Vodičský preukaz A1

patrik_1
10. sep 2024

Ahojte,
mám otázku ohľadom vodičského preukazu na 125 cm³ motorku (kategória A1). Plánujem si ho urobiť v októbri, ale mám problém nájsť vhodnú autoškolu v Bratislave. Väčšina autoškôl, ktoré som našiel, buď už nefungujú, májú veľmi nízke hodnotenia, alebo síce ponúkajú vodičský preukaz na A1, no buď neuvádzajú cenu, alebo je cena nad 900 eur. Máte niekto odporúčania na dobrú autoškolu v Bratislave s rozumnou cenou a kvalitnými službami pre A1? Ak niečo také vôbec existuje 😅. Vopred vďaka za akékoľvek tipy!

minenkak
10. sep 2024

@patrik_1 nemáš vodičák na auto?

patrik_1
autor
10. sep 2024

@minenkak Nie ale čo nacházdam je že buď môžes jazdiť na 125cm³ motorke ak má automatickú prevodovku (takže scooter) ak máš už preukaz B, alebo že môžeš iba 50cm³. Ale ani jedna možnosť pre mňa nefunguje.

minenkak
10. sep 2024

@patrik_1 koľko máš rokov,motorku chceš a potrebuješ na aké jazdenie

minenkak
10. sep 2024

@patrik_1 ten skúter 125cm3 ale jazdí dosť rýchlo ak ti ide o to cestovať do práce, školy

maranco
10. sep 2024

@patrik_1 myslíš že v novembri/decembri bude vhodné počasie robiť skúšky?

patrik_1
autor
10. sep 2024

@minenkak ešte nemám dosť rokov na vodičák B, moja škola má zľavu pre žiakov 3 a 4 ročníka na strednej škole (čo je cca 19 rokov pre mňa), neviem síce kedy ho naozaj budem robiť, ale momentálne to neplánujem.
Mám 16 rokov.

patrik_1
autor
10. sep 2024

@maranco Nemyslím že to bude taký veľký problém, samozrejme namŕzanie a sneh bude problém, ale ak to chápem správne jazda v premávke sa koná až po teoretických skúškach, takže na konci autoškoly, väčšinou píšu že to trvá 3-6 mesiacov. Ale možno sa mýlim.

minenkak
10. sep 2024

@patrik_1 skús pozrieť aj susedné mestá