Vrátenie psa

megaa44
17. jan 2022

Zdravim mam otazku dal som svojho psa prec, no neuzavrela sa ziadna pisomna zmluva o darovani ani nic podobne ( zobral som psa odniesol som ho a hotovo ziadne papiere prepis absolutne nic nechal som tam akurat ockovaci preukaz..) a chcem sa spytat kedze som stale majitel tak clovek ktoremu som psa nechal je povinny mi ho vratit ?

3katka151
17. jan 2022

No a prečo si ho dal preč? Prečo ho chceš teraz späť?

julka29
17. jan 2022

@megaa44 keď ste psa darovali už váš nie je, zmluvy sa robia väčšinou pri psoch s PP. Ak oni toho psa chcú tak vám ho vrátiť nemusia.

anonymgirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
17. jan 2022

@megaa44 je cipovany a na cipe si uvedeny ako majitel?

0silvia0
17. jan 2022

@megaa44 to co znamena dal som psa prec? Hocikomu? Ako si vyberal majitela? Nestara sa o neho? A preco si ho dal "prec"?

ufatess
17. jan 2022

Myslím, že nie. To bude len slovo proti slovu, keď to nemáš na papieri.

ajko2011
17. jan 2022

Ja napríklad mám psa s PP a k nej mám normálne kúpnu zmluvu, ale zase keď som bola dieťa mali sme šteniatka (žiaľ, susedov pes sa nejak dostal k našej) a tie sme darovali len tak. Bez akéhokoľvek papierov. 💁

harmona
17. jan 2022

Zalezi komu si ho dal, preco ho chces zrazu spat, co sa zmenilo?

stanulienkat
17. jan 2022

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

foterlotor
17. jan 2022

Ludia čo vy robíte s tými zvieratami - milovníci psov sú najväčší tyrani zvierat.

megaa44
autor
17. jan 2022
megaa44
autor
17. jan 2022

@foterlotor neviete co sa odohralo tak prosim vas odpovedzte na moju otazku alebo to nekomentujte dakujem

megaa44
autor
17. jan 2022

@ufatess napisal som ze pes je pýsaní na mna takze papiere mam staci skocit veterinarovi

megaa44
autor
17. jan 2022

@anonymgirl dakujem za normalnu odpoved viem ze sa to nerobi ale v tej dobe som nemal na vyber vsetky papiere su na moje meno

simca06022011
17. jan 2022

Nestaci skocit k veterinarovi, pes nie je auto, ze sa prepisuje. NIe je to vec ze si ho das niekomu a potom sa rozmyslis. Mozes sa ich opytat ci ti ho daju spat, ak nedaju, nedaju. PReukaz si mohli v klude prepisat aj sami, aj u veterinara mohli dostat novy.
Vies sa tvarit ako okradnuty a psa ziadat ho spat, len to by nebolo celkom cestne, kedze psa si daroval.

megaa44
autor
17. jan 2022

@simca06022011 pes prepisany nikdy nebol stale zostal napisany na mna aj ked ma ockovaci tak ma cip ktory je na moje meno

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
17. jan 2022

@megaa44 veď komunikuj s tým, čo si mu ho daroval. Možno ti ho vráti.

megaa44
autor
17. jan 2022

@beata_k normalne sa to neprepise musi byt k tomu doklad o darovani a prepisat sa to moze len so suhlasom majitela ako mozete prepisat nieco co neni vase proaim vas...

simca06022011
17. jan 2022

@megaa44 staci ze zbehnem k veterinarovi, a prepisem si vsetko. Aj cip. Udaje k cipu aj tetovaniu ja mam napr. v ockovacom preukaze, okrem kupnje zmluvy a doklade o povode sa ku psom nic nedava. Predpokladam a rovnako asi aj vet, ze clovek neukradne psa aj s preukazom. Inak zaujimave, zmluvu o kupe moja veterinarka nechcela vidiet, ekd sme cip a pod. prepisovali. Rucne som dopisala dalsieho majitela do preukazu a to bolo vsetko.
Treba komunikovat s novym majitelom, ty vies ake tam su okolnosti celej tejto tranzakcie. Pes nie je vec. NIe je to hracka ze sa preberies jeden den, ze ho chces spat. Tak by som si rozmyslela, ci si to zase nerozmyslis po case. Ani pre noveho majitela to nie je bohvieco ak si uz na neho zvykli atd.

megaa44
autor
17. jan 2022

@simca06022011 ja tomuto chapem ale ja som v tej dobe nema na vyber preto som nespisoval ziadnu zmluvu o darovani ani som ho neprepisoval lebo som vedel ze si ho pojdem zobrat naspat .

simca06022011
17. jan 2022

@megaa44 tak si to musis dohodnut s tymi, komu si ho dal, ze si ho iba "pozical". dufam, ze si im to teda vopred oznamil, ze im ho davas iba docasne do opatery. A ak ano, tak nebudes mat problem sa dohodnut s nimi.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
17. jan 2022

@foterlotor milovnik zvierat by nikdy nedal psa prec

megaa44
autor
17. jan 2022

@beata_k no v tom pripade je to nezakonne a ak toto spravili tak pan veterinar dopracoval ako veterinar

danielinaa
17. jan 2022

@megaa44 ty si toho psa nezasluzis. A dufam ze ti ho nevratia. Mozes sa hanbit.

maximiliana
17. jan 2022

@megaa44 nic nezakonne na tom nie je... par minutova zalezitost prepisat cip... ak si k nemu dal ockovaci preukaz, ako chces dokazat, ze si ho nedaroval... dufam, ze sa pes ma konecne dobre a uz ho nikdy nedostanes...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
78787878
17. jan 2022

@megaa44 Nuz, ak si im neoznamil, ze im psa iba poziciavas na dobu urcitu, tak si zavadzal Ty a problem mas Ty.

lucia147852
17. jan 2022

Ty si kus hnupa. Dúfam že toho psa chudáka, ku ktorému sa spravas ako ku starému gauču už nikdy neuvidis