Výbeh pre vodnú korytnačku

8. aug 2021

Dobry den, mam vodnu korytnacku, resp. taku co potrebujemaj vodu aj súš. Uz dospelu, veliku. Mame ju doma v akvariu, ale je mi jej trochu luto, že takto sa ani neprejde, nepochodi, nezaplava. Moze sa len tak ocvachtat a opalovat. Chcela by som jej vymysliet nejaky vybeh alebo popripade odkupit, ked tu niekto nieco take vlastni. Zahradku nemame, byvame v byte. Ma niekto s tymto skúsenosť alebo nejaky dobry napad? Vsetky rady sú vítané.

autor
8. aug 2021

@annamalaga Ano ja uz som pozerala trochu aj na bazosi, ale my uz mame dospelu velku korytnacku. Teraz ma tusim 80x40 akvarium. Taketo mensie mams este niekde odlozene a do toho sa uz ani nezmestí. Popod tie schodiky sa nepretiahne s pancierom.

tara42
8. aug 2021

Ved ju pustajte po byte nech ma zmenu.

nika82
8. aug 2021

mozes ju zobrta aj von do trav

sissy27
8. aug 2021

@nika82 vodnú korytnačku brať na vychádzku na trávnik? V prvom rade - na čo ? A v druhom rade - aby nachytala nejaké parazity? 🤦🏼‍♀️
@tara42 vodnú korytnačku nechať behať po byte? 🙈

Pre autorku: neviem kde v prírode si videla vodné korytnačky na prechádzke… potrebuje vodu a nejaké “pódium”, kam si môže vyliezť a vyhrievať sa. Aj keby si mala záhradu a jazierko, tak sa bude držať v ňom, nebude ti špacírovať po záhrade. Suchozemské korytnačky tiež prejdú len toľko koľko musia, vodné buď plávajú alebo sa vyhrievajú. Treba kúpiť väčšie akvarko a spraviť jej tam miesto kam si vie pohodlne vyliezť, či už z nejakého kameňa, dreva… z času na čas jej to môžete obmeniť. My sme našej občas hodili živé rybky (gupky) nech sa trošku ponaháňa za potravou a zabaví sa.

nika82
8. aug 2021

@sissy27 žiadne parazity nechytí

lenka1993
8. aug 2021

Zienky možno budete vedieť poradiť. Mame korytnacku asi mesiac a ona je stále len vo vode. Má aj ostrovček aj lampu výhrevnu no napriek tomu je stále vo vode a ideálne pri filtery. Neviete prečo ? Kde je chyba ?

verkverk
8. aug 2021

My mame tiež vnútri,v lete je vonku v jazierku s rybami na dvore 😁 v zime ju bereme,ona byva v tom co predávajú ako detske pieskovisko take veľké plastove.uprostred ma ostrovcek a lampu a ano chodi aj po dome,niekedy vyleze sama ... príde do kuchyne a necha sa masírovať 😆😁

petkasaurus
8. aug 2021

Tak vodne korytnacky som vencila aj ja na trave, ale bolo to o hubu, nakolko straaasne rychlo zdrhali.. Ja som mala jazierko s vybehom pre ne.. Na pintereste su super inspiracie, aj na balkon

petkasaurus
8. aug 2021

Mozno nieco taketo, len nech sa tam neuvari na slnku.. A rastliny asi znici..

chelsey987
9. aug 2021

My máme vodné korytnačky a výbeh mi urobil otec zo slolitovej dosky a pletiva kvôli mačke. Majú menší bazén s vodou a beničku, kde sa skrývajú. Podobné sa dá umiestniť kľudne na balkón, ale menšie.

tomas97
9. aug 2021

A čo tak ju dať zaplávať do vane? 🙄

autor
11. aug 2021

Ďakujem veľmi pekne všetkým, čo odpisali. 😇 Niektorými návrhmi som sa inšpirovala.

tomas97
11. aug 2021

@chelsey987 vodná korytnačka potrebuje plávať vo vode a nie sa močiť v takom tanieri. Pretože inak sa im začnú skracovať šlachy ... Takže tak ...

chelsey987
11. aug 2021

@tomas97 neboj nič im nie je 🙂 Sú zdravé, žerú a behajú po záhrade. Plávajú v akváriu denne, nakoľko ich cez deň kvôli plávaniu prekladám. Takže tak...