Veríte v silu modlitby?

salin770
17. dec 2021

ahojte,je pravda,že ak človek o niečo uprimne zo srdca požiada (bez zleho úmyslu),tak sa mu to splni?Trošku sa zamyšlam nad nabozenstvami tak mi zišlo na um či natom niečo bude

vanda323
17. dec 2021

@salin770 Áno. Potvrdzujem veľa krát mi modlidba s vierou pomohla

salin770
autor
17. dec 2021

@vanda323 a pomohlo ti to v ten dany deň alebo neskôr?

ivana11155
17. dec 2021

@salin770 áno je to pravda, ale za veľa vecí som sa musela dlhšie modliť aby sa to začalo meniť napr. dcére veľmi nesadla jedna spolužiačka v triede tak som sa modlila nech sa zmení alebo nech odíde z jej života a vysledok: rodicia ju preložili na inú školu... to len jeden príklad z mnohých na povzbudenie 😊

ardilla8
17. dec 2021

@salin770 áno, potvrdzujem, že to funguje, veľakrát som sa o tom presvedčila. Ale zase to, o čo prosíš, nemusíš dostať hneď "do hodinky", takto to nefunguje 😄 niekedy skor, niekedy neskôr. Ale modlitba s vierou je vždy účinná. 😇

lucia147852
17. dec 2021

Boh neni zázračný džin z fľaše. Modlitby fungujú ale nie hneď teraz a nie vždy tak ako chceme, ale tak ako je to pre nás najlepšie

julka828
17. dec 2021

@salin770 nie. Velmi dlho a velmi uprimne som ziadala o pomoc a nic sa nedialo rok a pol dennodenneho trapenia az som si pomohla sama a nemienim to pripisovat nejakej imaginarnej bytosti.

kacena4
17. dec 2021

nadpis sa nezlucuje s nasledujucim textom... verit v silu modlitby je jedna vec a prosit o nieco (hoco) nema nic spolocne so silou viery - mozem prosit o chobotinu a aj veeeelmi vrelo ale ak Boh uzna ze to prave v tejto chvile nie je pre mna osozne nedostanem to - takze jedno je verit v modlitbu a ine je cakat ze sa mi to na 100% splni

delphineta
17. dec 2021
lucia851
17. dec 2021

@salin770 keď som bola v nemocnici som prosila boha nech ma uzdraví a pomohol, ale teraz mam zasa zdravie v keli a modlitba zatial nepomáha

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mey8
17. dec 2021

@salin770 jednoznačne áno. Niektoré veci však prídu omnoho neskôr než by sme chceli ale zas na druhej strane pride to v pravy cas🙏 pretoze Boh ma presný plán a my obcas musime na niektore veci dorast a dozriet🙏♥️

mamina0078
17. dec 2021

Moze sa splnit ale nemusi. Ziadny boh v akomkolvek nabozenstve nie je ako Aladinova carovana lampa, ktoru posuchas a splni ti prianie. Napriklad v krestanstve Boh stvoril ludi slobodnych takze ked sa budes modlit aby niekto druhy uveril v Boha alebo prestal nieco robit napr brat drogy a pod. tak o to sa moze pokusit boh ale neprinuti toho cloveka sa zmenit takze ked clovek sam od seba nebude chciet tak s tym nic nezmoze ale zase to neznamena ze modlitba nebola vypocuta alebo ked Ako student sa budes modlit pred pisomkou na ktoru si sa neucila tak dostanes 5 a mozes sa modlit akokolvek chces aj s tym najlepsim umyslom. Ale na druhej strane poznam zo svojho okolia vela pripadov, ktore sa nedokazu logicky vysvetlit jedine tak, ze to splnil Boh napriklad jedny manzelia sa snazili o dieta vyslo im, na viacerych testoch v roznych klinikach aj zahranici ze nemozu mat a nakoniec po 8 rokoch mali 3 deti a ani lekari nechapali ako s takymi vysledkami dokazali solidit dieta.

alazala
17. dec 2021
bloger
17. dec 2021

@salin770 Samozrejme ale upozorňujem ťa, že sa to nemusí splniť vždy. Alebo možno nie takým spôsobom ako by si čakala. Modlitba skôr slúži na to, aby menila tvoje srdce.

dadis
17. dec 2021

@salin770 Ano. Mne takto velakrat Boh pomohol, obraciam sa na neho takmer so vsetkym. A sucastou mojej modtlitby je aj moja vdaka za vsetko, co mi dal.

