Veríte v Boha?

17. júl 2022

Veríte v Boha? Mali ste niekto nejaké svedectvo kedy Vás Boh uzdravil?

kkovacovak
17. júl 2022

Nie

alexka89
17. júl 2022

Áno

vanda323
17. júl 2022

Áno verím, áno mám svedectvo

autor
17. júl 2022

@vanda323 A povedala by si ho? ak to nie je moc súkromné 🙂

ummimaryam
17. júl 2022

Ja verím v Boha a prijala som islam. Stačí sa pozrieť na to, ako funguje vesmír, príroda, ľudské telo, ako sa všetko riadi zákonitostami ktoré sú perfektne zosynchronizované, zosúladené... Všetko je tak hrozne dokonale že neexistuje aby sa tým nebol Boh. Akože ak mi niekto povie že je to všetko náhoda, že celý NEKONECNY VESMIR ktorý sa neustále rozpína, perfektne ladí len tak, z náhody, bez inteligentnej sily, je zrejme slepý.
Ako Boh hovorí v Korane : "Dokazy sú v stvorení Neba a Zeme pre tých, ktorí veria. A v zámene dňa a noci, a v daždi ktorý padá z neba a dáva ľuďom jedlo a províziu, a ktorý robí mŕtvu zem plodnou...a v zmene vetrov...sú znaky pre ľudí, ktorí sa snažia veriť."

...

fadama
17. júl 2022

Jasne, ze verím ❤

autor
17. júl 2022

@ummimaryam A ako ti Boh zmenil život? Ja tiež verím v Boha, bola som rímokatolicka, no už nie som..ne..ale riadim sa len podla Biblie.. nechodím do kostola a svoje hriechy hovorím Bohu.. Videla som toto video a spoznala som aký je Boh

https://www.youtube.com/watch?v=1hq8vnvYIco
zdenka11081983
17. júl 2022

Nie.

anaj_janka
17. júl 2022

Áno. Pan Ježiš, ak si čítala sv.pismo,vieš že v prvom rade prišiel vyliečiť naše srdce - problém je hriešne srdce. Prišiel nas ti,kt.nemame šancu prísť k svätému Bohu,priviesť späť - zmieriť nás s Bohom. I keď uzdravil chromeho,kto. 39 ležal, Pan Ježiš keď ho uzdravil, povedal mu: " vidz, ozdravel si,ale daj si pozor,aby sa ti nestalo niečo horšie." horšie znamená - večné zahynutie.
Viera v Boha začína pokanim - uvedomenim si, že som hriešny. Ide o ziskanie reálneho vzťahu človeka s Bohom cez jedno meno,ktoré bolo dané ľuďom,aby sme sa dovolali a boli zachránení - Pan Ježiš. Takáto viera funguje,lebo očistí svedomie a prináša pokoj. Držím palce.

melany4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fadama
17. júl 2022

Prečo si anonym? Za to sa netreba hanbiť. Verejne nemám problémy povedať, že som veriaca.

autor
17. júl 2022

@anaj_janka Ano , ja som uz vyznala Ježiša za svojho Pána a Spasiteľa. Len niekedy mám také útoky od diabla.. mám v rodine chorých ľudí, tak chcela som vedieť,ci ma niekto nejaké svedectvo o tom ako ho Boh udravil..

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anaj_janka
17. júl 2022

Ak máš záujem,napíš mi IP.

autor
17. júl 2022

@cocolino234 Vôbec s tebou nesúhlasím... tá príroda sa sama z ničoho nič nevytvorila...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. júl 2022

@cocolino234 Stvorenie sveta sa píše v knihe Genezis

lindous
17. júl 2022

Neverím, ale rozumiem potrebe veriť a plne rešpektujem rôzne názory a pohľady na svet... avšak popierať evolúciu (biologickú a ak sa bavíme o vzniku života, tak hlavne chemickú) nie je o názore, nemôžeme mať na všetko svoj názor, niektoré veci sú jednoducho fakty a stvorení sveta sa píše vo vedeckej literatúre

casavina
17. júl 2022

Verím v Boha, no neverím v cirkev... pretože cirkev by mala byť spoločnosť kde sa deje dobro, kde sa učí dobrým skutkom a miestom, kde ak príde človek, ktorý neverí v tomto spoločenstve aspoň začne o viere uvažovať...žiaľ, vieme ako cirkev zavádza, koho voľte, nevoľte, komu prispejete lebo však treba a nakoniec to všetko končí niekde inde...

lucka009
17. júl 2022

Môžem Vám povedať svoje svedectvo, napíšte mi súkromnú správu.

