Voda v detskom bazéne

29. jún 2022

Mamicky, davate detom do detskeho bazena aj nieco na upravu vody, aby vydrzala dlhsie v pohode? Je vobec nieco take?
My mame pre dieta take to zabavne centrum vodne s nafukovacou smykalkou, takze nie zrovna lahko sa to umyva ale na druhy/treti den je voda uz hnus, dokonca sa robia aj biele bubliny alebo pena alebo ako to nazvat, takze cistime casto a je to o nervy.
Da sa tej vode nejak pomoct a aby to bolo aj pre to dieta ok a neskodilo? Vdaka za rady

autor
29. jún 2022

Este dodam, ze bazen je odkryty len ked sa dieta kupe, inak je zakryty takou tou plachtou s bublinkami, ktora aj nahreje vodu

dadis
29. jún 2022

To treba, jasne. Kupis v tescu, obi a pod..je specialna pre detske bazeny, alebo potom vyliat kazdy vecer a vysusit, vydezinfikovat

tosomja
29. jún 2022

No tiež ma to zaujíma. Napísali sme zo studne, na druhý deň až horúca bola a smrdela a zozelenela.. Ako keby v nej ryby boli.
Skúšali sme z vodovodu ( tá vydržala 3 dní) a už sa naspodku bazéna šmýkalo. 🙄

diamond007
29. jún 2022

Jeden vrchnák naliat Sava.

autor
29. jún 2022

@diamond007 nie je to prilis agresivne? Predsa len to dieta sa z tej vody aj sem tam napije

dadis
29. jún 2022

Aj savo mozes dat

autor
29. jún 2022

@dadis prosim ta, nemas foto? Ci su to tablety, roztok alebo nieco ine

autor
29. jún 2022

@zuzik307 vdaka, no neviem, pise ze neobsahuje chlor a hned v druhej vete ze ucinna latka - s obsahom chloru 😆

dadis
29. jún 2022

Vies co, to uz je davno, co moje deti...ale presne toto sme riesili, lebo na druhy den ta voda bola hnus a bazen smyklavy od rias ci coho, nehovorim ze aj kusky travy, nejaky hmyz a pod..najlepsia je filtracia + dezinfekcia..my sme mali len taky maly bazen, cca 1,5m priemer a cca 50cm vody, ale aj tak to bolo dost vody..

palicka
29. jún 2022

Savo sa bežne dáva aj do pitnej vody v studni

autor
29. jún 2022

@dadis ved to ze tej vody tam nie je nejak vela, max 15 vediet a ani ten bazen nie je neviem co, len sa to hrozne zle umyva ked je tam ta smyklavka a ine prkotinky a zas nechcem davat hocico, aby nedostal nejaky ekzem z chemie

janage
29. jún 2022

Tak prísne vzaté aj soľ kuchynská je látka s obsahom chlóru NaCl😉

dadis
29. jún 2022

Vyskusaj chlor, ved ten sa dava aj do pitnej vody, zas by som to tak nedramatizovala a ked dobre zareaguje, pokojne v tom pokracuj, ked nie, kupis bez chloru

autor
29. jún 2022

@janage samozrejme, skor som narazala na pripravok, ze pise jedno a potom druhe, no nekup to ked sam vyrobca nevie co tam ma, ro radsej tu kuchynsku sol tam smarim 😁

lejusinka
29. jún 2022

Len nie savo prosim 🙈 ved to je take agresivne a az mi je zle pri predstave ze sa to stretne s detskou pokozkou jemnuckou

dadis
29. jún 2022

@lejusinka To sa ti len zda, lebo je koncentrovane, treba dat koncentraciu podla odporucania.

