Vie bábätko dýchať ústami?

tynushqa
15. nov 2008

Ahojte, neviem ci je tu uz nejaka podobna tema ak hej tak sorry, ale som velmi vyplasena 😨
Dnes sa mi mala pozvrackala aj cez nos a nevedela sa nadychnut, zacala strasne plakat a bola hrozne cervena a potom ked uz jej podarilo dychat tak som pocula ako ma plny nos tak som ju dala na brusko a chvala Bohu jej to vytieklo...mohla sa mi takto zadusit? ci vie dychat ustockami..Co najlepsie robit ked sa to stane zase??? ako jej mam dat von mlieckol z nosa??? mala je malinka a balonikova odsavacka co mame doma sa jej nezmesti do nosteka...
Dakujem za rady

zuzula25
15. nov 2008

babetka nevedia dychat ustockami, oni len nostekmi, preto je treba tak casto odstavat, aby malo babtako stale cisty nostek, skus sa na to opytat lekarky, alebo v lekarni, urcite existuju aj mensie odsavacky, alebo jej to hned vytri stetockou.neviem, nemame zatial skusenosti

martija
15. nov 2008

ahoj tynushqa,tak nam sa to stalo tiez a uz som sa v duchu lucila s babom,zabehli mu zvratky do nosteka a nemohol to dost dlho rozdychat,bola tu snami aj svokra a cudujem sa,ze tiez nevedela ako reagovat,skocili sme na pohotovosti,lebo sme sa bali,ze to neprezije.ale je to velmi jednoduche - obrat babo tvarickou k zemi,potoz si ho na otvorenu dlan,teda tak,aby bolo na tvojej dlani jeho hrud a mozes mu pobuchat jemne po chrbte,neuskodi,ak bude sikmo tvarou na dol,jednoducho mu to vytecie von....ziaden stres,ja som sa vtedy skoro po...la,ale teraz ked sa to stane,tak predklon a je to!!!a aj ked sa mi mari,ze niekde som citala,ze ustockami to deticky nevedia,tak ten nas mal okolo 2 mes nadchu a nemohol dychat ustockami snazil sa nostekom,ale vzdy to rozdychal nakoniec ustockami....tak neviem

denduska
15. nov 2008

tynus, kup si odsavacku na vysavac, to len prilozis k nosiku 😉 a ma to tah poriadny, neda sa to porovnat s ostatnymi.
presne tak, hrudnikom na tvoju dlan, 5 krat buchnut medzi lopatky, potom otocit na druhu ruku, chrbatikom na dlan a 5 x buchnut na hrudnu kost a zase dokolecka.
a ano, babatka nevedia dychat ustockami..vraj...nepamatam si ako som dychala 😀

annag
15. nov 2008

dýchanie prevažne cez noštek sa týka novorodencov, lebo majú veľký jazyk, ktorý sa im opiera o podnebie. Ale v prípade, že je noštek zapchatý, alebo ak bábo kričí a plače, tak dokážu dýchať aj takéto malé bábetká ústočkami, hoci je to pre ne veľmi ťažké a namáhavé. Horšie je, ak by mliečko vdýchla, to môže spôsobiť napr. zápal.

amatula
15. nov 2008

ahoj tak toto som si prezila viac krat tiez sa mi mali tak par krat pozvracal ze sa nevedel nadychnut.urcite si kup odavacku na vysavac aby si mohla vycistit nostek ak sa vam to zopakuje.a neboj to casom prejde ked podrastie..... 😉 a vzdy ju davaj po papani do takej polohy aby sa jej vyvratene mliecko nedostalo do nosteka....

kili
15. nov 2008

tynus, mohla by mlieka aspirovať, teda vdúchnuť a mať ho v plúcach a z toho mať zápal plúc či čo, ale neboj, je to zdravé dieťatko, nič sa nestane. my sme mali zvracanie cez nos na dennom poriadku 😉