Video dieťaťa na facebooku bez súhlasu rodiča

4. aug 2023

Na facebookovu stránku bolo zavesené video, na ktorom bolo moje dieťa, bez môjho vedomia a súhlasu. Pod videom boli doslova hejty na ňho aj na výchovu. Ako by ste riešili túto situáciu?

dominikagier
4. aug 2023

právne

svokrinjazykmonika
4. aug 2023

O čom bolo to video, čo sa tam dialo?

maranco
4. aug 2023

ulož si dané video, na FB je funkcia nahlásiť, to nahlás, ulož si aj komentáre a potom zvyšok rieš na polícii

katka700
4. aug 2023

Nahlas video a požiadaj o zmazanie

martul
4. aug 2023

Tak ale kto to zverejnil, veď konfrontuj dotyčnú osobu.

kvetinka75
4. aug 2023

a kto ho natočil a kde? Ja by som kontaktovala konkrétnu osobu, ktorá to video uverejnila a žiadala o okamžité stiahnutie.

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadis
4. aug 2023

@autorka video moze byt zverejnene...takisto zverejnuju zabery z kradezi z priemyselnych kamier a pod..bolo to z priemyselnej kamery a je upozornenie na snimanie?

kvetinka75
4. aug 2023

keď si nepýtal povolenie, treba to riešiť s tým, nemôže ťa natáčať a uverejňovať bez tvojho dovolenia. Jasné, dnes sa zverejňujú fotky a videá z akcií , ale je rozdiel článok a článok. V tomto prípade mal požiadať o tvoj súhlas.

autor
4. aug 2023

@dadis nebola to krádež. A priestor nebol označený, že je snímaný kamerou.

zorana999
4. aug 2023

No určite synacik mačičku nehladkal ale robil niečo minimálne hodne priestupkoveho konania. Ešte keď píšeš, že to zverejnil starosta.

autor
4. aug 2023

@zorana999 keby to bolo na priestupok,tak minimalne by to dal na políciu

dadis
4. aug 2023

Nehovorim, ze kradez..ale policia zverejnuje podobne videa, ak potrebuje identifikovat osobu

sense
4. aug 2023

Bolo dieťaťu vidno do tváre? Označené jeho meno?
Robilo dieťa niečo čo hranici so zákonom a bolo to uverejnené na stránke mesta, za účelom zisťovania totožnosti? Alebo hľadania svedkov?

Keď vieš ze to tam dal starosta, môžeš ísť za ním a požiadať ho o stiahnutie

autor
4. aug 2023

@dadis ale to nezverejnila polícia

jance333
4. aug 2023

nenapises konkretne o co sa v tom videu jedna? urobilo dieta nieco zle? napisal tam starosta priamo jeho meno? sla by som rovno za starostom a poziadala ho o stiahnutie, vyriesila to s nim slusne

autor
4. aug 2023

@sense nedvíhal hovor od nás,rodičov

lenkasarka
4. aug 2023

Asi nic dobre nerobil , ked píšeš,že hejty na syna a tiež na výchovu.

januska12323
4. aug 2023

Na verejnom priestore môže byť natočený hocikto. Môžeš akurát napísať autorovi videa či to nezmaže.

janai1
4. aug 2023

Porozprávala sa so synom a dobre mu vypucovala žalúdok za správanie 😉

autor
4. aug 2023

@janai1 no jasne,že bolo aj to vypucovanie, nebol za to pochválený

dadis
4. aug 2023

@autorka mozes sa obratit na urad na ochranu osobnych udajov a vyrubi fyzickej osobe alebo obci pokutu (podla toho, kto video zverejnil) - ale co tym dosiahnes? bude tvoj syn v ociach ostatnych lutovany? nie.

nikaeli
4. aug 2023

za akým účelom bolo video zverejnené?
šlo o nejakú verejnú akciu?
starosta natáčal priamo vás? čím? súkromným zariadením? keď nedvíha telefón, choďte za ním do kanclu a riešte to s ním, konfrontujte ho..

prezradíš nám, čo sa tam dialo? koľko rokov má syn, čo urobil? boli ste tam s ním?

colsami
4. aug 2023

Ano starosta je zly. Ale dieta isto "nebolo zle", ked mali potrebu to zverejnit a ked to cudzi ludia hejtuju. A ked odpisujes len na otazky a co sa tam dialo neuvedies a ignorujes.

Takze urobila by som poriadok s vlastnym deckom aby sa to neopakovalo a poukazala mu na nasledky, a zila by som dalej.

autor
4. aug 2023

Do jazierka hádzali kamienky.

betulinka1
4. aug 2023

Dala by son podnet na urad na ochranu osobných udajov, s presným popisom a fotkami z netu. Neboj taku peknu kontrolu GDPR dostanu. Starostovi by som to oznamila úradne a pisomne, ze okamzite nech stiahne video. To je jedno co sa tam deje na tom videu. Zverejňovanie videa musi mat svoje hranice.

dadis
4. aug 2023

tak vidis.. aspon je syn pouceny a podobne kktiny stvarat uz nebude. rozvlac starostu za gdpr a potom len budete poohavarani...ber to ako dovru lekciu pre dieta

autor
4. aug 2023

@colsami
Ako by sa cítila ty,keby tvoje dieťa niečo urobilo a dozvedela by si sa to z fcb stránky?