viestta
29. jún 2022

Bez filtrácie ti je chémia na dve veci. Treba vymieňať vodu, lebo kazí sa hlavne z toho bordelu co sa do nej nanosi na nohach a to bez filtra nedáš von

zuzubb007
29. jún 2022

Upravit ph na to sa kupuje specialna sol plus alebo minus, kupit testovacie pasiky na kontrolu vody podla toho vieme ci treba pridat pripravok, ja pouzivam bezchlorovu radu tablety a potom sa dava roztok, a samozrejme filtracia bez toho nedosiahnete cistucku zdravu vodu, inac voda v bazene sa skazi za tri dni potom len novu vymenit

janage
29. jún 2022

Tam zjavne niekto doplietol popis zrejme pri preklade. Soľ je vysoko účinná len ti ten bazén časom rozožerie ak dáš vyššiu koncentráciu.
Moja chodila plávať minulý rok týždeň do bazéna kde bolo minimum chlóru a soľ. A vôbec žiadna reakcia a to ona na klasický bazén s chlorom reaguje.

autor
29. jún 2022

@viestta
@zuzubb007 no to ma zaujima, ze ci napriklad ak dam sol, ci sa nepredlzi zivotnost tej vody, aby som nemusela napriklad kazdy druhy/treti den menit ale napriklad az piaty

autor
29. jún 2022

@janage to ma nestve ze casom rozozerie, ten bazen ma aj tak zivotnost len toto leto podla mna 😁

janage
29. jún 2022

Prikláňam sa ku kúpe filtra

diamond007
29. jún 2022

Určite nenapije, to treba zakazat... prípadne je to v takej malilinkej koncentrácii že by nemal byť žiadny problém, my dávame jeden stuplik do bazéna 4x1,2m a tam sa to ozaj stratí. Ale zo začiatku som tiež bola prekvapená. Do malého bazéna ti stačí pár kvapiek toho

zuzubb007
29. jún 2022

Neviem sol by som nedavala ale len pripravky urcene do bazenov, ked chce clovek bazen je okolo toho vela roboty nie len napustim a kupem, treba investovat do pripravkov

dadis
29. jún 2022

Nam aj tak max 2-3dni vydrzala bez filtracie..aj s dezinfekciou. Vyhoda bola, ze sa netvorili tie riasy (lebo tie tam ostavali, musela som ich mechanicky odstranit, lebo aj ked bol vazen suchy a potom sme hi napustili, tak bez chemie bol hned klzky). Inak teraz som si spomenula, to boladezinfekcia do detskych bazenov a prevencia zelenenua zahradnych jazierok s rybami. Tak som si povedala, ze ak to nezabije ryby a lekna, tak asi v pohode 😂

viestta
29. jún 2022

Nie, nepredlzi. A ten bazén asi nemá 6 kubickov, možno 200 litrov, to je asi 25 centov za vodu ak stoji kubík 2€. Za druhe, vodu nestačí chlorovat, musíš upraviť pH aby ta dezinfekčné chémia fungovala a bez filtra v nej tak ci tak bude kysnúť to co tam nanosia deti pri hre. Keď nedáš chémiu vodu použiješ na polievanie záhrady. So soľou ju do záhrady nemôžeš vyliať vôbec.

autor
29. jún 2022

Jooj nie, fakt nebudem kupovat filter do detskeho bazena ktory ma nieco malo pod 2,5x2 metre a kde tam ma to dieta vodu tak mozno po lytka ked v nej stoji 😁 dieta ma 19mesiacov, tak som hladala nejaku alternativu ale vidim ze sa asi budem musiet zmierit s tym, ze to budem cistit kazde 2-3 dni

henka123123
29. jún 2022

Ja davam kazdy den novu vodu

matabb73
29. jún 2022

My dávame chlórové tablety do plávaka, dá sa to kúpiť aj v Lidli. Voda vydrží aj bez filtrácie skoro mesiac, ale treba ju premiešavať . Keď sa kúpu každý deň je to miesto miešania. Meníme ju vždy v polke leta. Smeti vyberáme pomocou veľkého sita, na to určeného, aj počas kúpania. To tiež mávajú v Lidli. Dá sa takto fungovať v pohode.