Voľne behajúci pes útočil na môjho psíka

janai1
7. nov 2020

Ahojte, dnes sa mi stala taká vec. Išla som so svojim psom na prechádzku. Je to kríženec jazvečíka, 16 ročný "deduško" a mala som ho na vodítku.
Išla som s ním po ceste kde zhruba 100m od domu rodičov je ďalší dom vedľa cesty kde nemajú spravený plot a majú voľne pusteného ovčiaka ktorý si behá bez náhubku a dnes mi napadol psa 🙄
Ja v rodičovskom nebývam, takže so psom chodím von veľmi sporadicky a rodičia nechodia keďže celý čas je pustený v záhrade a stalo sa to teda 1x.

Pes je voľne pustený stále. Do ľudí neskáče,. Vždy sa len štekajúc rozbehne ale zatiaľ vždy zastal na úrovni cesty

Dnes sa rozbehol po mojom a hneď mu útočil na krk. Majiteľ ovčiaka na neho aj volal ale pes ho ignoroval. Môj pes sa vystrašený krčil a ja som sa ho snažila odtiahnúť od ovčiaka, ale do neho stále skákal. Keď tam dobehol majiteľ sa pes rozbehol preč a hneď sa aj vrátil a išiel útočiť druhý krát. Našťastie potom odbehol preč keď som sa postavila pred svojho psa.

Nakričala som na majiteľa a on samozrejme na mňa, že jemu ako dospelému nemám čo rozkazovať a hovoriť mu, že si ma uviazať psa alebo postaviť plot. (Ja mám 22)

Dá sa proti tomu niečo robiť? Keďže zatiaľ človeka nenapadol...

mondolina
7. nov 2020

@janai1 zákon 282/2002 paragraf 7 odst. 2/ b

0silvia0
7. nov 2020

@janai1 kludne si mohla aspon mestsku policiu zavolat...

lenuska9999
7. nov 2020

Áno môžeš zavolať políciu, respektíve ísť na políciu . Keďže nemá oplotenie nemá jeho pes čo behať voľne. Ešte k tomu keď je nevychovany a nepočúva majiteľa. A k tomu majiteľ je ešte drzý... Ja by som to na tvojom mieste riešila. Buď choď v pondelok na políciu, alebo až za to stane znova hneď zavolaj políciu. Toto už nie je možné. Čo keby niečo urobil tvojmu psovi ?

andrejka999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
noami12
7. nov 2020

@janai1 ahoj, nám tak zabil rotvajler maličkého pomeraniana v marci pred mojej segry domom 😥 volali sa aj policajti( samozrejme ze psíka sme nenechali len tak na chodníku a hneď sa išlo veterinarovy, ktorý ho operoval, aspoň sa to skúsili aj keď sme mu šancu nedávali nakoľko už boli z chudáčika vidieť čreva 😥😥😥😥) ale policajti s tým nič nespravili... Možno iba upozornia majiteľa, lebo ten je povinný psa zabezpečiť tak aby neohrozil nikoho, lenže nemôžeš vedieť kedy koho opäť môže napadnúť..

syslik81
7. nov 2020

urcite volaj policajtov.. moju tiez napadol pes a ja blba som nikoho nevolala .. moja chuda 2x operacia nastastie sa z toho dostala..nechala som sa ukecat ze to bolo po prvy krat a pes je inak ok ... ani nie za mesiac ten isty pes zas vybehol no chudak druhy pes kt napadol to uz neprezil ... .. dnes zautocil na tvojho psa ale zajtra moze na dieta ..

mondolina
7. nov 2020

@noami12
Ako vieš, že nič nespravili? Policajt z oopz, resp. mestský môže dať akurát tak pokutu, ostatné veci už rieši súd.

mondolina
7. nov 2020

@noami12
A mrzí ma to.

noami12
7. nov 2020

@mondolina no lebo bol tam sestry muž, iba ho napomenuli... Samozrejme nám ho to už nevráti, mame od neho aj kupnopredajnu zmluvu, sidce žiadne peniaze ho nenahradia 😥 ale aspoň majiteľ psa by mohol byť potrestaný keď nesie zaňho zodpovednosť. Aby len si to neschytal nás psík 😥😥😥

ayanamirei
7. nov 2020

@noami12 to nie je pravda, ze sa nic neda robit - hlupo povedane, majitel rotvajlera vam sposobil skodu na majetku - cena veterinar + naklady na kupu psika. Normalne treba ist na policiu (mestsku) podat oznamenie o skode, oni to vysetria, predvolaju majitela, budu si pytat doklady od psika, z veteriny a tak a rozhoduju aj o vyske pokuty pre majitela psa a tiez to, aby vam nahradil skody (skoda nad 330 eur je uz trestny cin)

