Vlhkosť v byte

zuzuzv
18. nov 2014

baby, poradte mi prosím niečo proti vlhkosti, bývame v 2 izbovom byte a máme bábo, samozrejme potrebujem často prať a tá vlhkosť z prádla je neznesitelná 😔 stále vetrať si nemôžem kvôli malému dovoliť 😖

lienka116
18. nov 2014

Kúp si vlhkomer, aby si si vedela merať vlhkosť v byte a potom odvlhčovač, buď ten obyčajný ceresit s tabletami alebo elektrický, ktorý je samozrejme drahší. Záleží ako máš vlhko a koľko vlhkosti potrebuješ stiahnuť.

oladuna
18. nov 2014

@zuzuzv vlhkomer je iba na zistenie vlhkosti a ty uz vies ze mas prilis vlhko takze si kup DEHUMIDIFIER. Najlepsi je elektricky a take schopne stoja okolo 35 eur na internete.skus cez kupit cez Amazon ja mam doma dva a su super

jaja1979
18. nov 2014

@zuzuzv Mozno by som skor isla do susicky pradla, ak mas tu moznost. Ked vies, ze ti to sposobuje hlavne pradlo, treba eliminovat hlavne toto a potom skusit odvlhcovace. Tie elektricke su, myslim, najefektivnejsie.

gladiola
18. nov 2014

@zuzuzv jedine, čo pomôže je odvlhčovač. Zoženieš ho už za nejakých 160 eur. Mašinka, čo požere vlhkosť, a máš dlhodobo pokoj

dada1212
19. nov 2014

asi najekonomickejšie riešenie by bola sušička prádla,ak je to z prádla. ceresit a podobné veci nepomôžu, odvlhčovač tiež niečo stojí a zožerie aj dosť elektriny,takže sa to prejaví na vyúčtovaní energie. sušička nie je o veľa drahšia ako odvlhčovač a pôjde iba ked bude sušiť prádlo,takže nezožerie toľko elektriny.

klincek
19. nov 2014

@zuzuzv ja mam rovnaku situaciu, a nemam balkon (deti mam dve). riesim to tak, ze jeden susiak do bytu a dalsi na lodziu (ano, von na spolocny balkon)..ked preschne, dosusim v byte, ale az potom, ako sa ususi to, co uz v byte je. problem s vlhkostou sme nikdy nemali. ak take moznosti nemas, najlepsim riesenim bude najskor susicka pradla. teraz pred vianocami by sa ti mohlo podarit zohnat nieco za dobru cenu, pripadne aj na splatky (ja som si tak v zufalstve z rodicaku kupvala umyvacku, nelutovala som ani minutu). a pomohol by urcite aj odvlhcovac, zavisi od toho, ci chces odstranovat pricinu alebo nasledok 😉