Vrátenie balíka

monsik
8. jún 2024

Dievčatá,pekne Vás prosím o radu. Fakt neviem,ci som už načisto osprostela na materskej alebo je niekde inde chyba.
Pani si odo mňa kupila tovar za 30€ + 3,20€ chcela doporučene postu-spolu 33,20€.
Tovar nezodpovedal môjmu popisu,navrhla som jej slušne,že jej vrátim peniaze za tovar 30€ a nech mi to posle doporučene+3,20€ -33,20€,presne taká suma akú mi uhradila ona.
Lenze! Pani odo mňa pyta ešte k sume 33.20€ sumu 3,20€ za poštovné 😳🤔 lebo vrátenie tovaru si mám platit ja. Nechcem nikomu krivdiť,ale takto to funguje ??

koniarova
8. jún 2024

@monsik áno. Tu si urobila chybu.

trema
8. jún 2024

A ty si jej poslala nieco ine, ze to nezodpoveda popisu? Videla fotky? Vtedy by som jej vrátila postovne

monsik
autor
8. jún 2024

@trema fotky videla ale ja som si nevšimla že ruksak je zo spodu skrabnuty. Takze okej,moja chyba. Len to sa pytam,že keď ona platila 33,20€ aj s poštou,ja mám platit 36,40€?

luliu
8. jún 2024

@monsik áno, musíš platiť obe pošty, keďže ty si pochybila

monsik
autor
8. jún 2024

@luliu okej,toto som netušila. Ďakujem 🙂

simona20201309
8. jún 2024

@monsik no ani eshopy nepreplacaju poštovné pri vrátení tovaru - len niektoré. Viem len o mall.sk inak si zákazník vždy platí poštovné sám. Reklamuje ruksak, nie postu. Takže poštovné si musí zaplatiť sama. Nebavila by som sa viac o tom

simona20201309
8. jún 2024

@luliu určite nie. Reklamuje tovar. Poštovné sa na to nevzťahuje

maranta_leuconeura
8. jún 2024

To je bazar? Ci mas oficialne podnikanie? Pri oficialnom podnikami vracias aj najnizsie postovne, ktore ponukad, vztahuje sa na to iny zakon a kupujuci ma pravo obratit sa na SOI, ale to by si asi vedela. Pri bazarovom predaji nie si povinna nic, je to len na dohode medzi vami

janai1
8. jún 2024

@simona20201309 a čo je ona obchod? Predala poškodený ruksak niekomu, tak samozrejme že by mala zaplatiť obe poštovné ona a nie kupujúca

luliu
8. jún 2024

@simona20201309 také sú pravidlá na MK. Ona pochybila, tak znáša obe poštovné, toto nie je eshop

monsik
autor
8. jún 2024

@maranta_leuconeura nieeeee tu to bolo cez bazár

simona20201309
8. jún 2024

@janai1 ved práve že nie je a je to BAZAR tak môže byt šťastná ze jej predávajúci je ochotná vrátiť tých 30e.
Tak chce vrátiť sumu s poštovným + poštovné späť? No určite..... véd na nej prerobi pre boha 6,40e
Keď chce poslať späť nech pošle a 30e vrátiť až keď balíček príde. Ak sa jej nepáči tak nech si ho necha

luliu
8. jún 2024

@maranta_leuconeura pravidlá MK, predala poškodený tovar, prečo by kupujúci mala platiť poštovné za jej chybu?

monsik
autor
8. jún 2024

@simona20201309 hej,len mi napísala,že keď nezaplatím tak ho posle obyčajne. A neviem,ci obyčajne vôbec dorazi 😏😏

simona20201309
8. jún 2024

@monsik je veľmi skrabnuty? Nejde o nejakú spekulantku?

janai1
8. jún 2024

@simona20201309 takže ty keby si kupovala od niekoho tovar podľa popisu v dobrom stave a predávajúci ti pošle dotrhaný tak si s tým OK a neriešiš to?

