Vinné mušky

14. sep 2024

Baby, ako sa ich zbavím? Všetky domáce a babské recepty som vyskúšala a stále ich mám kopu :( poradte nejaké pasce alebo návnady, čo normálne kúpim a fungujú…

Ďakujem

janka_23
14. sep 2024

Naliala som do pohára trochu vína, zakryla to potravinárskou fóliou, z papiera urobila taky lievik, zapichla do fólie. Mušky sa dostanú dnu ale von už nie. To jediné mi fungovalo

really8
14. sep 2024

Vsetky supy a zvysky davam do extra sacku a kazdy den vynesiem do kontajnera.

axve
14. sep 2024

@janka_23 toto iste som robil ale namiesto vina ocot, ano funguje to

janka_23
14. sep 2024

@axve môže byť, nabudúce skúsim s octom a nebudem míňať víno 😄

autor
14. sep 2024

@janka_23 ved ja za chvilocku rodim, skoda vino otvarat 🙈😂 skusim ten ocot, dakujem @axve 🙂

zzuunnaa
14. sep 2024

mne sa motali pri miske s ovocím a pomohlo mi tam nasypať klinčeky (nechala som ich tam) a mušiek už niet

cacianka
14. sep 2024

@zzuunnaa aj škorica pomáha, pošúchať drievkovu, na zeminu v kvetináčoch posypať mletú

ajsha123
14. sep 2024

Mne pasce nepomáhali, lebo sa stihli liahnut a rozmnožovať. U nás je stále niečo, kde môžu byť. Jediné, čo pomáha, je ich fyzicky likvidovať. A to klasickým vysávačom - napríklad som náročky nechala nejaké šupky, kde šli, mušky zaliezli do misky na tie šupky (Hnile ovocie) - a potom som zobrala vysávač, len tú tyč a pomykala miskou - mušky začali vylietavat a rovno do vysávača. Alebo keď boli všade v kuchyni, tak som ich kus po kuse vysavala, trvá to sice dlhšie, ale pomôže. U mňa naj vyskúšaný spôsob. Robím tak už roky, vždy v sezóne

autor
14. sep 2024

@ajsha123 ďakujem, skúsim aj toto 🙂

saraxyz
15. sep 2024

Skorica

svokrinjazykmonika
15. sep 2024

A kde ich máš, v kuchyni v umývadle?

autor
15. sep 2024

@svokrinjazykmonika praveze pri mise s ovocim, tu som uz dala od nervov do chladnicky, ale nepomohlo… stale sa mi tu motaju 🙈 dokonca som ich uz videla aj v spalni pri okne 🙈

hara_vara
17. sep 2024

čistota a hygiena to určite funguje ✌️

autor
17. sep 2024

@hara_vara asi logicky tam preleteli z kuchyne, ktora je hned vedla…. Ci co myslis, ze mam v spalni ovocne misy a bordel v kazdom rohu? Ci si nebolo dnes do koho ineho kopnut, tak si zapla konika?

harrisson
17. sep 2024

A prečo ti vadia? Ja ich mam doma a pohoda 😊

autor
17. sep 2024

@harrisson ako domáce zvieratko? 😂

handykate
17. sep 2024

Ja ich mám každé leto ku koncu a teraz ,, mam ten lievik, idú tam riadne, ale aj tak sú aj vonku, no to teda nie je o čistote a hygiene, tá súvisí s inými vecami, ale s muškami určite nie.
Ja dávam aj chlieb do chladničky, lebo aj do sáčku hneď vliezli, nič absolútne vonku vyložené nemám nikde, som z toho na prášky 😭

hara_vara
19. sep 2024

ja si nič nemyslím ja reagujem 😄

hara_vara
19. sep 2024

veď poriadok si sprav v kuchyni a zo spálne zmiznú samé 👍 a nerozčuľuj sa neni si sama ktorá nemá poriadok v kuchyni 😜

autor
19. sep 2024

@hara_vara dúfam, že už ti je lepšie…