Veríte, že na konci dúhy je poklad škriatkov?

casopis1
18. aug 2024

Veríte že na konci dúhy je poklad škriatkov?
Môj syn áno, silou mocou ho chcel nájsť,
a tak prešiel celé mesto krížom-krážom , nič síce nenašiel ale zato urobil pekné fotky.

Bol smutný a tak som ho objala a povedala
že peniaze niesú všetko - hlavne že máme jeden
druhého.

čo vy na to?

doriiis
18. aug 2024

Možno by bolo načase dieťaťu vysvetliť,že čo je vlastne dúha a že žiaden koniec nemá.Kedze v skutočnosti má tvar kruhu.

saskenix
18. aug 2024

Je to veľmi milé.

domka222
18. aug 2024

@doriiis náhodou je pekné, že deti ešte stále veria že darčeky nosí Ježiško, hľadajú poklad,škriatkov a podobné veci. Načo ich zaťažovať skutočným životom. Samozrejme v prípade, že ešte nemajú na to vek

deti95060810
18. aug 2024

syn má koľko rokov...🙄

jaskolka
18. aug 2024

Čo? Prvýkrát toto počujem, a to už som počula o zúbkovej víle, veľkonočnych zajačikoch, ale o dúhovych skriazkoch ešte nie.
Odkiaľ sa také rozprávky berú?

karmen118
18. aug 2024

@jaskolka je to ľudová legenda/povera z Írska, že na konci dúhy zakopávajú škriatkovia - leprikóny svoj poklad. Väčšinou sa jednalo v príbehoch o kotlík plný zlatých mincí.

slovakboy
18. aug 2024

@casopis1 krásne. Pekne, že si sa podelila o skoro rozprávkový zážitok. Synček má dobrú mamku a šťastné detstvo. Pekné, že si mu dala možnosť hľadať a nevyzradila si mu pravdu hneď. Rozprávkové sny sú dôležité pre vieru v dobro a rozoznávanie zla. Niekedy sa potom dejú v živote aj zázraky.

ukgirls
18. aug 2024

no na konci mozete najst cokolvek .. dieta je diatom kym veri ,ci uz v skriatkov,santu(jeziska) rozpravkove bytosti alebo hocico nadprirodzene ,bajne .. az verit prestane-stane sa dospelym a cas nevrati ...

mondolina
18. aug 2024

@casopis1
on je tvoj poklad ♥️🌈

casopis1
autor
18. aug 2024

@jaskolka z rozprávok

dennissa16
18. aug 2024

@doriiis ešte keby si sa aspoň opýtala, koľko ma dane dieta rokov…
Či ty si bola matka- ničiteľka detskej fantázie?

bloger
18. aug 2024

Pekne si mu to vysvetlila. Nakoniec ste predsa len našli poklad. Ty si poklad pre neho a on pre teba.

svetlonos
18. aug 2024

To je krásne 😀 Nabudúce by som vzala nejaký minikotlik s kamienkami - ruzenin, achát atd a zakopal 🙂 ak máte možnosť ísť dvaja dospel. Nech sa maly poteší 🙂

miskakyska
18. aug 2024

@dennissa16 ona je matka,ktorej stačí popod nos potiahnúť pár medových motúzov a je spokojná a šťastná, čo tam po nejakých deťoch...sama žije v aktuálnej rozprávke v ktorej sú jej najobľúbenejší herci poťahovaní za motúziky 🤭 každý verí v niečo iné..no🙃

aniele
18. aug 2024

@karmen118 Ešte by som k tomu doplnila, že existuje k tejto téme muzikál (aj filmovo spracovaný):
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Divotvorný_hrnec
"Tam, tam, tam za tou řekou, za modrou vodou a snad ještě dál..." (to mi utkvelo kdesi vzadu v hlave z detstva)

doriiis
18. aug 2024

@miskakyska
@dennissa16 ....nie,ja som matka,ktorá sa drží faktov.A mám doma deti,ktoré miesto rozprávok o skriatkoch na konci dúhy radšej čítajú encyklopédie a googlia si,že ako veci fungujú a vznikajú.

dennissa16
18. aug 2024

@doriiis nuž, asi sú už veľké, tak nech si čítajú, co ich baví..
A keď boli malé, čo si im citavala ty?

doriiis
18. aug 2024

@dennissa16 ....rozprávky.A nielen také klasické.Ale aj rozprávky o tom prečo cítime pocity,prečo stoja plameniaky na jednej nohe a pod. Sú aj vzdelávacie rozprávky.
Ale keď človek vidí,že jeho dieťa si od mala rado listuje v encyklopédiach a pýta sa ako,prečo veci fungujú,pozerá dokumenty a číta faktické veci tak mu nebudem pchať pod nos Ježiškov a zubkove vily.Pokus bol,ale deti to veľmi rýchlo prekukli

dennissa16
18. aug 2024

@doriiis jasne. Proste Harry Potter u vás doma v knižnici asi nemá miesto…

danica2711
18. aug 2024

@ukgirls 👍 úžasná fotka k tejto téme!!!

