Vidíte pohybujúce sa objekty na nočnej oblohe?

katkamatka7
18. máj 2021

Kto ste teraz ešte hore, nespíte. Vidíte na oblohe pohybujúce sa objekty, v jednej priamke, línii, vyzerajú ako hviezdy. Je mi jasné, že to nie sú hviezdy, ale niečo iné. Pohybujú sa zo západu na východ. Vie niekto, čo to je, prečo?

patus_2
18. máj 2021

Asi týždeň dozadu som čítala, že sú to nové satelity, ktoré zabezpečujú asi internetové pripojenie. Viac neviem, ale vraj ich videlo dosť veľa ľudí a naľakali sa.

katkamatka7
autor
18. máj 2021
kkovacovak
18. máj 2021

@katkamatka7 sú to satelity. Nie je to nová vec. Môžete ich vidieť pravidelne a rovnomerne sa pohybujú po oblohe.

viera
19. máj 2021

.

bubuzu
19. máj 2021

@katkamatka7 satelity,je ich vidno bežne,niektoré tam hore krúžia už desiatky rokov

pininka1
19. máj 2021

Aj vydadkari teraz trenuju pravidelne.

littlebubble
19. máj 2021

Ja som už videla aj 3 ,,hviezdy,, ktoré sa pohybovali z jednej strany na druhú a rýchlo.Hore, dolu, všade...
A nakoniec všetky 3 zmizli.

Videlo to už viacero ľudí.
Satelit ide jedným smerom pokiaľ viem.

Áno bola som triezva 😂

dzejsik
19. máj 2021

@katkamatka7 chodí taký vláčikový satelit čo toho s níma viac naraz, už sme obzerali pominulé roky

slniecko_12
19. máj 2021

Tiez sme minule mysleli, ze mame vidinu 😁 videli sme tiez tieto satelity ale isli vkuse za sebou v pravidelnych rozostupoch..bola som vtedy von asi 20 minut so psom a stale isli..muselo byt hadam aj 100...no neviem, co to bolo 🤔

comika
19. máj 2021

@katkamatka7 to trva uz takmer 2 roky co takto satelity lietaju, najdes aj rozvrh kedy a kolko ich prejde ponad teba. Ale ja zial som to este nevidela, a to mam aj pripomenku v mobile 😂

hankm
19. máj 2021

@katkamatka7 ano, je to zavadzanie novych satelitov.

a_adamcova
19. máj 2021

Už minulý rok sme ich sledovali. Pravidelne ich odvtedy vidno.

katkamatka7
autor
19. máj 2021