slovakboy
17. júl 2022

Ľudia z Boha vždy urobili karikatúru a figúrku podľa svojich predstáv. Raz z dreva v pralese potom deduška na obláčiku až po záhadné inteligentne absolútno. V tomto vesmíre je však veľa stôp po inteligencii avšak aj toľko náhody a bordelu, že chápem aj ateistov. Naše mozgy sú obmedzene v predstavivosti. Vieme si predstaviť tvary hore dole vpravo vľavo svetlo tma farby ťažké ľahké vieme si predstaviť čas teplo zimu rovné drsné atď atď. Anteopologicky si vie mozog predstaviť len to s čím má skúsenosť. Lenže zrazu prišli objavy, ktoré sa tomuto chápaniu mozgu vymykali z normálu a nevedel si tie fakty predstaviť. Zem je guľatá a napriek tomu z nej nedopadneme. Tak si mozog predstavil záhadnú silu ktorá ťahá všetko do stredu zeme. Lenže gravitačná sila neexistuje a to že ju meriame je len dôsledok zakrivenie priestoročasu. To už sú veci ktoré si mozog ťažko predstaví. Že čas pri nohách nám plynie pomalšie ako pri hlave a kvôli tomu nás čosi tlačí smerom k nohám a k stredu Zeme. Nevieme si predstaviť ani to, že keď odstránime všetkú hmotu z vesmíru čosi v ňom ostane. Ostane v ňom priestor a čas tzv. priestoročas ktorý vznikol súčasne so vznikom vesmíru a nie je to nič. Je to niečo. Je to entita , ktorá pred 13,7mld rokmi neexistovala. Neexistoval ani priestor ale ani čas. Nevieme si predstaviť dilatácia času ale vieme si ju analogicky znázorniť ako spomalený film. Alebo dilatácií dĺžok ako skrátenie objektu. Že to však nie je film a skrátený alebo spomalený objekt neciti ani skrátenie ani spomalenie to si predstaviť nevieme. Ak si sadneme na fotón a šli by sme rýchlosťou svetla, tak sa dostaneme na koniec vesmíru za nula sekúnd. Tu by však prešli mililardy rokov. To sú fakty vedecky dokázané matematicky aj experimentálne. Hoci hmotný objekt okrem fotónu rýchlosťou svetla nemôže nikdy ísť tento horespomenutý dôsledok Dilatácie je pravdivý. Ďalšia záhada vesmíru je nič. Čo je to nič? Mozog si to predstaví ako prázdno. Mysli si že si to nič vie predstaviť. Ako absolútne vákuum. Lenže v tomto vesmíre z toho vákua vyskakujú neustále miliardy častíc a ihneď miznú. Čo je to? Prečo je to? Ďalšia záhada je veľkosť vesmíru. Určite je väčší ako to kam dovidime. Takže je väčší ako 80mld svetelných rokov. Podľa teórie inflácie a pozorovaní najnovších sond a dvoma ďalšími pozorovaniami nezávislými by mohol byt vesmir väčší ako 250 násobok tohto priemeru. Ale kľudne aj 250 kvadriliónov krát väčší. Nie však nekonečný. Nás vesmir nekonečný nie je ani v čase ani v hmotnosti. Ale je oveľa oveľa väčší ako sme mysleli. Mozog si to nevie predstaviť. Už oveľa menšie cisla si nevie predstaviť. Ďalšia záhada je prečo v celom tomto vesmíre platia rovnake fyzikálne zákony a prečo funguje matematika. Prečo v ňom platí matematika pritom by nemusela. Prečo ide čas len jedným smerom a entropia rastie. Pritom by to tak nemuselo byť. Prečo sa rozbitý pohár neposkladá a pritom by mohol ak by len trochu inak bol vesmir stvorený. Prečo v tomto dokonalom poriadku panuje taká obrovská náhoda a mala pravdepodobnosť. Prečo sa musel vyvíjať život až 4 mld rokov z toho len 400 míl rokov sú tu mnohobunkovce. Prečo 3,6 mld rokov tu boli len baktérie? To Boh ktorý čakal len na nás takto mrhal množstvom a časom? A ďalšia záhada je prečo je náš vesmir kvantovaný má v aktuálne modernom ponímaní pixely. Planckov čas a plavkovú dĺžku ktoré sú už nedeliteľné. Takýchto otázok pre veriacich pre vedcov a aj pre ateistov je veľa. Ja mám dve vysvetlenia moje osobné. Jedno ateistické a druhé teistické. Na žiadne nemám dôkaz. Najprv to ateistické: Nič ako nič nie je. Ak nič neexistuje, potom existuje vsetko alebo skoro všetko. Existuje tak veľa možností, že jedna dala vzniknúť tomuto vesmíru, ktorý funguje. Pri tomto vysvetlení mám však jeden problém: Prečo? Za toto vysvetlenie však hovorí náhodnosť nášho vesmíru. Ak je v ňom tak veľa náhody tak možno sám vznikol náhodou. Ale určite je to tak? Nemohol ho už niekto nenáhodne stvoriť a tú náhodu do neho vložiť len preto že pre neho je 13mld rokov ako sekunda a sekunda ako 13mld rokov? Vlastne sekunda ma v sebe 10 na 43 plankovych časov takze sekunda môže byt pre Boha ešte dlhšia ako pre nás vesmir. Proste čas a počet je náš problém ale nie problém Tvorcu. Okrem toho pre mnohovrsmíry neexistuje žiaden dokaz vedecký. Je to len teória. Rovnako ako neexistuje vedecky dokaz Boha. Teisticke vysvetlenie je ešte záhadnejšie no logickejšie. Existuje inteligentná nekonečna entita presahujúca všetky dimenzie, ktorá stvorila vesmir v ňom fyzikálne prírodne zákony aj matematiku a nechala to bežať náhodne a slobodne s cieľom vytvoriť inteligentný slobodný život ktorý si uvedomí sám seba a pomôže stvorenie slobodnou vôľou zdokonaliť. Veľký tresk pokračuje a my v ňom mame nejakú úlohu. Pre toto tvrdenie hovoria tie presne prírodne zákony a dokonalosť stvorenia a prírody. Proti nemu však hovorí nejasný cieľ. Zatiaľ to vyzerá že sa vylepšujeme a pokračujeme v stvorení ako plánuje Boh. No čo ak sme len jedna civilizácia z miliónov a zomrieme apokalypsou či už svojou rukou alebo najakou kozmickou náhodou? Aký to ma zmysel potom ak zajtra Putin zničí všetko? Lebo Boh s tým počíta a sloboda naša je mu viac ako výsledok tvorenia? Alebo sme len jedno z mnohých a keď to nevyjde tu tak to vyjde na inej planéte? Ak chcem byt teisticky musím počítať aj s iným vesmírom. Nezávislým na našom hmotnom vesmíre s priestorom a časom. A ak je pravda čo tvrdí väčšina veľkých náboženstiev, že Boh nie je hmotný a naše duše sú nesmrtelné, tak to sú už veci pre teológov a nie vedcov. Aspoň zatiaľ nie vedcov. Ako zástanca vedy a vedeckých dôkazov poviem že neverím na Boha ktorý stvoril svet za sedem dni alebo 15 tisíc rokov ako tvrdia niektoré náboženstvá. Ale ako veriaci človek verím že Boh existuje a skrýva sa pred nami aj preto, aby sme boli slobodní a aj preto lebo naše antropologické mozgy ho nevedia spoznať ani vedecky ani rozumovo. Vedia ho však spoznať duchovne. Babka, ktorá ide do nemocnice s vedomím že tam zomrie a napriek tomu tam ide s pokojom že vie kam ide a zomrie krásne pripravená, tak tá pozná skutočného Boha. V takého Boha chcem veriť aj ja. Má zmysel a dáva zmysel a dôvod, prečo tu sme. Ak toto niekto dočíta tak som rad že som niekoho oslovil svojimi úvahami a ďakujem mu aj keby so mnou nesúhlasil.