doriiis
18. aug 2024

@dennissa16 ....nikdy som ho nečítala a nevidela ani jeden film.Nie je to žáner,ktorý by ma zaujímal.Moje deti sú už väčšie,takže sami sa rozhodujú,čo budú čítať a pozerat.Zatial ho nečítali,ale keď budú chcieť,tak im s veľkou radosťou objednám celú sériu.Lebo čítať je dôležité.Hocico.
Ale keď ich skôr zaujíma,prečo žiarovka svieti a čo je v ľudských kostiach tak čo? Budem im nútiť niečo,čo ich nezaujíma? No nie.Ja tiež nečítam scifi a romantiku🤷🏻‍♀️

saraxyz
18. aug 2024

@doriiis ty si nejaká "nešťastná ".

doriiis
18. aug 2024

@saraxyz ...prečo?

jana_eyre_2
18. aug 2024

@doriiis myslím že je v poriadku byť pragmaticky, avšak je úplne normálne a žiadúce aby mali deti fantáziu a netreba ju zabíjať, len preto že dospelý ma realistický pohľad na svet.. fantázia je tiež potrebná v živote a to že deti čítajú encyklopédie a vedia ako funguje svet nevylučuje aby by mali aj fantáziu.. 😉

saraxyz
18. aug 2024

@doriiis stačia mi tvoje odpovede niekedy. Nielen tu v tejto téme.

doriiis
18. aug 2024

@jana_eyre_2 ....však to som nikde ani netvrdila.Napriek mojej pragmatickosti mám silnú fantáziu a vyštudovala som umenie.🤷🏻‍♀️Jedno druhé nevylučuje a nebráni si.Mladsie dcéra rada kreslí a fantáziu má ešte lepšiu,než ja.

@saraxyz ....dobre.Ok.Ako povies

doriiis
18. aug 2024

@jana_eyre_2 ...to len tu samozvané psychologicky na MK majú všetko iba cierno- biele.
Buď si šťastná mama vychovavajuca vo viere Ježiška,elfov a zubných víl,alebo si zatrpknuta , ,,nešťastná" ženská, ktorá berie fantáziu svojim deťom.🤦🏻‍♀️
Neuveriteľné,aké dedukcie dokážete vyvodiť iba preto,že nemám názor,ako väčšina.

jana_eyre_2
18. aug 2024

@doriiis nikto žiaden názor nevytvára (a ja už vôbec nie, nevlkadaj mi do.ust veci čo som nepísala prosím) veď si sama písala o Tom, ako tvoje deti radšej čítajú encyklopédie ako rozprávky o skriatkoch.. taktiež si písala, že nebudes nútiť deti čítať niečo čo ich nebaví.. tak možno autorkine dieťa nebavia ešte fakty, ale fantázia.. nie je ani na jednej moznosti nič zle, tak prečo toto neberies pragmaticky ale hneď sa urážas? 🤔

i_vu_li_cek
18. aug 2024

@casopis1 Teším sa z vás. Museli ste mať krásny deň. 🙂

lonely66
18. aug 2024

@dennissa16 na to, koľko má dieťa rokov, sa opýtala
@deti95060810 a doteraz nedostala na to odpoveď.... mňa by to tiež zaujímalo.... a ja osobne, podobne ako aj
@doriiis som svojej vysvetlila tuším vo veku 5 rokov, že darčeky nenosí ježiško, ale my. aj tak už mala "podozrenie" zo škôlky. keď sa ma na to opýtala, či to kupujeme my, primerane veku som jej vysvetlila, že áno. že deti nenosí bocian, vedela tuším už v 6.rokoch. a o zúbkovej víle som sa odmietala baviť absolútne. mojej dcére bolo smiešne, keď jej 8-ročné spolužiačky verili na bociana a zúbkovú vílu. a raz pani učiteľka v škole (8-ročné deti) nadhodila tému, ako deti prichádzajú na svet. pani učiteľka je síce veriaca, ale úžasným spôsobom vysvetlila, že mamičky prídu do nemocnice a že tam im pán doktor vyberie z bruška dieťa. a že nie, žiaden bocian. no tak jedno dievča skoro dostalo srdcový záchvat, čo sa z toho nevedela spamätať, lebo jej rodičia neustále tvrdili, že deti nosí bocian. za mňa strašný prístup, preto ja komunikujem s deťmi ako doriis. nebudem sa oháňať klamstvami, keď vidím, že dieťa vníma, číta, dozvedá sa, je bystré... čo si potom pomyslí o mne, o vlastnej matke? no nie. ak sa opýta, odpovedám. a pravdivo.