Veríte ešte v Boha?

trish31
3. júl 2012

Ked vidim vsetko,co sa deje okolo nas,stracam vieru v Boha.Rakovina je okolo mna uplne vsade,zomieraju deti,rodina,priatelia.Aky mate na to nazor?Verite alebo nie?

briketa
3. júl 2012

Verim sama v seba. Tak to bolo, je a bude. Clovek je najsilnejsi, ked si veri a sustreduje sa sam na svoje schopnosti a sily. Treba dbat na svoju dusevnu pohodu, pracovat na svojom zdravi spravnym stravovanim a pohybom, pouzivat svoj racionalny rozum na spravne rozhodnutia v zivote. Poucit sa z vlastnych chyb a dbat na svoju disciplínu. Nikto za vas nic neurobi a uz vonkoncom sa nic neurobi samo...

trish31
autor
3. júl 2012

@briketa dnes som sa opat dozvedela,ze moja znama ochorela na rakovinu.Mam obavy,bojim sa.Som veriaca ale prestavam verit,hnevam sa na Boha ze dopusti tolko trapenia

latvia
3. júl 2012

@trish31 no, len boh nemoze za to ako zijeme. dal nam slobodnu volu, teda je na nas ako si zivot zariadime. to, ze je vela rakoviny, nie je jeho vina...my ludia sami si znecistujeme prostredie, stresujeme sa cely zivot, zenieme sa za vsetkym moznym a zabudame o com zivot je. je aj o trapeni, o bojovani...boh nie je ako my ludia, nesedi na mraku a nestriela bleskom po ludoch...vsetko, co sa deje, ma nejaky zmysel, vidime to vsak casto az spatne...moja sestra tiez ochorela na rakovinu, tiez mi nebolo vsetko jedno....ale az teraz vidim, ze to malo svoj "dovod"....my ludia si zvykneme z boha robit automat.....ked nieco chceme, snazime sa , aby sme to od neho dostali....ak nam to neda, tak je zly....dopusti nieco, co nam do zivota akurat nepasuje a hnevame sa znova, obvinujeme ho....klasicka ludska reakcia...ja verim, ze akokolvek sa v zivote rozhodnem, stoji za mnou a neopusti ani ked sa mi zda, ze ho niet....len to robi neviditelnym sposobom...ktory sa mozno casom ukaze ako ten najlepsi

xenicka13
4. júl 2012

mne sa zasa zda, ze ked ludia ochoreju, choroba ich bud obrati k Bohu, ale ich vieru este prehlbi 🙂

maruska24
4. júl 2012

ja som veriť prestala. aspoň pre mňa už žiaden "deduško na obláčiku" neexistuje a viera ako cirkevná už vôbec nie.

exupery
4. júl 2012

Verim v nieco,ze nieco tam hore je,neviem,ci je to Boh alebo Alah,Budha...to su len mena ,ktorymi si ludia vieru pomenovali...neverim v cirkev,v akukolvek 😒

evening_star
4. júl 2012

@trish31 Ja verím v Boha, a rovnako verím, že existuje diabol. Boh určite nespôsobuje, že zomierame na rakovinu, to chce diabol. Choroby a nešťastia prichádzajú na svet skrze neho. Boh túži po našom šťastí ešte viac, než po ňom túžime my sami. Často sa ľudia pýtajú, ak niekto dostane rakovinu - prečo? Prečo práve on? Na to sa dozvieme odpoveď na druhom svete. Možno ten dotyčný potrebuje utrpenie na to, aby sa očistil, aby zmenil svoj život, aby niečo pochopil. A každé utrpenie má aj vykupujúcu moc! S kresťanstvom prišlo na svet čosi prekvapujúco nové - možnosť náhrady za viny jednej ľudskej osoby inou osobou - pre to prišiel aj Ježiš. Toť moja viera.

eaka
4. júl 2012

@evening_star Dosť si protirečíš... Boh nedáva rakovinu ale diabol. Ale utrpenie je cesta k očisteniu (a spáse). Prečo by Ti diabol dával možnosť spásy?? Jeho cieľom snáď je, aby si hrešila a skončila v pekle, nie??

