Vlhko v byte

mytraja3
13. feb 2014

Ahojte baby bývame v bytovke starej nezateplenej a nemáme rohový byt máme v byte vlhko vlhké steny pleseň nemáme ale taká zatuchlina poradíte ako s tým bojovať dohoda s ľuďmi s bytovky nemožná aby sa dala bytovka zateplit poraďte čo na vlhkosť máme aj ceresit aj vetrame kurime stahovat sa nemôžme

myzma
13. feb 2014

@mytraja3 skus radsej modru strechu 😉

nigguska
13. feb 2014

@mytraja3 treba zistit pricinu...potom sa lahsie da poradit...nemusi to byt len tym,ze je dom nezatepleny...

elina25
13. feb 2014

treba aj často vetrať

cinkatko
13. feb 2014

@mytraja3
Ahoj my mame stejny problem a uz e vyskytla i plisen (v lete s tim problem neni) - duvod proc je, ze je to dost tmavy byt - i kdyz mame svetle zdi a v mistnosti, kde se nachazi plisen je spatne okno a jde otevrit jenom "vetracka" a zbytek ne 😖
Navic to je spatne zatepleny byt a taky chladny.
Jakz takz jsme to vyresili, kdyz jsme tu plisen premalovali a proste jsme pousteli topeni v blizkosti tech zdi. Tak jsme zabranili vlhku a plisen se uz neukazala 🙂

cinkatko
13. feb 2014

@elina25 ano to take 🙂

mytraja3
autor
13. feb 2014

@cinkatko presne to máme aj my tmavý byt všade máme biele steny vetrame kurime a nic navyše byť je bez balkóna a čím ste to premalovali len klasickou farbou?

tenerifka
13. feb 2014

@mytraja3 najprv treba odstranit plesen/zatuchlinu, lebo sa to bude sirit dalej, su na to specialne pripravky na baze chloru. Po vyschnuti naniest protiplesnovu farbu. Samozrejmostou je kazdodenne narazove vetranie(min.2 x denne), kurenie a dobre by bolo kupit odvlhcovac vzduchu. No a bojovat o zateplenie bytu....

cinkatko
13. feb 2014

@mytraja3 . Ano a potom susili... 😀 Hlavne nejdriv vysus zed, setri plisen - staci kapesnikem, pokud je uz sucha a premaluj, my malovali i dvakrat po sobe, aby to zakrilo poradne. My mame takoveho majitele, ze mu je jedno, co ma v byte, takze si musime pomoct sami. Proste my mame suche zdi pomoci topeni. Radsi koupim nejaky vetrak a mam teplo a doma sucho nez pak cichat tu zatuchlinu. Hlavne tam nesus pradlo, protoze ti to jeste vice zvlhci vzduch.
A vetrat je dobre, ale tak abys tam nemela nakonec zimu - pak se plisni zase bude darit. 😖

mytraja3
autor
13. feb 2014

@cinkatko nemám susit pradlo kde nemame balkón čiže nie je ma vyber

mytraja3
autor
13. feb 2014

@tenerifka písala som že vetram stále a aj savo dávam no nič a darmo ja budem bojovať keď som jediná ktorá o to zateplenie stojí

cinkatko
13. feb 2014

@mytraja3 aha takze jsme na tom stejne 😒 Tak to zkus jak ja, normalne tam pust topeni, aby ti jak pradlo, tak i zdi byly suche. mame malinkou garsonku a je to tu vselijake no 😒
Sice se budeme stehovat, ale musime jeste nejaky ten mesic vydrzet.

mytraja3
autor
13. feb 2014

@cinkatko no presne aj my ešte rok tu musíme byť a ako skončí materská kúpime iné my máme dvojizbak malému v izbe nechceme susit pradlo tak to susim v obývačke pro radiátory ale aj tak sa to susi aj dva dní no otras až mi je do plaču s toho myslím že kurime dosť dosť to vyjadrujeme ako je to lepšie o niečo aj proste tá vlhkosť stále je

cinkatko
13. feb 2014

No to znam moc dobre... uplne stejny pripad. 😒 Fakt zkus jeste nejaky vetrak ke zdim 😒 a udrzuj v mistnosti teplo 😉