Vodič začiatočník a arogancia iných vodičov

viera1107
16. júl 2020

Ahojte, pred pár mesiacmi som zadávala tému ako začať šoférovať po dlhej dobe.. Áno začala som šoférovať aj napriek zdravotným problémom ktoré mám, okrem toho čo som popisovala mám aj pekne silné dioptrie.. Snažím sa jazdiť bezpečne a primerane rýchlo , v niektorých situáciách si ale vzhľadom k svojmu zraku musím fakt dobre pozrieť aj dvakrát či tam niečo nieje.. Už dvakrát sa mi stalo, že mi nejaký dobrák vynadal.. Môj chlap hovorí, že jazdím dobre ale takéto situácie ma odradzajú.. Ako zvládate aroganych vodičov?

lenkasarka
16. júl 2020

@viera1107 radšej sa pozri aj 4x a kašli na ostatných

limetka69
16. júl 2020

Nepripustat si to. Niektori trubia len tak, aj ked nemaju dovod. Su to trafeni nervaci, prave preto som dlho nesoferovala, teraz soferujem od marca a mam tazko v pi.i, ajxna muza kricim, ze co sa tak chova za volantom, ze tam sedi mozno zaciatocnik, a tiez sa mierni uz. Nechapem co ludia tak nervacia za tym volantom.

sissy27
16. júl 2020

@viera1107 a prečo nepočúvaš vlastného muža ale viac ťa zaujíma názor nejakého cudzieho arogantného čuráka, ktorého nikdy v živote už neuvidíš? 😀

helcanw
16. júl 2020

Nadávam tiež! 😂

extempore
16. júl 2020

Na ostatných sa mozes zvysoka v.srať! Za jazdu si zodpovedná ty, ako vodič mas povinnost prispôsobiť jazdu stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a vlastným schopnostiam. Tak nech si každy trhne.

panelacikova
16. júl 2020

@viera1107 píšeš, že máš silné dioptrie. ja len zo zvedavosti sa opýtam, či to nie je zdravotný problém brániaci tejto činnosti? Lebo napríklad keď mám závraty, nesmiem pracovať vo výškach. keď takmer nevidím, nemala by som šoférovať. to nič v zlom, len sa pýtam, že ako zle si na tom? A ktovie, či niečo charakterizuje vyhláška alebo zákon? ja napríklad mám problém s videním v noci, jednoducho mi akoby vadí, že v zornom poli mám tmu.. že vidím len ten kúsok pred sebou. ako sa mi tá tma mihá okolo, spôsobuje mi to mierne závraty. a tak jednoducho robím všetko preto, aby som nemusela jazdiť za tmy. radšej idem na cestu hodinu-dve skôr.

denden77
16. júl 2020

@viera1107 hlavne vo vacsich mestach, su cesty plne uponahlanych neurotikov.. , ktori ta mozu predbehnut, ak maju problem.. hlavne klud 😉😎

viera1107
autor
16. júl 2020

Naposledy sa mi to stalo cestu k mame.. Prudký zjazd dolu kopcom ešte mimo obce, ten dotyčný sa na mňa celý ten zjazd lepil ale úplne.. Rýchlosť som mala asi 82, smerovku som dala dostatočne včas aby vedel že pôjdem odbočiť.. Spomalila som pred odbočkou, ale musela som si strážiť protismer lebo ten som križovala.. Tam sa vie auto objaviť v sekunde, nieje tam dobrý rozhľad. Ten za mnou mi nedával možnosť bezpečne odbočiť, stiahol okno a voľačo nadával. Skoro do mňa nabúral.. Tam sa nedá prudko strhnúť do dediny lebo keď pôjdete rýchlo tak skončíte v jarku.. Dosť som sa zľakla..

panelacikova
16. júl 2020

@viera1107 jaj tak to už je debil, to fakt... takých si nevšímaj a hotovo

bavlnka92
16. júl 2020

@viera1107 na volante je aj klaksón na takých debilov sa trúbi aby nebolo počuť čo nadáva keď ostatných ohrozuje 😎 keď mňa obiehajú mimo obce aj keď idem 90 vždy si poviem nech ide keď je darca orgánov. načo budem seba ohrozovať a malého v autosedačke takisto.
+ keď som začínala po vodičáku dostala som "Z" aby som si nalepila. nedala som ho tam vôbec.