ladybug138
17. dec 2021

Urcite ano 🙏 ja som bola na tom velmi zle, uz aj lekari lamali palicu...cely vikend sme sa intenzivne modlili, v pondelok som prisla do nemocnice a vysledky boli uplne v poriadku...doteraz mi to nikto nevysvetlil...to je len jeden priklad z mnohych 🙂

aduskatt
17. dec 2021

nie

ella_price
17. dec 2021

A polovica z komentujúcich potom plače, prečo boh dopustil toto a tamto 😂

kakakina
17. dec 2021

Presne ako vravi
@ladybug138 ,lekári mi stanovili diagnózu , celú noc som sa modlila k Panne Márii ,a plakala som ,deti malé čo s nimi bude. Nad ranom som zacítila nádhernú vôňu kvetov, na druhy deň mi robili scintigrafiu adiagnoza sa nepotvrdila. Další dvaja lekári mi povedali že som v poriadku. Prešlo už 5 rokov a som Ok.Modlitba má velikansku silu.

katkamatka7
17. dec 2021

@salin770 Áno. Verím v silu modlitby. Ako úprimný rozhovor, v nevyslovených myšlienkach, kde sa deje všetko tak, ako sa diať má, kde trápenie má svoj dôvod a radosť má svoj spôsob.

salin770
autor
17. dec 2021

@ella_price áno ak nad tym sa zamyšlam.Ak Boh existuje tak nemoze zato čo sa im deje

cecilia29
17. dec 2021

Áno. Veľa krát som dostala viac ako som si priala. Ale ak sa človek úprimne modlí dostane to čo je pre neho najlepšie. Niekedy to síce není zrovna to čo si želá, no časom uvidí že je to lepšie tak ako to je 🙂 pre mňa je najlepšia motlitba Novéna odovzdanosti

n820p
17. dec 2021

Chcela som ti tu napísať veľa vecí ale nakoniec.. ak sa chceš za niečo modliť, modli sa. Nepotrebuješ názory a skúsenosti iných ľudí. Boh každého vypočuje

karolina67
17. dec 2021

Ahoj, netreba verit v silu modlitby, ale treba verit v Boha. Boh je všemohúci, a nekonečne dobrý = vždy má s tebou svoj plán (ty mu rozumieť nemusíš) a ten plán je dobrý. Jediné čo musíš robiť je dodrziavat prikázania, chodit do kostola aspon v nedelu a prikazane sviatky, pristupovat k sviatostiam, modliť sa. Verit v Boha znamená (a to som donedávna nevedela) = SPOLAHNUT SA VO VSETKOM NA BOHA. a odkedy toto viem.... problémy nemám 🙂

vanda323
17. dec 2021

@salin770 Niekedy v ten deň niekedy až neskôr.
Základ pre modlitbu je viera, modlitba bez nej nemá zmysel

elizabet173
17. dec 2021
ajuga
17. dec 2021

@salin770 moja posledna skusenost. Prosila som Pannu Mariu o pomoc, pretoze som bola zo seba zufala (nervy v haji zo vsetkeho), zacala som nosit zazracnu medailu a modlila som sa deviatnik. Veci sa upokojili, moje nervy tiez, viem, ze mi pomohla 🙂 a pomaha vo vela veciach, aj ked to nie vzdy ide tak ako chcem. Veci sa nemenia z hodiny na hodinu. Boh vie, preco sa to deje a ja mu na 100% verim. Vie, ze ho volam, vie ze mu dakujem. A ja viem, ze je tu a chrani mna a moju rodinu

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonym0001
17. dec 2021

@salin770 ako čo. Podľa toho za čo sa modlis. Napr. nedá sa vymodlit, aby si sa dala dokopy s nejakým človek, ak vám to nie je súdené, lebo mate byt s niekým iným. Aj keby si to nejako dosiahla svojim pričinením, nevydrzalo by to dlho. Ale dá sa vymodlit napr. uzdravenie seba alebo niekoho. Ideálne ak sa modlí viacero ľudí naraz. Není to nič nezvyčajné, na YouTube je nespočetne veľa svedectiev ľudí, ktorí zažili zázrak (uzdravenie, vyliečenie z drog a kadečo) pomocou modlitby. Zázraky su vlastne pomerne bežná a častá vec, ale keďže vlastne dokazujú existenciu Boha a silu viery, nevenuje sa im žiadna pozornosť. V dnešnej dobe je bozstvom veda a uctieva sa rozum.

cacianka
17. dec 2021

V podstate neverím, ale niekomu môže pomôcť ako náhrada psychohygieny