latvia
4. júl 2012

@eaka diabol dufa ze zacne clovek kydat na boha a odvrati sa od neho 😉 vcelku inteligentny je 😀 😅

eaka
4. júl 2012

@latvia to znie viac diabolsky ako to predtým.. 😉 ale aj tak sa predsa vraví: " Boh Ti naloží len toľko, koľko sama unesieš" a podobné reči typu Prijmi božiu vôľu a že to fungovanie božskej prozreteľnosti proste nemôžeme pochopiť.. mňa by tiež zaujímalo, v akej reality show to tu všetci vystupujeme a ako sa niekde marťania na nás bavia.. 😉
Akurát v tých chvíľach, keď Ti Boh nakladá, aby otestoval Tvoju vieru, tak TI na ramene sedí diabol a vraví "Vidíš, ten h... ako Ti ubližuje? Takto Ti dáva na javo svoju nekonečnú lásku? Za toto sa k nemu modlíš a chodíš do kostola?" A dúfa, že sa od neho odvrátiš..
😔

butterfly22
8. júl 2012

ja v boha verim a boha milujem...a nie boha krestanskeho,alebo protestantskeho,pre mna je boh universum, najvacsia energia,laska..on je vsetko..nech si ho kazdy nazyva ako chce,ci uz boh,budha atd.... myslim,ze ked sa povie,ze sme vytvoreni na obraz bozi,znamena to nie,ze mame podobnu tvar,alebo telo,ale ze aj my sme energia - bozska energia a preto ak chceme mozeme vela veci zmenit,ako aj choroby...ak sa tak nestane je to nedostatok viery... (neveris,ze sa naozaj mozes uzdravit) mozno nam predurcil nejaku cestu,mozno sme si ju zvolili sami ako ocistu pred odchodom na tento svet...mozno musime napravit nieco z minulych zivotov...to su a aj budu vzdy len dohady...ja sa snazim zit co najlepsie a hlavne verit,ze aj ja som bozie dieta a preto mam silu dosiahnut vsetko....samozrejme,nie je to lahke a tiez niekedy "padnem" ale vzdy sa snazim postavit a ist dalej vpred

tripplebi
9. júl 2012

nie, v Boha neverím. všetko zlo pochádza od ľudí. ničíme prírodu a ničíme sami seba. choroby sú dôsledok nerozumného správania sa človeka. to je môj názor.

tinki
9. júl 2012

Ja si myslím, že každý v niečo verí, len si pomenuje podľa seba. A to je dobré...Nie je dobré slepo veriť, je dôležité myslieť na seba a na to, čo robíme, či tým niekomu neubližujeme..Na všetko sa pozrieť aj očami iných a nemyslieť si, že je všetko večné. Vážiť si seba, vážiť si iných, vážiť si prírodu..Všade nájsť rovnováhu...

malamargaretka
9. júl 2012

Verím v Boha!!! dáva mi silu v mnohých situáciách a viera len prínosom v našej rodine🙂 🙂 🙂 🙂

billam
9. júl 2012

Verím v Boha, ale nie cirkev....ktorá v mene toho svojho Boha napachala toľko zla!!!

olejka
9. júl 2012

Verím v Boha a verím že cirkev je Jeho, nie je to zlo ľudí, je to Boží hlas ktorý nepočúvame, hoci ho hlása , nepočúvame hoci k nej patríme...Cirkev založil Kristus, je to predovšetkým On až potom my...