masha185
16. júl 2020

Daj si na auto vzadu nálepku Z - začiatočník, majú to myslím na každej benzínke 🙂 Lepšie ako nič

bavlnka92
16. júl 2020

@masha185 čo som si všimla tak na autá so "Z" trúbia ešte viac lebo čo ak im to zdochne, nedajbože chcú pomalšie odbočiť.. 🤐

viera1107
autor
16. júl 2020

@panelacikova čo sa týka očí mám komplikovanú vrodenú vadu. Nosím okuliare 3,75 ale namerané mám okolo 7,7..lenže táto vada sa nedá operovať, ťažko sa koriguje okuliarmi, jednoducho cez tie namerané 7,7 by som nevidela lebo mozog by to nespracoval.. Vo vyššom veku sa to rieši voperovanim šošoviek, ale na to mám ešte čas.. Ten iný problém je krčná chrbtica, tiež sa mi vie pekne točiť hlava.. A tetania, ale to volám novodobý výmysel 😉.. Myslím, že šoférujú aj ľudia čo majú ešte silnejšie dioptrie..

masha185
16. júl 2020

@bavlnka92 Ale to sú arogantní hajzli, ktorých si netreba všímať a už vobec nie sa nechať ešte viac vystresovať, lebo potom teprva môže prísť chyba. Len ak by niekto vystúpil alebo opačne až ti rupnú nervy a vystúpiš tak slepemu debilkovi ukáž na to ZETKO a pošli ho do kelu 🙂 ....kto chce nech predbehne, nech riskujú ak ich život omrzel ja ho mám len jeden a určite sa nenechám vyhecovať trubiacim debilkom ...teraz keď sa mi narodí dcérka budem šoférovať ako s pokladom tak už sa teším až bude m všetkých do kelu posielať 😂
ďalej si spomínala, že nejazdíš dlho...ver mi, čím viacej budeš jazdiť priamo úmerne bude rásť tvoje sebavedomie za volantom. Nateraz ti musí stačiť tvoje čísté svedomie, že robíš všetko najlepšie ako vieš a dodržuješ bezpečnosť a zákon.

bavlnka92
16. júl 2020

@masha185 ja mám len detskú nálepku na aute a stalo sa mi len raz že po mne trúbili keď mi zdochlo pred kruhovým keď som si prvýkrát viezla auto domov :D keby niekto chcel vystúpiť tak sa zamknem a zdrhnem kým si nastúpi naspäť do svojho 😂

masha185
16. júl 2020

@bavlnka92 Tak ja som za volantom pasívne agresívna 😂 Na každého "debilka" hreším a nadávam a zopar krát som niekoho vytrúbila ale nie pre to že by bol pomalý, ale pre to že na semafote čumel do mobilu a nevšimol si zelenú, alebo cyklistu, ktorý nezastavil na stopke a vjel mi skoro pod kolesá ....tak to potom s otvoreným oknom nie je pre detské uši čo spúšťam 😂 Ale ak by vyšiel aj 2 metrový chlap mi vynadať tak sa mu postavím a obhájim si svoje pretože tiež dodržujem rýchlosti a pravidlá a ak som pomalá mám na to dôvod. A v aute vozím prinajmenšom obušok 😉

viera1107
autor
16. júl 2020

To Z-tko asi skúsim kúpiť, len ešte jazdím na priateľom aute.. Včera sme mali ísť konečne vybrať pre mňa, ale nejako som nemala chuť 🙁..

tykat
16. júl 2020

@viera1107 ja ked sa niekto velmi lepi tak zlahka par x pribrzdim a hned si vie drzat odstup. Inak neriesim ziadnych c*rakov za mnou ktori uuuurcite vedia lepsie ako ja aky je vyhlad na cestu. Nech sa paci moze ma predbehnut a ked nie tak nech caka. Ja nepojdem naslepo len preto ze niekto za mnou chce byt niekde o sekundu skor.

