Vrátenie peňazí - predávajúca ma zablokovala

tamia2327
29. dec 2021

Dobrý deň,
prosím Vás, ako postupovať, keď… Objednala som si snehule z jednej fb stránky, ešte pred objednávkou som sa pýtala či je možná výmena alebo vrátenie. Dotyčná odpísala, že je možná výmena aj vrátenie. Snehule sú mi malé a nesedia na nohe. Písala som o vrátenie a už si ma pani blokla, že sa vrátiť nedajú a nechcem sa dohodnúť. Ako mám postupovať?? Snehule stáli 21€, nejde tu tak ani o € ako o princíp. Ďakujem za rady 🙂

mamamasama
29. dec 2021

cez market place? Ak to nie je z eshopu, tak mas smolu.

tamia2327
autor
29. dec 2021

@mamamasama konkrétne Fashion Luxury style

berenika39
29. dec 2021

@tamia2327 treba riesit tam..

tamia2327
autor
29. dec 2021

@berenika39 Ako tam? Kde? Neviem s ňou už nič riešiť. Blokla ma, nečíta, neodpovedá. Možno sa tu najde niekto, kto mal podobný problém a vie poradiť.

nikaeli
29. dec 2021

@tamia2327 oficiálne to vráť na adresu firmy, pošli s dokladom (balík) - ak je to obchod, musí sa dať tovar vrátiť.. vždy to môžeš postúpiť obchodnej inšpekcii (ak teda neide o bazár)

zuzanka.zuzu
29. dec 2021

@tamia2327 je to oficialny eshop alebo len nejaka kocka takto "luxusne" nazvala svoju FB stranku handier?

kitycat
29. dec 2021

Na dozadovanie sa prqc na n3jakej FB stranke mozes rovno zabudnut..

tamia2327
autor
29. dec 2021

@zuzanka.zuzu To druhé 😩

tamia2327
autor
29. dec 2021

To neplatia žiadne zákony na takýchto ľudí? To teda ktokoľvek môže takto bohatnúť na iných a nič sa nedeje? Choré, že nič na nich neplatí. Žiadne dane neodvedené. Darmo, šikovným patrí svet.

qwer2019
30. dec 2021

@zuzanka.zuzu skôr sa prikláňam, že nejaká kočka... akože nič moc to nevyzerá na prvý pohľad...recenzie sa tvária byť dobré, ale sú to pridané screenshoty, čiže zlé by si tam asi dotyčný/á nedala.

draik
30. dec 2021

@tamia2327
Platia. Môžte vymáhať súdne atď. Ak vás bude viac a škoda nad 266 eur, tak to začne vyšetrovať polícia. Tiež možno podať podnet, ak nemá oprávnenie na podnikanie a živí sa tým.

roja01
30. dec 2021

V podmienkach e-shopu musi byt uvedene, oko sa riesi vratenie al reklamacia a presna adresa, kam vrateny tovar poslat. Ak to posles na ich adresu a nebude sa zhodovat s preberacou adresou nepreberu balik. Ten niekedy nepreberu ani na spravnej adrese, ale vtedy je mozne sa obratit na ŠOI al na sud.

eruvanda
30. dec 2021

Sú to podvodníci.

judar
31. dec 2021

V zivote by som z takych profilov tie rozpadnutelne lunty nekupila 🤣 niekto z mojich znamych uz tak za tych 21€ kupili hilfiger tenisky a po mesiaci sa rozpadli 😂 a este ked som videla air jordany za tolko predavat s nazehlenyma znackami tak konec bo za tymi profilma si vacsinou nasi podnikatelsky spoluobcania