😉 ,,Môžu existovat dva dôvody preco sa neuzdravujeme: bud preto ze nie sme pre uzdravenie otvorení alebo preto že Boží plán nášho uzdravenia je odlišný od nášho plánu.
Očakávame že sa uzdravíme podľa našich predstáv, ale Boh nás chce uzdraviť svojim vlastným spôsobom.Raz za mnou prišlo dievča, ktoré veľmi plakalo a vravelo:,,Otče, prosím príďte k nám, domov navštíviť moju matku ktorá je slepá a zúfalá." Neskôr som sa s malou skupinkou vybral za tou ženou, ktorá strácala zrak, aby sme sa za ňu pomodlili.V modlitbe sme predložili našu žiadosť Bohu.
Pre Boha nie je niš príliš veľké ani príliš malé, čo by sme mu nemohli predložiť.Pre neho existuje iba láska.Tak sme sa začali za túto ženu modliť s presvedčením že pre Boha nie je nič nemožné.Kým sme sa modlili, žena nás zastavila a povedala nám, že cíti, že by mala ísť za svojou susedou a zmieriť sa s ňou.Takže nás nechala doma a my sme pkračovali v modlitbe, aby sa stala Božia vôľa. Žena zaklopala na dvere susedky, ktorá bola neuveriteľne šokovaná a plná radosti.Objali sa .Žena zostala slepá, ale bola šťastná a zúfalstvo sa stratilo z jej života.
A nielen to , stala sa evanjelizátorkou...Na jej slová sa mnohí ľudia obrátili.Nedokázali pochopiť, ako môže byť jedna slepá žena taká šťastná.Takže namiesto toho aby bola uzdravená zo svojej slepoty, chválila Boha za zázraky, ktoré urobil v jej živote.
Po niekoľkých rokoch táto žena zomrela.Zomrela síce slepá ale iba jej oči boli slepé. Jej duchovný zrak bol oveľa ostrejší ako zrak ľudí ktorí síce vidia svetlom svojich očí ale nie svojim srdcom.Žena nelipla na uzdravení, o ktoré žiadala, ale prijala uzdravenie, ktoré jej chcel dať Boh.Možno nás nerobí šťastnými uzdravenie, o ktoré žiadame, ale určite budemem šťastní, keď nás uzdraví Boh spôsobom akým chce On.Toto sa stáva často, keď sme pred Eucharistiou.Hoci pred Pána predkladáme konkrétne žiadosti, musíme mať vieru a dovoliť Bohu, aby nás uzdravil tak ako to on považuje za najlepšie...."
...z knihy ,,Tancovanie v púšti"

bez cirkvi by sme nemali Eucharistiu..bez cirkvi sa nedá uzdraviť

😉

billam
9. júl 2012

No a tohto som sa obavala...siahodlhych citacii 🙂)))...bez nazora, len kopirovanie

cestovatelkaandrea
9. júl 2012

@trish31 verim aj napriek tomu co sa deje okolo. to tu bolo vzdy a aj aj bude. len sme o tom tolko nepoculi, lebo nebolo tolko netu, novin a pod.

lussy23
9. júl 2012

Verím v boha. To, čo sa deje vo svete je vina Diabla a nás ľudí. My sme si tak zničili Zem. Za choroby si môžme sami. veľa chorôb vzniká nesprávnou stravou a nesprávnym životným štýlom....

olejka
13. júl 2012

@billam
áno máš pravdu, kopírovanie ....aj keď mám pocit že,, Boh áno , cirkev nie...""toto už dnes vraví každý...už je to nuda počúvať, myslím, že keby bola cirkev bez vín, a my by sme boli dobrí...potom by Ježiš mohol ďalej premieńať vodu na víno na svadbách a veseliť sa ...sedávať s kadejakými ľudmi a mohol by sa vykašľať na nesenie kríža, na ukrižovanie
a na to aby nám dal posilu...ktorú ponúka katolícka cirkev...

toto je môj názor...

halienka
13. júl 2012

@olejka či je to nuda alebo nie, o niečom to svedčí... možno už dozrela doba a posunulo sa vedomie ľudí tak, že nepotrebujú ku svojej vnútornej viere sprostredkovateľov, možno už nepotrebujú toľko pravidiel, aby vedeli ako veriť... Áno, celé stáročia nebolo nič okrem kostola, odkiaľ by sa ľudia dozvedeli viac o viere k bohu, o tom čo je správne a čo nie atď. Väčšina ľudí bola negramotných a komunikačné prostriedky neexistovali. Ale za takých posledných 200 rokov nastala veľká zmena, svet už nie je tak negramotný, vie sa dostať k informáciám rôznymi spôsobmi, ľudia si na základe toho dokážu sami tvoriť názor a budovať svoju vieru. Cirkev by možno urobila dobre, keby sa trochu transformovala, zmodernizovala, lebo za ďalších 100 rokov ktovie či svojou snahou neustále trvať na svojich dogmách sama seba nezlikviduje...

olejka
13. júl 2012

@halienka cirkev sa nezlikviduje, je to Kristovo telo, je to viac ako veda, viac ako informácie,viac ako pedofilní kňazi ako pochybujúci ľudia ktorí by aj chceli aj nechceli k nej patriť...