simona20201309
8. jún 2024

@monsik predávala si ho ako novy tovar?

monsik
autor
8. jún 2024

@janai1 dotrhaný?? On nebol dotrhany

simona20201309
8. jún 2024

@janai1 lenže ona chce späť obe poštovné. Neviem...asi to súdim podľa seba. Mne by nenapadlo pýtať poštovné. Asi preto mi je to divne. Bola by som rada ze je predávajúci ochotná a chybu si priznala

slavomira236
8. jún 2024

@monsik sk je to cez bazar mk ano tu su take pravidla. Vratit platbu za tovar plus 2krat postovne naklady. Ale samozrejme mozte sa dohodnut aj inak ak s tym obe strany suhlasia

slavomira236
8. jún 2024

@simona20201309 na mk najprv sa vracia platba plus posta 2krat nasledne kukujuca vrati tovar..kazdy bazar ma svoje pravidla ktore ak chce niekto predavat mal by respektovat. Pred ososlanim treba tovar skontrolovat radsej.

caramellka
8. jún 2024

@monsik A s nejakou finančnou kompenzáciou kupujúca nesúhlasila? Napr. 5€, alebo ako by ste sa dohodli, neviem či celá suma 30€ bola len za ruksak. Ty by si nemusela platiť až 6,40 € za 2x poštovné, ona by nemusela nič odosielať a mala by ruksak so zľavou...

monsik
autor
8. jún 2024

@caramellka Ano,mám jej vrátiť 15€ a tovar si nechá.

monsik
autor
8. jún 2024

@caramellka
@caramellka takáto chyba bola na novom Guess ruksaku,ktorý som jej predala za 30€

caramellka
8. jún 2024

@monsik Cozeeee, za škrabnutie na spodnej časti ruksaka?😲
Tak to je fakt nejaká špekulantka...🙄

monsik
autor
8. jún 2024

@caramellka a povedzte mi prosím,čo mám robit? Už ma aj nahlásila 🤦‍♀️

lenkakravcova
8. jún 2024

@monsik
Eshop ak vracia tovar, tak vracia iba sumu za tovar + najnižšie poštovné ktoré je na eshope (ak má možnosť poštovného zdarma, vracia bez poštovného).
A vrátenie eshopu platí zákazník ak vracia bez toho aby to bola reklamácia. A ak je to reklamácia tam sa vymieňa tovar za tovar.

Ty nie si eshop, nie? Koľko bola hodnota toho ruksaku za koľko si ho kupovala? Inak bol nový alebo nosený?

monsik
autor
8. jún 2024

@lenkakravcova
@lenkakravcova ja nie som eshop.
Predala som jej Guess ruksak za 30€. Nepoužila som ho ani raz ,prisaham že neviem akým zázrakom bol na spodku skrabnuty. Ale cítila som sa strasne zle,že som jej predala poškodenú vec a nebolo to úmyselne ! Posielam fotky sem.

lenkakravcova
8. jún 2024

@monsik nepamätáš si za koľko si ho ty osobne kupovala. A kde?
Lebo od toho závisí čo by som urobila.

simona20201309
8. jún 2024

@monsik tak za 15e jej škrabanec nevadí. Aha...
Vieš čo, keď sú také pravidlá vráť jej tých 6,4 navyše
.. s takou osobou nemá zmysel naťahovať sa a vôbec by som nebola prekvapená keby to urobila schválne. Napíš jej potom hodnotenie ak sa dá.
Ty ho nemôžeš ešte reklamovať?
Je to špekulantka. Ja mam tiež podobnú skúsenosť ale nie cez MK. Najprv zjednala zo 40e na 30, potom tvrdila ze nefungujú dvierka a chela späť 8e, ze si ju necha. Takže ju nakoniec mala za polovicu
A to som dávala ruku do ohňa že som ju posielala v poriadku, novú. (Kuchynka do domceka) obyčajná spekulantka. Len to mi došlo až neskôr keď som si spájala suvislost8 dohromady