janai1
autor
8. nov 2020

@andrejka999 stalo sa to na ceste čiže verejnom

janai1
autor
8. nov 2020

@lenuska9999
@syslik81
Ani som nemala mobil pri sebe, šli sme do lesa 🤷‍♀️ a keď som už bola doma, som ani nevedela čo robiť, lebo na mojom psovi neboli vidno zranenia keďže ja som ho dosť "trhala" na vodítku čo najďalej od neho aby ho nestihol uhryznúť. Ten môj je taký, že jeho už kedysi iný ovčiak napadol a vtedy ho aj riadne dohrýzol, tak on keď vidí takého psa, tak sa skrči k zemi a ani neuteká, nič 🤷‍♀️

Ono je to tak, že s tým chlapom sú furt nejaké problémy, susedia majú na neho nervy... Len je kamarát so starostom obce 🤦‍♀️ takže zas je to tak, že on môže 💁Veď to isto poznáte, rovný a rovnejší

noami12
8. nov 2020

@ayanamirei no nás stal psík 2000 euro a veterinár keď ho skúšal ešte operovať tak 300 euro, plus psíka sme dali spopolnit tak tam ešte 200 euro. A nič polícia nespravila s tým, vyhovárali sa iba na koronu pritom v marci to nebolo až také hrozné. Tak sme si povedali ze po tejto situácii to dáme na súd.

noami12
8. nov 2020

@ayanamirei akože mne nejde o tie peniaze, lebo už mi ho to nevráti, mne ide o tu spravodlivosť že odskákal si to chudáčik môj nevinný pes a nikdo iný...

Prepáčte už nebudem na túto tému viac reagovať 😥 lebo to veľmi bolí, chcela som sa vyjadriť iba s mojou skúsenosťou. Žiaľ nedokážem tu o tom komunikovať a rozoberať to...

malinoismum
8. nov 2020

Prednedávnom si takto pomýlil pes - dieťa a nedopadlo to pekne. Riešiť na PZ. Usmernia.

mondolina
8. nov 2020

@ayanamirei
Úhradu škody môže nariadiť len súd, nie polícia.

malinoismum
8. nov 2020

@mondolina Polícia pošle na sud návrh na vydanie platobného rozkazu a doloží dokladmi....

noami12
8. nov 2020

@mondolina k tomuto sa ešte vyjadrím presne tak, polícia nemôže niekomu na kázať uhradiť skodu, to môže iba súd, preto keď sa nič vôbec ne vyriešilo cez políciu tak to chcem dat na súd, lebo ten rotvajler by mal mať aj nahubok predca je to bojové plemeno ktoré u tiahne aj majiteľa ci by mal vodzku alebo nemal. On by si ho mal zabezpečiť tak aby neohrozil a nepoškodil cudzí majetok.

andrejka999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
robin30
10. nov 2020

@noami12 ja ta len opravim bojove plemeno neexistuje.Je mi luto co sa stalo a mali ste to riesit hned a nie o pol roka aby vam to nezmietli zo stola.

teleskop
10. nov 2020

dva pohlady, moju (uz mrtvu) ovcianku napadla pitbulka, bez varovania, sli sme za majitelom s uctenkou od veterinara, musel zaplatit a slubit mi zakupenie nahubku, poriadneho obojka atd. Chalan to splnil..Druhy pohlad, nasa terajsia je velmi agresivna a myslim, ze by bohuzial vedela psa dohryzt, nosi ocelovy nahubok, vzdy na voditku PRETOZE SOM ZODPOBEDNA VOCI SVOJMU OKOLIU.....

noami12
10. nov 2020

@robin30 ako vieš ze sme to neriešili hneď? Len každý sa vyhováral na koronu a opatrenia...

robin30
10. nov 2020

@noami12 z toho co si napisala.Volali ste policajtov a cakate kym prejde tato situacia.tak?policajti vam skodu neuhradia.A nemyslela som to zle...

noami12
10. nov 2020

@robin30 áno volali, potom na druhý deň sa tam aj osobne išlo a povedali sestre že oni to nemajú ako riešiť.. Ale myslíme na to stále a nenechá sa to len tak, lebo majiteľ nemal žiadny chochmes ani ospravedlniť sa, aj keď to nám ho nevráti ale on robil tak ako keby sa nič nestalo...

monita357
22. mar 2024

treba volat policiu…