Venčenie čivavy

alenka2101
7. nov 2020

Ahojte,prosim vas kto mate doma civavu,ako ju mate naucenu vencit,niekto hovori ,ze rano s nou nechodi von a ze jej sa ani nechce..ze ide sa vycikat na podlozku a vecer tiez,ze na prechadzky chodia iba ked je pekne pocasie,pocula som to uz od viac ludi..tak ako je to u vas? 😊

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reagujempsychpo
7. nov 2020

zdravy pes sa ma vencit vonku ci je pekne, či prsi, ci snezi...je to PES

karhu
7. nov 2020

nenapdlo ma dat psovi z lenivosti podlozku nech spini tam🙈 nas je venceny rano, naobed, vecer a pomedzi to ked idem von, tak ho beriem so sebou..v kazdom pocasi..jedine v lete cez polunajsiu horucavu a v silnom lejaku nejdeme, ale posunieme to na neskor..

midka
7. nov 2020

psa, som nikdy nemala,,,, ale pochybujem, ze pes je stastny ked beha doma po plavajucej podlahe,,,, urcite je lepsie,, ked je vonku, trava, pachy,,,,vybeh, cerstvy vzduch

nela6
7. nov 2020

@reagujempsychpo no... je to pes ako pes... nechas ho vonku a zje ho prva mys... je to vyslachtena blbost, takze az take neprirodzene to pre neho nemusi byt, ak je pes spokojny, aj pan... nemusia riešiť

0silvia0
7. nov 2020

@alenka2101 sestra ma civavy, chodi vencit 1x denne okolo obeda, tiez maju podlozky na cikanie. Ale tie jej psy ani von nechcu ist, im je vo vnutri dobre

alenka2101
autor
7. nov 2020

@0silvia0 presne na toto som sa pytala,lebo sa mi to zdalo zvlastne a tak asi im to naozaj vyhovuje 😊

0silvia0
7. nov 2020

@alenka2101 ja to neriesim, jej psom sa ani chodit nechce, prejdu par metrov a pytaju sa spat. Ale uz to nie su ziadne mladice a okrem toho jedna z nich ma aj problemy s klbami...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
7. nov 2020

ja mam spica trpazlicieho takze nieco podobne .. hned ako vstanem ide von a tesne pred spanim - to je samozrejmost .. potom vydrzi kym sa vratim z prace ... este kym bola mlada chodila na dlhe precadzky -tie miluje teraz uz tolko nevladze v zime sa len vycura a uteka dnu v lete vsak vydrzi v parku dlho aj ked len lezat v tieni .. takze zhrnute rano , po ptaci potom este raz kakat a vecer nez ide spat .. to je vencenie .. pus vikendove prechadzky v zime a v lete aspon kazdy druhy den sa snazime do parku a vikendy travime vonu

noami12
7. nov 2020

@alenka2101 akože niekedy poviem pravdu ze ani mne sa nechce ráno vstávať a ísť so psom von, ale proste keď som si ho zaobstarala tak som rátala s tým ze ci prší neprší, zima nezima.. So psom za každých podmienok treba ísť von. Psa som preistotu od malička neučila na podložky, lebo pes má podľa mňa potrebu robiť vonku. Nemyslím si že človek ktorý už plánuje si kúpiť psíka aby uvažoval o podložkách a vencil psíka 1x denne.. Pokiaľ samozrejme psík nemá nejaké zdravotné problémy.. Úprimne, nezniesla by som aby psík v byte robil potrebu na nejakú podložku. Aj psík odceni prechádzku, že môže ísť na čerstvý vzduch trosku sa prejsť, pocuchat, pobehať 😊

lenuska9999
8. nov 2020

Nemám síce čivavu, ale veľkého psa... A ani keby som ju mala určite by som nenechala psa čurat na nejakú podložku. Po prvé chudák pes, ten potrebuje prechádzku... A po druhé je to podľa mňa nanajvýš nehygienické.

