Vodičský preukaz po 50tke

petertomas
12. jan 2024

Dobrý deň, začala som si robiť vodičský preukaz teraz v 53 rokoch.Doteraz som to veľmi nepotrebovala,mal má kto zobrať.V mladosti som malá sem tam záujem že si urobím vodičský ,teraz som bola 2x na trenažéri a inštruktor má skoro odradil že načo si robím vodičský teraz keď ho nemám od mladosti.Ide mi o to že v aute som doteraz sedela ako spolujazdec,nikto ma neučil jazdiť čomu sa inštruktor veľmi čudoval.Ide mi to ťažšie ale verím tomu že to dám .Tak iba toľko a rada by som poprosila o nejake rady.Dakujem

pribinak
12. jan 2024

@petertomas zmeň inštruktora, toto je nejaký pako.

denkatn
12. jan 2024

drz sa neboj sa a nedaj sa! jazdia taky co by nepresli cez IQ testy🙂 a vek je len cislo.

janinah
12. jan 2024

Kolegyňa robila teraz 49 r.nevzdavaj sa.

sissy27
12. jan 2024

@petertomas instruktora by som poslala tam kde ani slnko nesvieti, a spytala sa ho, odkial si mysli, ze su peniaze aj na jeho vyplatu. Zaplatila si za kurz rovnako ako hocikto iny, tak nech robi svoju robotu.
A drzim palce 🤞

darina77
12. jan 2024

@petertomas kolegyňa si urobila vodičák ako 54 ročná 🙂

deti95060810
12. jan 2024

po 50tke robila aj svokra mojej sesternice...manžel jej zomrel a auto zostalo - tak si spravila vodičský a jazdila ona...

aleza
12. jan 2024

Robila som si minuly rok ako 48 rocna. Bola som najstarsia a skoncila ako jedna z najlepsich🙂

luxus10
12. jan 2024

@petertomas urcite to das. chce to len cvik...zavisi este mozno, ci jazdis v malom okresnom meste, v krajskom, ci v KE alebo v BA kde su aj elektricky....

marcellka32
12. jan 2024

Zas nejaký zakomplexovaný inštruktor, aj ten môj má posielal len k sporáku a vareskam...vymenila som ho ešte v ten deň, jazdím denne už 23 rokov

ma77
12. jan 2024

Smelo do toho ja mam kolegynu čo si robila vodičak ako 53ročna ja som tiež robila 45ročna a jazdime do prace autom a sme štasne že nemusime chodit busom neskutočna vyhoda autom som doma za 20min busom by som prišla o 16 končim o 14 tak 14 20 som doma sme z jednej dediny tak sa striedame raz jeden tyžden ide ona autom jeden tyžden ja🙂

letfenixa
13. jan 2024

Vodičak som si robila ako 23-ročná a tiež sa inštruktor čudoval, že nič neviem, asi majú to čudovanie vo vyučbovom manuali. Normálne pokračuj.

mimikarol
13. jan 2024

Moja mama celý život ľutuje že si nespravila vodičák. Len smelo do toho. Čo je 53 rokov voljaka mega staroba? Uvidíš aká budeš na seba hrdá keď sa sama odvezies kde budeš potrebovať

petertomas
autor
13. jan 2024

Ďakujem veľmi pekne všetkým za podporu ❤️

petertomas
autor
13. jan 2024

@mimikarol veď o to mi ide že nebudem už na nikom závislá

luxus10
13. jan 2024

@petertomas a ake budes mat auto?😍

petertomas
autor
14. jan 2024

@luxus10 Fabiu

luxus10
14. jan 2024

@petertomas vyborne...😍 a novu ci staru?

petertomas
autor
14. jan 2024

@luxus10 rok 2002 ,dnes som bola druhý krát zo synom ,ale trošku neskoro zaberá spojka tak mám s tým problém spojka-plyn 🫣.Ale v autoškole je Citroen C3 a Dacia Sandero tak uvidím ako mi to pôjde tam

mikadooo
14. jan 2024

@petertomas bude to veľký stres, ale hlavne to nevzdaj. Kúp si tú nálepku Z na auto a jazdiť,jazdiť,jazdiť. Mne to trvalo asi rok, kým som prestala byť nervózna počas jazdy. Ale neprestala som a teraz už je to pohoda, trúfnem si aj na neznáme cesty, či vystriedať muža za volantom na ceste na dovolenku. Držím ti palce, stotožňujem sa s tým, že vek je len číslo, naozaj je to len otázka cviku všetko. Proste musíš najazdiť xy kilometrov (= individuálne), aby si sa oťukala a verila si za tým volantom.

mimusha3
14. jan 2024

Ja som robila vodičák v novembri 2022. So mnou aj 55 ročná spolužiačka. Ona dala vodičák na prvý, ja až na druhý pokus (zhodila som kužeľ). Takže ver si a dáš to 💪

petertomas
autor
15. jan 2024

@mikadooo ďakujem pekne za podporu

petertomas
autor
15. jan 2024

@mimusha3 ďakujem pekne za podporu

veronikacernickova
15. jan 2024

Moja mama tiež celý život ľutovala, že nemá vodičák, tak nakoniec si ho darovala k 60-tke. Spravila na prvýkrát a už 8 rokov jazdí na Fabii 🙂 Držím Ti palce, nech všetko dobre dopadne. S inštruktorom si človek musí sadnúť, v opačnom prípade treba požiadať o iného.

luxus10
15. jan 2024

@veronikacernickova vyborne, pekne ze v 60 ke...🙂
a ano fabia je myslim si vyborne auto pre zaciatocnika,a nielen prenho, aspon tie po roku vyroby cca 2007 , ked uz mali aj klimu , este by to chcelo asistent rozjazdu do kopca-vyborna vec, a vyhrievane sedacky a volant, ale inak super-ovladanie, palubna doska...

luxus10
15. jan 2024

pripadne parkovanie senzory...

mimusha3
15. jan 2024

Inak s tým Ztkom.. No ja neviem, ale ja keď som mala Ztko na aute tak na mňa vkuse trúbili a to ma dostávalo do stresu.. Ale zase mi neliezli do kufra. Ako Ztko nemám, tak zatiaľ netrúbi nikto, ale vkuse sa mi tlačia na zadok.. Tak neviem čo je lepšie 😅