2. okt 2017

@novana no neviem.. ja som praveže o tom veľa nevedela. Mne len mama spominala, že babička s tym tiež bola na operacii. Ako to vlastne prebieha? Ta operacia.. Myslim, ako dlho trva, kolko dni si v nemocnici, či je to bolestive atď.. akurat som sa dočitala, že 4 tyždne po operacii musi byť noha v sadre !?

novana
2. okt 2017

Prvý krát ma lekár operoval, keď som mala 23, ale povedal, že nemôže skrátiť aj kostičky v palci, lebo to sa robí až po tridsiatke, takže mi to môže narásť zase. Tak aj bolo, narástlo, tak som si hallux dala operovať po tridsiatke, už mi skrátili aj palec, dali drôty... a som spokojná. V nemocnici som bola asi tri dni.

mishadudy
autor
2. okt 2017

Čo vam teda robili keď ste mala 23? Zhodou nahod ja mam tiež 23, tak mam teda ešte počkať a isť na operaciu po 30?

novana
2. okt 2017

@mishadudy, no odsekli tú kosť. Bolo to dávno, možno teraz už automaticky skrátia aj palec, neviem, treba navštíviť ortopéda a poradiť sa s ním.

novana
2. okt 2017

@konik1402, Tebe táto metóda pomohla?

magacovadenisa
8. feb 2018

chcela by som poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej bakalárskej práci....ĎAKUJEM
https://www.survio.com/survey/d/M7W7K4U7K0G2S5V2Y