Vinné mušky

tdz
2. nov 2015

Ahojte dievčatá, prosím poraďte mi. Nasťahovali sme sa do nového domu, všetko novučičké, nikde žiadne plesne staré jedlo nič a v kuchyni a v kúpelni mam hrozne veľa vinných mušiek, už som z nich zúfala. Vysávala som ich, skúšala škoricu nič nepomáha. Poraďte mi prosím čo s tými potvorami nech sa navždy stratia.

skoupilka1
2. nov 2015

@tdz ahoj, nesmiete piť toľko vína 😉 😎

ladyblcha
2. nov 2015

@skoupilka1 prave nech ho vypiju a nezostava z neho, potom musky sa chytia 😀

jeden rok som toto mala, boli v kvetinaci a ten som vylozila von a bolo. a iny rok nezostalo nic ine, len vzdy vsetko odpratat - vsetko jedlo, smeti, smetiaky vyprazdnit, umyvadlo mat ciste (odtok), nervy som mala.

mawka
2. nov 2015

v de predavaju v DM drogerke na toto take "lepidlo". je to ano keby vona octa vinneho a nad tym je taky oblucik lepiaci a vona prilaka musky, oni sadnu na lep a hotovo. kukni, ci to nemaju aj u nas.

tdz
autor
2. nov 2015

@mawka presne niečo takéto som hladala, skúsim sa spýtať v DMke ďakujem

@ladyblcha tie mušky v kvetináči sú iné ako vinné mušky, to už som čítala :D kvet tu máme iba jeden, bonsaj a keby ho vyložím von tak to priateľ asi neprežije :D ale skúsim ho dať do inej izby keď sa presťahujú je to jasné

mawka
2. nov 2015

@tdz mozno sa to da aj u nas kupit, popytaj sa aj v 101 drogerke

tdz
autor
2. nov 2015

@mawka super ďakujem veľmi pekne

tdz
autor
2. nov 2015

čítala som že to môže byť aj tým že som zle zatvorila ocot v skrinke, čo môže byť kedže všetky nové spotrebiče som umývala s octovou vodou :D

simsalabim
2. nov 2015

No ja mam skusenost, ze vzdy na jesen ich mame v dome, nech robim cokolvek. A ako sa ochladi smerom k nule, tak zmiznu same. Nechapem preco, lebo normalne kurime, ale...toto je moja skusenost.

barcelona94901
2. nov 2015

Aj my sme icj mali vsade skusili sme aj jabl.ocot do pohara,vsetko mozne akonahle prinesiem ovocie ci nieco necham v kuchyni ocot,kecup,cokolvek uz idu no nastastie pomaly miznu

tdz
autor
3. nov 2015

@mawka našla som to aj u nás, cena hrozná 7eur :D tak snáď to aspoň pomôže

keira
1. nov 2020

myslite, ze ak vinne musky sadnu do jedla, tak ho treba vyhodit? ze ho kontaminuju?