smejko25
16. júl 2020

Poviem ti tak este tych debiloch bude a bude 🙂 ja som chodila denno denne 30km do roboty a unadavala som sa ako pohan... VZDY VZDY VZDY sa najde debil ktoreho obmedzujes...aj ked ides 120... takze sa musis voci tomu obrnit nic ine ti neostava

smejko25
16. júl 2020

@viera1107 Este ti odporucim ak sa na teba niekto lepi tak striekaj vodu zo stieracov 😁 zarucene sa stiahne

makova333
16. júl 2020

@viera1107 Z by som si nelepila (heh a urcite nie na lak ako to casto vidim na na autach 🙈), jazdi predpisovo a bezpecne a na idiotov sa vyser. Ja jazdim rokov denno denne aj v zahranici, jazdim predpisovo (vozim deti a nemam zvysne prachy na pokuty za rychlost) a obcas sa najde magor, co mu je -50-60 niekde 70km/h v meste malo a vytrubuje. No, nech ma ma rad 😀

andrea_82
16. júl 2020

Radšej dvoch takýchto opatrných šoférov ako si ty, ako jedného rýchleho idiota. Nič si z nich nerob. Ja si vždy pomyslím, že nech si idú, ak chcú mať nehodu. Ale inak tiež neznášam, keď sa mi niekto lepí na zadok. Vtedy radšej odstavím na krajnici, nech ma predbehne a potom idem v kľude ďalej.

bavlnka92
16. júl 2020

@smejko25 vidíš to mi pripomenulo aby som si doliala do stieračov 😂😂

goodidea
16. júl 2020

@viera1107 ale nerob si z toho nič, to je taká choroba šoférov stále nadávať, ak sa na teba niekto lepí kašli na to nepozeraj do zadu keď nemusíš ...veď možno sa lepim na teba práve ja :D koľko krát si poviem nebuď nervózny možno to je nejaké chúďa mamička čo nemá najazdené...skrátka ak chces jazdiť tak jazdi a jazdi bezpečne na takých ako ja kašli z vysoka :D

limetka69
16. júl 2020

@goodidea milé a aké sebakritické 👌

viera1107
autor
16. júl 2020

Čo ale neviem pochopiť je jak niekto dokáže stiahnuť to okno a ešte hučať po niekom a ešte aj po zene.. Keby má aspoň pravdu.. Ako sa potom chová doma k manželke?

goodidea
16. júl 2020

@viera1107 tak je to debil no slušne povedané a asi nemá manželku taký pako podľa mňa 🙂

mmonika
16. júl 2020

@viera1107 mne sa raz stalo tiež v začiatkoch ze sa na mna lepil ale že statocne ... do toho mi zacal aj trubiť a to som nai nesla pomaly normalne 50--tkou... a stale som videla v spetaku ze ma daky problem... az sme dosli pred krizovatku, kde bola cervena... tak som normalne zatiahla rucnu, dala vystrazne vystupila z auta a spustila som na neho vsetko čo sa vo mne nahromadilo.. samozrejme že tam boli aj nadavky a ine vybrane slova... Ti poviem že ten blb ostal ako obareny nezmohol sa na slovo a ludia co stali okolo ale aj v autach mi zatlieskali , dali palec hore ..fakt niekedy sa netreba dat, bo ako hned niektorý chlapi zabadaju ženu za volantom tak si hned mysli ze je geroj ...

smejko25
16. júl 2020

@viera1107 no zas toto by som takto nebrala lebo aj moj muz vie byt riadny drzan a je mu jedno ci je to zena ci chlap 😁😁ale doma je krotky baranok mily a prijemny 😁
Ja viem byt takisto prudka lebo pokial niekto obmedzuje dopravu ze ide na 90tke 50 tak na cestu skratka nepatri 🙂

smejko25
16. júl 2020

@bavlnka92 noo ja som mala večne vychlapane 😂😂😂