Vlasy, menzes a antikoncepcia po pôrode

natalia174
23. apr 2020

Ahojte chcela by som vás poprosiť o radu.. Som polroka po pôrode a asi posledný mesiac mi začali padať vlasy ale že neskutočne, to mi ešte v živote takto nepadali 😕 sú všade na podlahe, na posteli, proste všade.. Čo s tým? Nejaké vitamíny (pantenol?).. A ešte druhá otázka, stále som nemala menzes, dvakrát bolo také veľmi slabé špinenie ktoré trvalo asi 6 dní ale inak nič, keďže kojím asi je to normálne ale aj tak. Inak akú antikoncepciu odporúčate? Hormonálnu brať nechcem, keďže kojím. Rozmýšľala som nad pharmatexom ale tým si nie som moc istá či bude fungovať. Napíšte vaše skúsenosti, ďakujem 🤗

77kacena
23. apr 2020

@natalia174 na vlasy za mňa rada master herb na zastavenie padania a bio rehab na podporu rastu. Keď kojiš menzes nemusíš mať

tesari
23. apr 2020

Mne vlasy začali padať 5 mesiacov po pôrode. Nič som nebrala a krásne sa to upravilo. A menzes som dostala po roku. Kojila som 3 roky a 1 mesiac.

natalia174
autor
23. apr 2020

@tesari veď to že dúfam že sa mi to časom upraví samé ale toto som ešte nezažila aby mi takto padali.. Mala som krásne husté vlasy, padali mi minimálne a teraz sa ich len chytím a už z nich vytiahnem taký prameň, tak isto keď spím tak celá plachta od vlasov a to sa ani moc nehýbem 😕

brita7777
24. apr 2020

☹ urcite minimalne dake vitaminy na vlasy Bcko a Dcko a ine ved to si mozes vygooglit co je na vlasy treba 🙂 ja som dva roky po porode a este doteraz mi padaju, nie moc, ale mme nikdy vobec nepadali a to mam riedke vlasy, takze ta kvalita vlasov sla dole ☹
ja jem aj vitaminy a tiez zihlavove serum na padanie som skusila sampan na padanie vlasov ale nic mi nepomohlo, moze to byt aj dosledok stresu, mam dve male deti tesne po sebe, takze celkom zaberacka 🙂

tesari
24. apr 2020

@natalia174 ja mam tiež husté vlasy a poviem ze tretina bola dole. Tiež som sa zľakla. Aj kamoška to tak mala. Nič som nebrala a tuším o trei mesiace mi začali rast nové. A bolo po všetkom. Fakt som nič nebrala. Len pestrá strava. A ešte ma k tomu brutálne začali bolieť kolená. Ale to všetko súvisí s hormónmi. Ale ono to prejde nebojte.

xjakubikovak
24. apr 2020

@natalia174 tiez mi presne po polroku zacali padať a same sa to upravilo asi do mesiaca 🙂

natalia174
autor
24. apr 2020

Super baby ďakujem vám aspoň trošku ste ma povzbudili 😊

juliet86
24. apr 2020

@natalia174 co sa vlasov tyka. skus ich vyraznejsie podstrihnut pripadne nafarbot. niektorym zenam to pomaha. kup si vitaminove a minerslove doplnky. moze ti chybat ecko decko zinok... pripadne zbehni ma odbery porad sa s gyn/vseobecnou. verim ze sa ti vlasy upravia. pharmatex by mal fungovat v pohode ak dodrzite presne instrukcie. ja som pouzivala kapsule radsej nez gel. kedze nemenstruujess je vysoka sanca ze aj ovulujes iba uplne minimalne. ak by sa ti cyklis vratil sledovala by som ho a v pripade plodnych dni doplnila este aspon kondom/prerusovanu suloz. drzim ti palce

natalia174
autor
25. apr 2020

@juliet86 ďakujem, ono ja by som sa aj ostrihala ale keďže je situácia taká aká je tak sa nedá 😕 skúsim teda pohľadať aspoň tie vitamíny zatiaľ a ak nezaberie tak sa obrátim na doktora 😊