Vrátenie tovaru - Mercury Market

gastanka123
24. jan 2024

Ahojte. Chcela by som sa informovať ohľadom vrátenia tovaru Mercury Markete. Tovar sme objednali cez internet, zaplatili sme a dali sme možnosť Vyzdvihnutie na predajni. Tovar mal byť skladom, do 2-5 dní dodanie. Je tomu už vyše troch týždňov. Volali sme, nemajú ho ešte. Záchod sme už museli kúpiť inde, lebo nás s prerábkou tlačí čas a skriňu som si medzitým rozmyslela. Vracajú peniaze aj v hotovosti? Je to cca 500 eur. A ešte otázka: akú máte skúsenosť s kobercami z MM? Viem, že nebudú extra kvalitné, ale pri deťoch sa asi neoplatí úplne drahé kupovať. Vďaka.

marhulka13
24. jan 2024

@gastanka123 ak si kupovala cez eshop tak v hotovosti ti peniaze nevrátia. Musíš poslať odstúpenie od zmluvy a peniaze prídu na účet . Koberce sú podľa mňa fajn , sú aj slovenskí dodávatelia , ceny rôzne, ako aj kvalita. Teraz v januári boli aj naozaj veľké výpredaje
A inak píše sa merkury nie mercury

gastanka123
autor
25. jan 2024

@marhulka13 Ďakujem veľmi pekne. 🙂 A ozaj, ten preklep som si nevšimla 🙈 Odstúpenie od zmluvy sa vybavuje elektronicky? A môžem odstúpiť hocikedy alebo je lepšie počkať, kým vlastne nedodržiavl dodaciu lehotu, čo je v podmienkach 30 dní.

marhulka13
25. jan 2024

@gastanka123 mozes aj skôr a treba elektronicky . Eshop ide úplne mimo predajni , všetko si rieši centrála v Prešove

gastanka123
autor
25. jan 2024

@marhulka13 Ako na just, zrovna dnes prišlo, že je tovar na predajni. Môžem tiež odstúpiť jednoducho od zmluvy alebo musím platiť aj dopravu do Prešova. Neviete prosím náhodou? Ešte sme ho neprebrali.

marhulka13
25. jan 2024

@gastanka123 a mate prebratie na predajni ci domov? Odstúpiť môžte aj tak, to je eshop, Len úprimne poviem, že neviem ako to tam presne funguje , ak nemáte faktúru. Môžem sa zajtra spýtať alebo si zavolajte na infolinku

gastanka123
autor
26. jan 2024

@marhulka13 Mali sme to osobný odber v BA. Volala som dnes a môžeme v kľude odstúpiť od zmluvy. Vďaka za rady 🙂