Viera v boha

21. aug 2024

dobrý deň prosím vás o radu. pravdepodobne trpím OCD poruchou (vtieravé myšlienku,počitanie,neustála kontrola čo robím či to robím správne či som vypla svetlo atď ) problém. je že sa to dosť presunulo na vieru neustále modlidby a podobne. ale môj hlavný problém je to že môj muž nieje až tak veriaci ako ja a veľa krát cez deň sa potrebujem po modliť aj viac krát za deň lebo všetko mozne je pre mňa hriech a vyrusi má pri Tom teda že príde ja sa prestanem modliť a pokračujem keď odíde ale potom ma hnevá že som prerušila modlidbu ide mi hlavou ako som spravila veľký hriech lebo som "zaprela boha" (pritom nemám problém priznať že som veriaca a podobne) len my je čudné keď príde a ja klacim modlím sa on sa pýta čo robím a prečo a či mi šibe a podobne a potom prosím boha o odpustenie a dávam si POKANIE (NEJEST CELI DEN A PODOBNE) lebo ak to nespravím určite ma Boh potrestá. áno viem je to na psychiatra.

je podľa vás hriech prerušiť modlidbu keď niekto príde ,vyrusi vás alebo podobné ja sa nehanbím že sa modlím skôr sú my nepríjemné tie otázky a poznámky a podobne. myslíte si že sa Boh hnevá NATO alebo je to zapieranie boha ?

danyelia
21. aug 2024

Máš pravdu, je to na psychiatra...čím skôr s tým prestaň, lebo Ti chudák muž utečie 🙄

lucyluska
21. aug 2024

Boh nerozmýšľa tak ako my a určite sa nehnevá.
Buď v kľude.

bloger
21. aug 2024

Nie takéto situácie sú úplne bežné. Je normálne, že človeka niečo vyruší. Stáva sa to aj kňazom. Niekto príde nahlásiť úmrtie či vybavovať svadbu. To je skrátka život. Boh ťa nevolá iba do modlitby. Ide aj o službu druhým.

kacena4
21. aug 2024

Boh je milujuci otec teda za ziadnych okolnosti sa nebude na teba hnevat. dal ti slobodnu volu tak sa nou riad. vyhladaj odbornu pomoc aby sa ti nerozpadla rodina. som veriaca modlim sa casto chodim do kostola ... ale nikdy to neovplyvnilo moju rodinu pretoze Boh mi ju dal a mam sa jej venovat. nastuduj si trosku co je to hriech a co je to pokanie zan, urcite nie to co ty pises. drzim palceky nech sa spravne rozhodnes a najdes odvahu liecit sa

3009
21. aug 2024

To čo popisuješ to je práca pre psychiatra.

autor
21. aug 2024

@kacena4 takže si myslíte že ak sa prestanem modliť preto lebo nechcem aby môj muž vedel že sa v tej chvíli práve modlím tak to nieje hriech ani zapieranie ?

autor
21. aug 2024

@3009 som si toho vedomá a určite to začnem riešiť navštevou psychiatra

morusha
21. aug 2024

Je tu aj skupina veriace mamičky, odporúčam lebo tu môžeš očakávať aj posmešné a odsudzujúce komentáre na tvoj problém. A nie, nie je to hriech, buď pokojná a netrestaj sa takto, viera má byť predovšetkým o láske a radosti, to ostatné čo spôsobuje neadvekvátne výčitky je vplyvom ochorenia ocd. Keď prídu výčitky následkom objektivne zlého konania na to ťa tvoje svedomie upozorní ale nikdy to nie je také, že by ťa to ničilo. To je od zlého.

