Videá Samsung sa nedajú prehrať

sandra49
22. dec 2023

Baby prosím pomocou. Malú som teraz nahrávala na vystúpení, všetko išlo pekne nahrať a polovica videii mi nejde prehrať. Prikladám fotky. Tie ktoré sú zobrazené nejdu prehrať ani otvoriť a polovica z nich je len sivá. Píše ze prišlo k neznámej chybe. Dala som to rýchlo do PC a vypisuje neviem co, tiež to nejde. Co mam robiť?? Toto sa mi ešte nestalo 😪😪 prosím pomôžte mi. Dakujeem

sandra49
autor
22. dec 2023

@sandra49 restarovala som mobil a zmyzlo mi všetko za posledných pár týždňov a vypisuje toto s tou kartou SD. Aši ma porazí...😭😭😭

sandra49
autor
22. dec 2023
simiis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simiis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
egonsk
22. dec 2023

odisla ti SD karta. Tam uz len skusit ju cez raw copy spravit image a ten analyzovat a zachranit co sa da. Kazdy sikovny linuxak to zvladne a aj sikovnejsi windowsak by si mal vediet poradit. O Mac-istoch si iluziu nerobim, ze v okoli najdes dostatocne sikovneho, iked tam je to obdobne ako u linuxakoch...

sandra49
autor
23. dec 2023

@simiis ďakujem ono to tak zblblo ze sa mi pred očami vymazaval obsah. Keď som restartovala mobil, zmizlo všetko a karta sa začala zama formátovať. Nerozumiem ako to samé od seba mohlo zblbnut.
@egonsk ďakujem za podrobné vysvetlenie, ale ako vyššie pisem, uz nic nepomôže. Stiahla som si tie videa do PC tak možno by sa to dalo nejako preformatovat alebo co. A ked mi vieš poradiť do budúcna, ako sa tomu vyhnúť? V živote sa mi nestalo ze by mi SD karta takto zblbla. Dá sa tomu nejako predísť? Dakujem

egonsk
23. dec 2023

@sandra49 zial nie, vsetky pamatove karty, ktore maju cip, sa jedneho dna odpravia do kremikoveho neba. Velmi malokedy to byva s upozornenim vopred (napr. u SSD diskov pre pocitace je na to funkcia smart, ktora vsak tiez malokedy zavcas stihne upozornit...).
Plati iba obecne pravidlo, ze treba sa vyhnut teplotam pod 0'c a nad 50'c, v oboch pripadoch rychlo dochadza ku degradacii pamatovych cipov. Takze mobil vo vonkajsom vrecku, alebo na krku v case snehu a mrazu znamena, ze karta moze kedykolvek zlyhat a rovnako to plati v letnych horucich dnoch na slnku.
Este plati, ze cim vyssia kapacita karty/cipu, tym haklivejsia je, takze ja osobne zasadne pouzivam radsej viac mensich ako jednu velkokapacitnu a tie vymienam.

sandra49
autor
24. dec 2023

@egonsk ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie. Asi je najlepším riešením aby sa mi všetko denne zalohovalo na disk však?

egonsk
24. dec 2023

@sandra49 denne netreba, ale urcite po kazdom dolezitom foteni je to optimalne ;)

sandra49
autor
24. dec 2023

@egonsk ďakujem a prajem pekné Vianoce 🙂