Vianočné trhy Praha verzus Viedeň

majka2
1. okt 2017

Ahojte mamičky nemamicky oteckovia. Chcem sa spýtať kde ste boli na vianočných trhoch a kde sa vám viac pacilo.

lapersefona
1. okt 2017

Vieden 😍

osky
1. okt 2017

Vieden je uzasna,pre niekoho kto tam nebol, je to zazitok.je to nieco uplne ine ako u nas ci v Prahe.
Ja,kedze to mam kazdy rok pod nosom,to uz tak neprezivam,ale poprechadzam sa obcas pomedzi stanky 😁
Treba vsak ratat s tym ze tam vsetko je dost drahe.
Na zahryznutie dostanete jedine parky alebo langose,max.hranolky...
sladkeho vyberu uz je viac...
Vsade je milion druhov puncu..🍹
Coby Slovenka-mne sa pacia tie nase klasicke tradicne typicke slovenske a ceske.
Milujem to v Bratislave-nase typicke vyrobky,vsade to rozvoniava a nadherne rucne skvosty...
a Praha za mna uplne top.
Krasne vecicky za dobru cenu/pre mna,neviem ako ostatni.../,ci keramika ci ozdoby,cipky...no nadhera.pri orloji a tiez to tam rozvana...trochu ine ako v Bratislave.
Kazde ma svoje caro.najlepsie ist kazdy rok niekde inde.

veronika_belisova
1. okt 2017

@majka2 viedeň je čarovná!! má úplne inú atmosféru, ale stovežatá Praha je tiež magická 🙂 podľa mňa oboje je krásne, snažím sa každý rok obehať oboje 🙂 ale Praha je viac stiesnená, je viac turistov, menej bezpečná.. Viedeň mi príde "kultivovanejšia" a vhodnejšia pre rodinu s deťmi

osky
1. okt 2017

@veronika_belisova
Praha menej bezpecna???
Nesuhlasim.
Uz vlani aj v novinach konstatovali ze vo Viedni klesla rapidne navstevnost a tym aj zisky z trhov.prave koli tomu ze ludia sa bali.
Vlani to bolo asi najviac citelne-po tych roznych utokoch.
Vieden uz nie je co byvala.
Po tme sa velmi neoplati tulat mestom.
Pre trhy to plati dvojnasobne...
Je to tu zachrlene nebezpecnymi individuami.
A kradne sa riadne.
Ale aj tak-stoji za to tie trhy vidiet.ale radsej cez den.aj ked veer je krasne osvetlenie ale fakt dost riziko...v Prahe som ten pocit nemala.neviem....

majka2
autor
1. okt 2017

Ďakujem zatiaľ za rady postrehy radi by sme niekam šli ale neviem zatiaľ kam lákajú obe mestá

mirka_kratochvilka
1. okt 2017

Vieden je prekrasna, ta atmosfera stareho Rakuska a Sissi je vsade 😍

sisaka
1. okt 2017

Dávnejšie som bola v Prahe, minuly rok vo Viedni. Praha sa mi páčila viac, ale s ľudmi, ktorými som sa o tom rozprávala vraveli, že je to už hruza, nenormálne prepchaté... Viedeň maximálne sklamanie, koli trhom sme miesto na Slovensko išli najprv do Viedne a mohli sme si to odpustiť. Zástupy ľudí, tlacenica, dlhé rady na punč, občerstvenie, vo väčšine stánkoch ten istý tovar, nebolo ani kde zastať a položiť si ten blby punč na voľný stôl. Drvivá väčšina ľudí Slováci a Maďari čo netušia, čo je to stať v rade, predbiehanie, lakte .... skratka veľké sklamanie, všetci v práci v dobrom závideli, že zažijem viedenské trhy, keďže tie sú ospevovane po celom svete - za mna prvý a posledný krat, mozno to nebyva tak prepchaté cez týždeň, ale sobota večer bola neskutočná, počula som, že tie bratislavské sú lepšie ... neviem, na Vianoce sa uz do Europy nechystam, takze už asi nezažijem...Osobne sa mi najviac pacili Benatky - aj stanky, aj vyzdoba, dokonca aj korculovat sa dalo a nebola tam tlacenica ... Z hľadiska bezpečnosti by som jednoznačne volila buď Prahu, alebo nejaké menšie európske mestečko ...