lintu
18. júl 2022

@slovakboy zaujímavé čítanie.... jaaj, škoda, že sa asi nikdy nedozvieme o čom to ten vesmír naozaj je, prípadne komu/čomu načo slúži

luthine
18. júl 2022

@slovakboy Neviem, či som už niekedy čítala tak presné vyjadrenie mojej vlastnej viery. Som rada, ze nie som jediná, ktora to takto vnima. Som toho názoru, že čím viac sa učíme a vieme o vesmíre, tým sa naňho pozeráme s väčšiou pokorou. Pravidelnosť a vyladenosť jeho fungovania jasne poukazuje na to, že naše miesto v ňom nie je zanedbateľné, nie je náhodné ale naopak, je súčasťou dokonalého obrazu, ktorý nie sme schopní vidieť (pre vlastné obmedzenia). Dodám snáď len to, že prípadný zánik ľudskej civilizácie nie je v kontexte vesmíru nezmyselný, či bez cieľa. To by bolo extrémne sebestredné a človeko-centrické vnímanie. Človek je inteligentný tvor, ale nikde nie je napísané, že je vrcholom tohto diela. Aj zlato a iné drahé kovy vznikajú iba pri výbuchu supernov. Vo vesmíre zánik jedného prirodzene znamená vznik iného, lepšieho. My máme akurát šťastie, že sme vyspelí dostatočne, aby sme z tohto procesu mohli mať na čas potešenie.

vsauce_
18. júl 2022

Boh bol vymyslený ľuďmi a preto sú veriaci 'povinní' neustále dokazovať existenciu Boha a nie ateisti, ktorí boha nepotrebujú. A myslieť si, že morálka ľudstva bola vytvorená iba náboženstvom je úplne z cesty.

lucka009
18. júl 2022

@vsauce_ podľa mňa myslieť si to, čo Ty je z cesty, najmä keď nemáš osobný zážitok

staleja
18. júl 2022

Verím v Boha a veľa krát ho cítim v mojom živote

hablko2
18. júl 2022

Áno, verím v Boha a cítim jeho prítomnosť vo svojom zivote.

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamamasama
18. júl 2022

Áno a áno...svedectvo mám a nie jedno