Vodičský na motorku - ženy

26. jún 2024

Ahojte ako ste zvladali svoje vodicaky na A2? Ja si robim prave na A2 ale trosku s tym mam problem a bojim sa ze nedam ani skusky.. instruktor tiez neni 2x prijemny. Mam velky problem s pracou so spojkou, mate nejake fajn rady ako to zvladnut? Bojim sa aj toho ked pojdeme do premavky zatial som len na cvicisku. Motorky milujem aj ten pocit jazdenia ale uz chcem mat po skuskach😒😄

falbala132
26. jún 2024

nejde ti to, bojis sa... a uz chces mat po skuskach. prepac, ale naozaj ideana kombinacia ako sa co najskor na motorke zabit 🙄
inak aj ja milujem motorky na obrazku alebo ako spolujazdec 😀

autor
26. jún 2024

@falbala132 mala som dodat nech sa nevyjadruju osoby co na moto nikdy nesedeli🙂 nebojim sa jazdenia len mam tremu zo skusok! A to ze nejazdim ako
Rossi je normalne kedze som na zaciatku preboha

minenkak
26. jún 2024

Neviem čo chceš poradiť,len jazdiť a strach naozaj na cesty nepatrí

btus
26. jún 2024

ja som si síce robila vodičák v 15 na A 50 ( pred viac ako 30 rokmi) a potom som jazdila na Simsone. Ja viem, malá motorka, s veľkou sa nedá porovnať, ale princíp je ten istý. Chce to len jazdiť a dostať spojku " do nohy". Čiže, robiť to automaticky, nerozmýšľať. A potom to pôjde. 🙂 Lebo ak tam bude strach, tak to nie je super na motorku. Držím palce.

fodorka
26. jún 2024

Ja mam vsetky Acka.... Cca 2roky dozadu som robila.... Strach bokom... Inak to nejde, ale ja som mala excelentneho instruktora. Drzim palce

autor
26. jún 2024

@fodorka instruktor robi vela, moj nieje bohvieco. V ktorej autoskole si si robila?🙂

dadka1997
26. jún 2024

Pokým sa nenaučiš poriadne jazdiť a riadne používať motorku, nemysli na to, aby si to čoskoro mala za sebou

autor
26. jún 2024

@dadka1997 veď na to som v autoskole😄

melanta
26. jún 2024

Súhlasím s úplne prvým komentárom. Mám vodičák A, motorku na ktorú ti A2 nestačí. Kto sa bojí, nepatrí na cestu ako vodič.

fodorka
26. jún 2024

Kedze si anonym, netusim kde v akom meste si robis vodicak a teda netusim ci ti pomozem s tym v ktorej autoskole som robila ja 🙈

vroni
27. jún 2024

Tiež mám A. Rada jazdiť a nevedieť pracovať so spojkou je trochu nespojiteľné. Takže trénovať, trénovať a trénovať. Prípadne vymeniť instruktora

libusak
27. jún 2024

Ja som po tretej jazde rozmyslala, ci motorka nie je na mna vela a nevzdam to. Po siedmej jazde som si povedala, ze konecne som tu potvoru skrotila.
Aky mas problem so spojkou? Rychlo pustas a trhne alebo celkovo plyn-spojka-preradit?

tetapetra
27. jún 2024

Motorky, v živote. Mám v garáži, predám 🤪

autor
27. jún 2024

@libusak skor pracu snou v zakrutach alebo na Osmičkách a tak… ale uz je to lepsie ovela

maria7777sedem
28. jún 2024

ahoj, aký máš problém zo spojkov? stláčaš všetkými prstami? ide ti to ťažko? Nastavila si si dráhu stlačenia spojky? Povedz presnejšie a možno ti poradím čo robiť 🙂 a nezabúdaj, stres je len pred skúškou, ak si sadneš na motorku musíš sa cítiť najlepšie na svete 🙂

libusak
28. jún 2024

Osmicky a kuzele su tazke. Pomala jazda je ovela narocnejsia ako rychla. Nic neslichane u zaciatocnika. Treba najst miesto zaberu a mas polovicu vyhranu 👍
Ono to pojde. Instruktor by ti mohol dat par rad ako na to 😊

autor
11. júl 2024

@maria7777sedem on mi aj v zakrutach napr hovori ze pohrat sa s tou spojkou ale velmi tomu nerozumiem nepocitujem rozdiel ked ju napr v zakrute stlacim alebo tak 😄 ale uz mi to ide fajn pohynanie s instruktorom a tazkym chopprom je dakedy o hubu ale dá sa

janka95
3. aug 2024

Držím ti palce. Daj potom prosím vedieť aké boli skúšky. Ja sa tiež bojím- mám rešpekt pred tým. Ale už ma nebaví byť viac ako 10 rokov spolujazdec. Budúci rok vyskúšam aj ja. 🙂