Cirkev je v dnešnom zmätku jediným strážcom Božích príkazov, reformuje sa každým dňom nie samovolne..je to práca jej zakladateľa...

kolkí ju celí život odmietali a pred smťou volali kňaza...sprostredkovateľa medzi človekom a Bohom....
je jedno ako hriešni sú kňazi a ako hriešni sme my...Boh je verný. On sám ju založil.🙂

inkinka
13. júl 2012

@olejka zaujima ma, co bude s takymi napriklad Aborigenmi, ktori nemali moznost mat posilu, ktoru ponuka katolicka cirkev, kedze este jej misionari k nim nedorazili...naozaj ma to uprimne zaujima...

igiana
13. júl 2012

@halienka 🙂 ahoj. Uz sme sa raz davno na tuto temu bavili, ze 😉 . Hlavny zmysel omsi v kostole nie je vyucovanie, ale slavenie obety Jezisa Krista za nas - prijmanie Eucharistie - tela Jezisa Krista, tak ako si to On zelal. Stretnutie so zivym Kristom. Ak mas Bibliu, skus si mrknut. Ale Tebe to nic nemusi hovorit, viera je dar.

Myslis zmodernizovala v com? Aby dala ludom viac "slobody"? Dovolila sem tam potrat, sem tam rozvod, trosicku neviazaneho sexu a inych "pôzitkov"? Ved by prestala byt verna Kristovmu uceniu.

Jezis sam povedal, ze nas Cirkev budu prenasledovat a nenavidiet, Cirkev sme my vsetci, ktori verime v Jezisa Krista, nielen papez atd.. V dnesnej dobe sa siria reci typu: verim v Boha ale nie v Cirkev (papeza, biskupov, knazov..). V dnesnej dobe je moderne opovrhovat autoritami - ci v state, v praci, v skole, v rodine.Uz male deti sa vedu k tomu, ze oni su jedinecne, vynimocne, maju svoje prava a slobodu. Neurcuju sa presne hodnoty a pravidla, ale zacina vladnut relativizmus.

olejka
14. júl 2012

@inkinka tiež mám také sklony rozmýšľať čo bude so spravodlivými evanjelikmi a protestantmi...moslimami, židmi, budhistami.....ked nemali eucharistiu,niektori z nich dokonca uznavali a dodrzovali desatoro...budhizmus a vychodne nabozenstva uznavaju cosi ine...ine bozstva ...alebo zeby demonov???

ja neviem...

ked som citala Chatrc urobilo mi to iny rozmer o Bohu...nie je dokonca ani ,,MUŽ" hoci ho voláme Otcom...

Boh je dynamický a celý život si o
nom skladame mozaiku...nie je to obraz na ploche je to viac dimenzii...su v tom trápenia ,pády aj návrat od hriechu...cirkev nám dáva základné súradnice tejto mozaiky...škoda že ich odmietame a škoda že ich často ľudia začnú skladať až pred smrťou alebo až v ,,očistci"

Aj ja pre hriech pochybujem... pre hriech mi niekedy vadí že ma kňazi chcú poučovať...nie preto žeby cirkev mohla za toto...za to možem ja svojou pýchou a ako píše
@igiana svojim opovrhovanim autoritami... 😒

Boh chce aby sme boli šťastní už tu...preto nám dal seba v Eucharistii..
čím bližšie si myslíme že už ho poznáme tým viac sme MIMO...

Jeho nemôžme obsiahnut....stále sa o to treba pokúšat a napredovat...kto stojí na mieste a uspokoji sa s velkonocnou spovedou raz za rok...ten práve cúva a nenapreduje...vo viere sa nedá stáť na mieste..treba ísť ďalej... 😉

ˇuplne som to doďobala keď som písala že čo by robil Ježiš...v predošlom príspevku že by sa veselil na svadbách...

lenže On tu predovšetkým uzdravoval...

vyháňal démonov...až po zbavení hriechov môže byť človek uzdravený...

čo by nám povedal dnes..poďte si pochodiť po mori tak ako Petrovi?? dajme si víno a smejme sa?
Určite áno....aj to lebo mal tiež humor...
Ale v prvom rade by nám ukázal kde sa mýlime...každý dnes chodí k veštici, liečiteľke..číta horoskopy...medituje v štýle východných náboženstiev...