katarinaschober
21. aug 2024

Len aby si vedela boh neexistuje

terka402
21. aug 2024

Oslov kňaza vo vašej farnosti. Na začiatku ťa správne usmerní v otázkach viery a následne čo najrýchlejšie vyhľadaj aspom psychológa. Kombináciou týchto možností sa uľaví tebe, mužovi aj všetkým okolo, ktorí ťa majú radi.
...a Boh ťa miluje práve takú aká si...😇

katarinaschober
21. aug 2024

Vsetko to modlenie je strateny cas

beataxxx
21. aug 2024

Pánboh sa na Teba určite nenahneval za modlenie, ale keby mi toto robil partner doma, asi by to výrazne narušilo nas vzťah, jednoducho povedané- liezlo by mi to na nervy….skus si dať aspoň lexaurin, alebo niečo na ukľudnenie, pretože toto málokto dlhodobo vydrží- nemyslím to zle, ale uprimne

lucyluska
21. aug 2024

@katarinaschober povedala Katka 😊 a ja hovorím, že Boh existuje 🙋🏼‍♀️

jozef11111111
21. aug 2024

ako osoba čo ma deti rodynu...a osoby vedla seba ..tak sa to berie že aj ked budeš a si aj vyrušovana berie sa to ako dobra modlidba kedže snaha je....

autor
21. aug 2024

@beataxxx áno viem je to už na nevidrzanie

thirstymonk
21. aug 2024

Počuvaj, ty nie si normalna. To hovorim ja - papeženec, dokonca v službe v chráme. Navštív odborníka aj kňaza. Chýbajú ti základné vedomosti v teologii...

Porozmýšľaj. Ako by mohol byť tvoj hriech, že ťa niekto vyrušil v modlitbe? :D Potom je tvoj hriech aj to, že Hitler vraždil židov. Tiež s tým nemáš nič spoločné. Sory za úprimnosť, ale si fakt na hlavu. Toto žiaden Boh od nikoho nechce, čo ty predvádzaš.

katarinaschober
21. aug 2024

@lucyluska aha a videla si ho

autor
21. aug 2024

@thirstymonk vďaka. urážky nepotrebujem to že to nieje normálne viem aj sama a plne si to uvedomujem.. a s tým hriechom nemám pocit že virušenie je môj hriech skôr že to sa modlím a napríklad príde niekto tak sa prestanem "tvarim sa že nič" a potom pokračujem mi dáva pocit že jednoducho ako keby som "zatajovala že sa práve modlím"... je mi jasné že to nieje normálne ale moje vnútorné svedomie to neak nechape

miskajerry
21. aug 2024

táto psychologička sa presne tým zaoberá
https://www.slovoplus.sk/jana-vindisova-clovek-...

lucyluska
21. aug 2024

@katarinaschober možno som Ho videla 😉

vyrovnanaosoba
21. aug 2024

Och Mário matka Zem 🙄 choď sa liečiť. Lebo sa začne muž 😀 ja by som pri tebe už asi pila jak dúha 🤣

autor
21. aug 2024

@vyrovnanaosoba ja môjho muža týmto nezatazujem lepsie povedané o mojich problémoch ani nevie iba si všíma že som začala byť až moc pobožná nič viac nič menej

katarinaschober
21. aug 2024

@lucyluska hm a kde

vyrovnanaosoba
21. aug 2024

A prečo sa nezdoveris jemu? Pre mňa je môj muž prvý v poradí, čo by vedel o všetkom, čo ma teší, trápi.

autor
21. aug 2024

@vyrovnanaosoba pretoze úprimne má chápe vo veľa veciach ale v tomto by som u neho veľmi nepochodila

cimage
21. aug 2024

Preco sa trestas? Myslis, ze Boh by ta potrestal? Ten nikoho neodsudi, to robi len cirkev, lebo Boh miluje vsetkych a cirkev v jeho mene vsetkych zastrasuje.

domkakvet
21. aug 2024

Tak povec tvojmu muzovi, ze potrebujes polhodinu, alebo kolko potrebujes a nech ta vtedy nevyrusuje.

guliver19
21. aug 2024

Prezradim ti tajomstvo, boh neexistuje, pokanie a ine bludy co pises su tragicko komicke a nasmeruj si to k psychosovi:D

autor
21. aug 2024

@guliver19 v poriadku tam si to aj nasmerujem ale a druhá vec od nepamäti sú ľudia veriaci a neveriaci vy ste jedno ja druhé je to v poriadku 🙂

autor
21. aug 2024

@guliver19 a ten vysmešny smajlík je tiež od veci pretože sa smiať natom že človek má problém keď aj psychicky je smutné a robiť si na Tom svoje ego