Viera a orientácia - ako to oznámiť doma?

25. máj 2020

Ahojte 🙂 Mám taký malý problém. Som silne veriaca, verím v Boha (kresťanského), no zároveň som homosexuálne orientovaná, mám aj priateľku, sme v dlhoročnom vzťahu 🙂 Chcela by som sa opýtať - čo mám robiť? Ako to mám povedať doma?

pribinak
25. máj 2020

Normálne a aspoň uvidis či tvoja rodina miluje svojho blížneho ako seba samého. Alebo zvíťazia predsudky, pohŕdanie a pokrytectvo

sunny8
25. máj 2020

Čo máš robiť ? - počúvaj svoje srdce ! Tam nájdeš múdrejšie odpovede ako tu na MK 🙂

krisbar
25. máj 2020

@pribinak vsetko povedane v jednej vete. A mozno to uz rodicia aj vedia, len sa o tom nechcu rozpravat.

pribinak
25. máj 2020

@krisbar je to mozne, pozorný a citlivý rodič to určite zbadá a vycíti, aký je jeho potomok. Možno fakt čakajú, že kedy sama otvorí tuto tému

mirola
25. máj 2020

Tak nad tymto sa vobec netrap. S orientaciou sa clovek rodi, cize to, ze ty si lezbicka ti dali do vienka tvoji rodicia a pribuzni. Nie je to tvoja chyba, ani ich chyba je to priroda. A je to prirodzene. Je vela rodin, kde toto ludia nedokazu pochopit ani akceptovat, faktom vsak zostava, ze behaviorizmus, spolocnost ani rodina toto nevedia ovplyvnit do takej miery aby sa z homo stal hetero. Homosexualita ma geneticky zaklad a nejde o priamu volbu.

rene2
25. máj 2020

Ahoj, neboj sa im to povedať, ty za to nemôžeš...nejak sa na to priprav a porozprávaj sa s nimi o tom....držím palce❤

sara07
25. máj 2020

a ty nie si homosexuál to je muž ale lesbička, aspon si to naštuduj
ty musíš vediet aku maš rodinu, ako to znesie, ako to bude brat, nie je to choroba a hlavne to nehovor knazovi lebo ta zdupe pod zem aj ked homosexualita v ich radoch je uplne bežna

polovnicka92
25. máj 2020
jankaovecka
25. máj 2020

Mas dlhorocnu partnerku a ako to mas povedat doma? Ak si s nou dlho a doteraz si im to nepovedala, tak mozno im to ani nemusis hovorit

emuska72
26. máj 2020

@sara07 hm, vy by ste si to mali naštudovať 😀 Homosexualita je všeobecný výraz (muža či ženy) pre sexuálnu alebo romantickú príťažlivosť medzi rovnaký pohlavným, tak ako vy ste heterosexual (príťažlivosť medzi opačnými pohlaviami). Potom sa to delí na chlapa geja a ženu lezbu 😉 aj keď v Angličtine sa to takto nerozdeľuje, hovorí sa gay ako na mužov, tak aj na ženy 🙂

emuska72
26. máj 2020

Moja sestra je so svojou snúbenicou už vyše 10 rokov 🙂 Majú kúpený spoločný dom a adoptovanú krásnu dcérku 💗
My sme to vedeli dávno pred tým, ako nám to povedala, to si všimne človek aj keď si ten dotyčný myslí, že to dobre skrýva 😉
My ako rodina (nepoznám tvoju) sme s tým nikdy nemali problém a ani sme to nikdy neriešili, že je to niečo iné. Aj babka naša napríklad, je silná kresťanka ale chvala bohu tá pravá silná kresťanka ktorá neodsudzuje a ľúbi nás všetkých takých, akých sme 🥰
A ja si neviem osobne predstaviť, aby to moja sestra pred nami tak dlho tajila. Boli by to pre ňu zbytočné muky a stres, tak ako aj pre teba. Je to tvoja rodina, ktorá ťa ma ľúbiť napriek všetkému 🙂

mirola
26. máj 2020

Inak mam znamu, ktora je tiez lezbicka, ma partnerku je s nou tiez cca 10 rokov maju 2 deti cez umele oplodnenie, obe maju rovnakeho darcu a kazda z nich rodila, teda deti maju rovnakeho otca. Ziju si velmi spokojne.

miskooo1987
26. máj 2020

@sara07 dostuduj si pojmy hlavne ty a nepouzivaj pojem lesbicka... Lebo ti nejaka lezba jednu riadne natiahne, nemaju to radi...

sara07
26. máj 2020

@miskooo1987 hm divne lebo ich par osobne poznám a nevyzeraju že by sa chceli bit , za to ty by si si mal doštuovat určité veci zaručene, agresivnejšie a nadredenejšie to napisat sa nedá, inteligentne sa to dá omnoho lepšie napisat

sara07
26. máj 2020

@miskooo1987 Vo význame „žena sexuálne zameraná na osobu rovnakého pohlavia, lesbická, homosexuálna žena“ sa v 2. zväzku Slovníka súčasného slovenského jazyka z r. 2011 uvádzajú obidve podoby lesba aj lesbička ako synonymné a štylisticky neutrálne slová.

Čítajte viac: https://jazykovaporadna.sme.sk/q/1470/#ixzz6NY9...

??????? čiže pochopila som to správne, zase sa tu idu širit krestanské bludy pod pláštikom akože temy

sara07
26. máj 2020

@miskooo1987 Lesbizmus (iné výrazy: sapfizmus,[1][2][3][4] tribadia,[5][6] tribadizmus,[6][7] lesbická láska[2]) je označenie pre ženskú homosexualitu. Žena s touto sexuálnou orientáciou sa nazýva lesbička (-kodifikovaný tvar)[8] alebo lesba (-nekodifikovaný tvar).[9]

emuska72
26. máj 2020

@sara07 prečítajte si ešte raz čo ste napísala 🙂 V prvom komentári ste tvrdili, citujem "a ty nie si homosexuál to je muž ale lesbička..."
A teraz v tom poslednom ".. je označenie pre ženskú homosexualitu"
Takže si trochu protirečite 🙂
Ešte raz dávam vysvetlenie, homosexualita je všeobecný výraz pre sexuálnu / romantickú príťažlivosť medzi rovnakým pohlavím 🙂 Lezba a gej je už potom špecifickejšie pomenovanie homosexuálnej ženy a homosexuálneho muža 🙂

sara07
26. máj 2020

@emuska72 podstata je tá istá ale dobre natahujme sa pre slovička, pochopila som že táto téma je založená na učel sekty

miskooo1987
26. máj 2020

@sara07
TAAAAKZE ESTE RAZ...
Pisala si: "a ty nie si homosexuál to je muž ale lesbička, aspon si to naštuduj"
... tolko k tvojmu textu... takze som to napisal rovnako agresivne a nadradene ako ty... nemas sa co stazovat na agresivitu a nadradenost.... Tvoju chybu ti uz vysvetlila emuska72...

DRUHA moja cast sa tykala pojmu lesbicka... vacsina lesieb tento termin nema rada, nakolko ... vseobecne sa uprednostnuje pojem lesba... Citat z dokumentu tykajuci sa tohto: ... výraz lesbička konotuje nezrelosť, nevyspelosť, ktorá sa môže spájať aj s neistotou ohľadne svojej identity...

A TRETIA VEC:
Pisala si: "čiže pochopila som to správne, zase sa tu idu širit krestanské bludy pod pláštikom akože temy"
Toto som fakt nepochopil, aku to malo vazbu na moj prispevok...

nelusinla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz