Vodnaté vyrážky na prstoch

mimi6589
31. júl 2018

Ahojte ženy mám taký problém na prstoch sa mi objavili malicke vodnate vyrazky az keď sa poriadne zadivam tak to uvidím nesvrbia ank nič prosím nemáte skúsenosti s týmto problémom? Alebo nebiete co by to mohlo byť? Za vhodné odpovede vopred ďakujem. 😊

mala_bodka
31. júl 2018

@mimi6589 take malinke bodky ?? Ja som ich mala medzi prstami na rukach a mna aj svrbeli je to z tepla a z potenia ruk

mimi6589
autor
31. júl 2018

@mala_bodka nie medzi prstami alr najprv som to mala na kpzke vedla nechtu a teraz sa. Mi to rozsirilo pozdlz prsta

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi6589
autor
31. júl 2018

@fefe123 myslím ze keby to je alergia je to vsade

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babatkoo
31. júl 2018

Ja mam taky ekzem a vola sa to dishydroza. Pozri si na nete o tom ekzeme. Tvoria sa malicke pluzgieriky iba na dlaniach a chodidlach. Nikde inde. Su plne cirej tekutiny, svrbia az niekedy bolia. Ked prasnu tvori sa v ich okoli dalsi a dalsi pluzgierik, koza je naslednr velmi sucha a supe sa

mimi6589
autor
31. júl 2018

Pravwze to mam. Len na prstoch a nesvrbi ma to

terezka1947
31. júl 2018

@babatkoo co na tento problem bez lekara pomaha,nevies?

babatkoo
31. júl 2018

@terezka1947 mne pomohol krem a vyrobky Skin Cap. A to sakra rychlo a fakt ucinne. Lenze ma varovala lekarka a neskor aj v lekarni ze tento krem vo zvysku EU zakazali lebo tajnou prisadou vraj boli kortikoidy. Ktore v zlozeni uvedene neboli. Neviem ci tomu verit ci nie, ale nieco na tom asi bude. Pretoze si inak neviem vysvetlit ten bleskovy ucinok. U nas sa tieto kremy daju zohnat bezne aj ich konkurencia Blue Cap - s tym istym ucinkom. Dishydrozu mam asi od 15 rokov teda 21 rokov a nic okrem Skin Cap mi na to nezabralo. Teraz nepouzivam nic, iba mastim kremami Indulona, Nivea, ... mastne kremy. A snazim sa nepraskat pluzgieriky. Potom je to ok ako tak

mimi6589
autor
1. aug 2018

@babatkoo a vies co to je?

terezka1947
1. aug 2018

@babatkoo dakujem

babatkoo
1. aug 2018

@mimi6589 neviem na co sa pytas konkretne 🙂

radyhandmade
27. dec 2019

Ja som mala taktiež vyrážky s malými vodnateľnými pľuzgierikmi medzi prstami na rukách, toto som mala tak raz za rok ani neviem ako mi to zmizlo, ale trvalo to dlho. Potom ako sa mi to stalo minulý mesiac, tak som skúsila radikálnu liečbu a pomohlo to. Stalo sa mi to potom ako som na oslave jedla počas dňa kebab a miešala som do toho zákusky, tým som si prekyslila žalúdok a za tri dni po oslave sa mi vyhodili tieto vyrážky, tak som začala každé ráno a večer užívať jednu malú ližičku sódy bikarbóny rozrobenú vo vode a miesto na rukách som si mastila krémom aloe vera dermaintense cream od firmy LR, nakoľko som nemal masť s kortikoidmy, liečba pomohla za 7 dní mi to zmizlo. Naväčší podiel na tom mala rčite sóda bikarbóna /treba si pozrieť na googli, aké zázračné výsledky ma jej užívanie/, ktorá urobila "poriadok" v žalúdku, ako sa povie, že najviac chorôb pocháda zo žalúdka a čriev.

danand
26. feb 2020

@mimi6589 ako ste dopadla.s tymi vodnatymi vyrazkami? Dcera to ma tiez, presne ako popisujete, ale kozna vravi z eje to alergia na paradajky a citrusy ale.ani po ich vyluceni sa to neupravilo. Co vas to trapilo?

radyhandmade
1. mar 2020

Priznávam sa, že vtedy som to mala z toho jedla, ale minule som mala psychické problémy v rodine dva dni som nespala, zase mi vyrážky vyskočili, červené medzi prstami ale nemala som vodnate vyrážky, len také malé pľuzgieriky, problémy som vyriešila a liečila som to zase sodov bicarbonov, dvakrát denne a na noc som si dávala aloe Vera dermaintense cream od LR, vtedy som mala aj hodne suchú pokožku, tak cez deň som si dávala aj modrú indulonu, aby bola pokožka mastná a nie suchá, takto som to liečila asi 14 dní, kým to nezmizli, s určitosťou viem, že som to nemala z paradajok a citrusov, ktoré som v tom čase jedla, akurát keď som lupala mandarínky, tak ma to riadne stipalo.