Mal by tu aj dnes veľa práce s vyháňaním zlých duchov...možno aj tento ,,duch" závislosti na internete by pred Ježišom ,,upaľoval"... 😀

inkinka
14. júl 2012

@olejka no vieš, oni možno rozmýšľajú, čo bude so spravodlivými katolíkmi a sú presvedčení, že jedine oni majú to správne vedenie. Keby si bola vychovaná v inej komunite, opäť tak ako teraz by si bola presvedčená, že si vychovávaná v tej správnej, zaujímavé, však?

vavrenka
14. júl 2012

@trish31
ta rakovina je hrozna... aj okolo mna je tolko ludi chorych na rakovinu, vratane mojho ocka, svagrinej, kamaratovi na nu prednedavnom zomrela 5rocna dcerka... a ked pocuvam alebo pozeram spravy, normalne mam strach.. v niecom ti rozumiem, normalne sa pytam, ze kam az zajdeme.. verim v boha, verim, ze on tieto veci nesposobuje, ze si to dobrovolne sposobujeme sami, ael tiez si davam otazku- preco v niektorych pripadoch nezasiahne- hlavne, ked ide o zverstva na detoch a tak.. utrpenie na svete je asi jedna z najtazsie zodpovedatelnych otazok. ale ja niekde vo vnutri viem, ze boh je naozaj laskavy, ze to nie je vetchy dedusko na oblacik, nejaky neschopak, alebo btost vzivajuca sa v nasom trapeni a urcite nepatri ani katolikom ani protestantom ani moslimom 😉 on nas hlboko daleko presahuje.. ja som krestanka a verim v jezisa krista, ale uplne ti rozumiem, ze sa hnevas na boha, je to tu pre nas tolko krat nepochopitelne.. preto sa rada rozpravam s ludmi, ktori su takymi "svetielkami" v tomto svete a spolu sa povzbudzujeme, diskutujeme, premyslame a hladame pravdu a to, kto boh naozaj je a ako sa naozaj prejavuje. mna asi najviac zasiahlo, ked mi pred rokmi zomrel kamarat na rakovinu, organizovala osm modlitby zanho, postili sme sa, prihovarali a on proste umrel, jednoducho umrel 😢 , dodnes sa pytam boha, ze preco.. dodnes to boli, zatial odpoved nemam, ale raz sa ju dozviem 😉, vlemi ti prajem, aby si nasla odpoved, ktora prinesie pokoj do tvojho srdca a aby sa ti diali dobre veci 😵

vietnamka
14. júl 2012

verim v Boha. Prajem Vam vela sil.

timona
14. júl 2012

ja mam zo svojho okolia pocit, ze cim je clovek viac veriaci tym vacsie zivotne katastrofy ho navstevuju...a ludia co ani poriadne nevedia co je kostol a z nabozenstva sa pomaly vysmievaju nemaju ziadne trapenia-vsetko im ide ako po masle...Ja napriklad veriaca som, podla viery zijem, do kostola chodim a teraz sa uz asi tri roky snazim o dieta-neuspesne, trapim sa viac a viac a vyznam v tejto mojej situacii nevidim a ani neverim ze nejaky vyznam tato situacia ma...asi taky ze skoncim na psychiatrii..a ludia co ani v Boha neveria maju stastne zivoty, zdrave deti a vsetko na co si len spomenu...
@latvia-mohla by si naznacit aky vyznam malo ze tvoja sestra mala rakovinu?

erikasadek
14. júl 2012

@trish31 co vidis okolo seba sa dialo vzdy, len pred 100 rokmi alebo tisic rokmi nebola tv a ni internet a ludia hhned nevedeli vsetko co sa dookola deje, keby tomu tak bolo urcite by historia boal uplne inak pisana .. nestastie a vojny boli vzdy a boli v minulosti dovolim si povedat ovela krutsie a aj zivot brutalne.. kruty.... nehovorim ze teraz je to lahsie.. ale su urcite pravidla a zakony.. kdezto pred par storociami clovek nevedel ci sa na druhy den vobec zobudi so svojou rodinou a nehovorim o detoch a zenach!!!!

starcat nadej len kvoli tomu je slaba vyhovorka boh nemoze zato co teraz robi clovek, my ludstvo sme zodpovedni zat co sa deje dookola, kolki z nas pocujem vidime v spravach umierajuce deti a zeny, ktore su masakrovane, alebo zomieraju od hladu sme pobureni, ale ruka ku srdcu za minutu si nato nikto ani nespomenie... berieme to ako realitu a mavame rukou pretoze kazdy z nas si povie nemam silu a ni moc im pomoct!!!!

co je chyba kazdy z nas ma tu silu ale bohuzial spoliehame sa na druhych a hazdeme vinu n aboha a v jeho nespravodlivost!! ricom chyba je na prvom mieste prave v nas..... 😉