vroni
1. okt 2017

Ci vo Viedni ci v Prahe - vecer su vianocne trhy krasne nasvietene, hlava na hlave, tlacenica a sialene ceny (ale tie su tam aj cez den, tie ceny). Vo Viedni sa oplati omrknut tie pred radnicou, pricom omrknutie je myslene doslovne. Staci z elektricky (fakt, nezartujem). Pekny trh je pri Belvederi (peso od hlavnej stanice za par minut) alebo na Karlsplatzi (asi o pol kilometra dalej smerom do mesta), miestni omdlievaju nadsenim z trhov pri starej AKH (neviem, neprisla som im na chut), fajn su aj trhy pri Schönbrune, len pozor, tam vzdy fuka, treba ratat plus jednu vrstvu na oblecenie.
Najkrajsie trhy, ktore som v poslednej dobe videla boli na Aggsteine a v Mistelbachu (asi hodinu cesty autom od Viedne) - jedny na starom hrade, ciastocne ruine, druhe v rozkosnom minimestecku, clovek sa citil ako v minisvete a v minizamocku nad namestim predavala babicka kolaciky ako od babicky (neznasam male mesta a nepotrpim si na kolace. Ale toto bola extratrieda)
Vraj tie samnajkrajsie vianocne trhy su v Norimbergu a Rothenburgu (v Nemecku). Neviem, nebola som, mozno raz, az bude skriatok trochu odrastenejsi....

sisaka
1. okt 2017

@vroni ked žiješ vo Viedni, tak aspoň vieš, kde a kedy ísť.
V Rothenburgu sme boli pred pár rokmi v lete, krásne mestečko, na Vianoce to tam musí byt ako v rozprávke 😍

autumn11
1. okt 2017

ja som bola na trhoch vo Viedni. Bolo tam krásne, ale tá masovka bola hrozná. Človek sa tam poriadne nevie ani hýbať. Niekomu to nevadí, ale ja to teda nemusím.

ikaika
28. nov 2019

Vianocne trhy v Prahe.
Kocky, prosim neviete ake su priblizne ceny na trhoch a v obchodikoch priamo v centre stareho mesta? Ide mi tam dieta na 2 dnovy na vylet so skolou a rozmyslam kolko mu dat vreckove....

@vroni
@sisaka
@osky

ikaika
28. nov 2019
ikaika
28. nov 2019
osky
28. nov 2019

@ikaika hmm.ja veru teraz neviem.
Chystaju sa znami,ak sa dozviem,mozem zreferovat cca po 15.12.

sisaka
28. nov 2019

@ikaika ja som v Európe od vtedy nebola, takze netuším ako sa pohybujú ceny.... Centrum Prahy je pre turistov, tak predpokladam, že všetko tam bude o čosi drahšie...inak učiteľky obdivujem, že sa na niečo take podujali...

ikaika
28. nov 2019

@sisaka aj ja 🙈🤦🏼‍♀️😮😱🤯😅💪

ikaika
28. nov 2019

@sisaka buduci rok chce ist s nimi do Petrohradu 😱😱😱😱😱😱😱😱🤯🤯🤯🤯🤯🤯🤯🤯

sisaka
28. nov 2019

@ikaika wow, koľko ročné deti? Aspoň nejaký teenagers?

ikaika
28. nov 2019

@sisaka 11 12 🤪
No odvahu ma neskutocnu ta ich triedna 🙈🤣

lapersefona
29. nov 2019

@ikaika hm koľko vreckové ťažko povedať od 50-100 Eur?

sisaka
29. nov 2019

@ikaika To je vek môjho syna... tak to je fakt odvaha!

angelinja
29. nov 2019

my sme boli tiez vo viedni 1x minuly tyzdne a musim povedat ze aj zanas sklamanie...neviem , schonbrunn lepsie to sa mi viac paciloako rathaus..akoze sladkosti je fakt vele aj tie punce ale co sa tyka slaneho jedla totalne sklamanie- ok viem asi lokse a ciganske su slovenske jedla ale apson nejake masa som cakala laebo tak ale nie parok v rozku:DD..a za dalsie v niektorých stankoch akoze rukavice a pod to im nic nehovori..robili jedlo a zaroven s tou istou rukou aj vydavala peniaze- neivme nachval som pozerala na luci si budu pocudovani ako ja..no neboli:DD tak asi to neni u nas az take zle..lebo u nas teda nikto neni bez rukavic..- ok viem moze ju mat aj cely den a ktovie co s nou robi ale aj tak..no proste zanas nic moc..akoze stanky a tie kolace ok ale co ja viem.... mozn v tych malinkych mesteckach ich a dedinkach je to viac carovnejsie