Výber auta

16. aug 2024

Ahojte, mame vyse 20 rocne auto,ktore sa stale kazi. Jedno opravime, ine odide. Premyslame nad kuppu novsieho, avsak rozpocet velmi nepusti. Je mozne kupit novsie auto za 10 az 15 tisic eur? Byvame za mestom. Chodime do mesta, v ramci neho casto a aj dlhsie trasy. Idealne by bolo, aby boli vzadu 3 plnohodnotne miesta. Prosim, na ake znacky sa sustredit, aby sme kupili bezpecne, novsie auto? Je to vobec realne? Pred kupou ho bude musiet skontrolivat mechanik,vobec sa nevyzname.

andrejka2424
16. aug 2024

Môj nedá dopustiť na škodovku. Aj keď ho lákali aj iné. Pochvaľuje si bezproblémový servis, dostupné náhr.diely a dobrú spotrebu. Kupoval nové Fabiu a po 12 rokoch vlani tiež nové Octaviu...a neľutuje.Do fabie trebalo už sem tam investovať, tak si povedal, že radšej chce nové. On je taký patriot, lebo za tú cenu mohol mať auto inej značky v top výbave, ale on proste chcel to, na čo je zvyknutý a čomu dôveruje.

ave_eva
16. aug 2024

Ford s max

ibrunova
16. aug 2024

Ja som teraz kúpila Kiu ročník 2015 za 7900, a myslím, že sa dá aj lacnejšie.

hiro
16. aug 2024

@andrejka2424 Ceske auto? A este aj predrazene. Vsak je na vyber hromada nasich aut. Lepsie je podporit nasich ludi ako v zahranici. Kia napriklad. Lacne nahradne diely a v Ziline ho dostanu hned na druhy den a mozu opravit.

ninusa221
16. aug 2024

4 ročná octavia nás vyšla 13 tisíc vo full výbave. A naši majú tiež Octaviu 2 ročnú 4x4 za 16 tis. Takže určite sa dá len treba hľadať a najlepšie keby ide kupovať niekto kto sa do aut rozumie.

tundra
16. aug 2024

Rozpocet mas slusny,za mna
1.Toyota benzin
2.Suzuki Sx4 alebo Sx4 Cross

autor
16. aug 2024

@ibrunova
@ninusa221 prosim, kde hladate? Klasicke internetove bazary?

andrejka2424
16. aug 2024

@hiro Auto si vyberal muž a je max spokojný.S tým nič nenarobím,ja by som si tiež vybrala inú značku.

luliu
16. aug 2024

@andrejka2424 len píšeš o patriotizme a kupuje české auto namiesto slovenského 😉

madeincssr
16. aug 2024

Vzadu 3 plnohodnotne miesta (naozaj plnohodnotne, nie prostredna sedacka uzsia ako ma napr. VW Touran a pod.) ma maloco. Ford S-Max/Galaxy (ale jazdeny s malo km bude problem najst a/alebo zmestit sa do rozpoctu), VW Sharan/Seat Alhambra (dtto). Z lacnejsich jazdeniek potom uz len auta typu "monospace pickup" Citroen Berlingo / Peugeot Partner/Rifter / Opel Combo / Toyota Proace City Verso. Ale s novsimi sa tiez nemusite vojst do rozpoctu. Tu na MK bola diskusia ohladne troch detskych autosedaciek vzadu a bol tam link na zoznam aut, kde sa 3 autosedacky dozadu vojdu - pohladaj a inspirujte sa. Tiez sa priklanam k rozumnym (masovym) volbam Toyota, Suzuki, Skoda, Seat, KIA, Hyundai.

autor
16. aug 2024

@tundra dakujem pozriem.
@madeincssr dakujem. Skusim najst aj tu diskusiu.

oli18
16. aug 2024

My sme mali 4 znacky korejske, jedno japonske a nedame na ne dopustit. Je pravda, ze vzdy nove a max 8 rokov, preto sme opravy neriesili. Dcera mala Opel a tato znacka ma vseobecne vysoku spotrebu, nevedela ho potom predat.

sissy27
16. aug 2024

@hiro
@luliu ktoré auto je slovenské? lebo kia je kórejská značka... že tam otročia slováci (popri iných národnostiach) ešte neznamená, že je to slovenská značka.

ninusa221
16. aug 2024

Bazos, na fb marketplace existuje aj taká stranka tusim že to stojí 20€ a dá sa tam overiť či auto bolo burané atď.

tundra
16. aug 2024

Ta toyota verso co je v linku, je za mna priestorovo pekne rodinne auto,motor 1,8 vydrzi vecnost a je nenarocne na udrzbu.

luliu
16. aug 2024

@sissy27 ja som niekde napísala, že je to slovenska značka? Ale sú autá vyrobené na Slovensku,.....

andrejka2424
16. aug 2024

@luliu Myslela som to tak,že je verný tej značke odkedy má vodičák.Použila som nesprávny výraz.

hiro
16. aug 2024

@sissy27 Tak Kia je o dost slovenskejsie auto ako nemecka znacka v cesku kde otrocia cesi popri inych narodnostiach ;)

riyadh
16. aug 2024

Fiat tipo velka aaa spokojnost😊

madeincssr
16. aug 2024

@riyadh ano, kto nema predsudky voci Fiatom, tak Tipo Combi je relativne priestranne auto. Ale popytal by som sa znamych automechanikov. Zo zaciatku tam montovali archaicku atmosfericku 1,4-ku motor, ci s nim nie su problemy (spolahlivost, vyssia spotreba, netesnost - "olejnicka"...)

madeincssr
16. aug 2024

AUTORKA, skoda ze pises anonymne a nenapisala si ake auto teraz pouzivate. Dalo by sa ti cez ss poslat nejake napady, tipy, linky, ktore nie je rozumne posielat verejne (reklama, flame...)

3princezne
16. aug 2024

Kupovali sme cez carvago auto z Nemecka. Plnohodne 3 sedenia, co nas zaujali boli auta Peugeot 5008 a ford s-max a ford galaxy. Ale my sme zaroven hladali 7-miestne

autor
16. aug 2024

@madeincssr my sme mali tiez stare, ale spolahlive auto Ford C max. Bolo dovezene zo zahranicia, ale vidiet, ze sa o neho starali. Muz mal vsak autonehodu, auto bolo na odpis. Museli sme urgentne kupit nove. Bez auta nevieme fungovat vzhladom na miesto byvania. Mame teraz Renault a cele zle. Ale je aj tym, ze je fakt stare. V autach sa nevyzname vobec, preto potrebujeme aspon nasmerovat. Nech vieme akym smerom si tie auta zacat prezerat, studovat.

zdenko212
16. aug 2024

Mam na predaj 4,5 rocnu Octaviu po prvom majitelovi, kupene na SK, plne servisovane v autorizaku, 103 tis. km za necelych 16.000€ v pripade zaujmu info do spravy

riyadh
16. aug 2024

@madeincssr mame 1,6 a kufor na to ze nie je kombi topka, max spokojnost

saraxyz
16. aug 2024

@tundra na suzuki nemáš link?

tundra
16. aug 2024

@saraxyz predam ti moje😉.Pozriem a poslem,mam nocnu,ak bude nieco zaujimave,poslem.

ibrunova
16. aug 2024

Na bazoši

macatt
16. aug 2024

Ja odporúčam Nissan Juke, mám už druhé, nešúcham obrubníky a je veľmi pohodlné, zmestim sa všade a bavia ma technológie v ňom✌🏼