heln
8. nov 2020

Ja som mala civavy, normalne sme chodili von ako s normalnym psom, rano, na obed, vecet, pripadne podla potreby. Ked boli starsi tak sa im rano nechcelo, tak sme sli neskor. Ked uz boli velmi stari, tak aj o tretej v noci a mali krabicu na cikanie, ked sme boli prec, ak potrebovali.

katkaba1
8. nov 2020

Mám čivavu a venčená je 4x za deň. Keď prší, sneži tak sa jej chodiť nechce ale vždy sa aspoň vyciká. Čivava je pes ako každý iný ( len ľudia /niektorí/ z nich robia "debilov").

lenka1993
8. nov 2020

Chodíme každý deň. 4-5x. Ráno o pol6 prvý krát a večer okolo 9-10 posledný. Pomedzi to kedy treba. Či prší, sneží, či je búrka.

arianna25
8. nov 2020

Mam 6 rocnu civavu. Prvy rok sa vencila na podlozku, pocas toho chodila vonku a postupne si zvykla vencit sa vonku. Ta podlozka bola na to, aby neboli nehody po celom byte. Vyrastala v bloku. Vencenie 3x denne. Nechce sa jej ked prsi, takze aspon na chvilu. Inak na dlhsie. Nosi bundicku ked je chladnejsie, alebo v dazdi prsiplast.
Teraz sme v dome, a ona sa na dvore nevybenci, iba vonku.
Kazdy pes potrebuje prechadzku, ponuchat si rajon, oznacit, nadychat sa vzduchu, socialny kontakt. Ci je zima, ci je leto.

marlent
8. nov 2020

Tak nas chodi minimalne 3x za den...a to je york.
Ked je pekne chodi s nami 1x denne na velku prechadzku (tj rano ide iba na vencenie 15min) na obed na 2-3hodiny von a vecer zas len vyvencit (cca 15minut).
Ale ked prsi neznasa chodit von...
Ro ho musim na rukach odniest oproti vchodu mame stromy tam na neho neprsi 😂🤣 tam sa vycura porobi co treba a taha sa domov..
Ale teda aj ked prsi aspin takto ide...
Neviem si predstavit ze na podlozku...a nechodit von neviem no

gabika0825
8. nov 2020

@alenka2101 ja mám čivavku skoro 8 rokov a chodim s ňou von 2x do dňa. Ráno a večer. Ráno sa s ňou prejdem okolo domu a večer ideme na dlhšiu prechádzku. Poďľa mna to úplne stačí na tak malého psa, ktorý nepotrebuje mať tolko pohybu ako väčší pes. Mne napriklad nechce chodiť von keď vonku prší, vtedy iba vycikať a hneď chce ísť naspeť. To isté aj keď sneží. Ale to skoro všetky mini plemená robia. Ale každý ako si naučí, zas mám kamarátku ktorá má mini yorka a ten prejde kilomentre a nemá problém. Moja tak veľa chodiť nechce

miskaska
8. nov 2020

Je mi ich luto. Ved je to pes. Potrebuje aktivny pohyb, socializaciu s inymi psami, pachy, co su vonku...1 - 2 krat je zalostne malo ☹

gabika0825
8. nov 2020

@miskaska pokial ste pracujúci človek, nemá vám kto psa vyvenčiť, tak si myslím že pokial je psík naučený tak, není na tom nič zlé. Moja je na to naučená takto, samozrejme cez víkendy s ňou idem aj 3x do dňa na poriadnu prechádzku, nevidím na tom nič zlé čiže vám nemá byť prečo lúto. A ano s tou podložkou na potreby psíka takisto nesúhlasím to je určené pre malé šteniatka, keď sú ešte fakt malinké a nie pre dospelé psy ktoré majú chodiť von na vychádzky. Ale každý aj tu z okolia čo mám psíčkarov susedov tak keď sa dáme do reci tiež povedia že napríklad cez zimu idú 2x von.

miskaska
8. nov 2020

@gabika0825 Mne sa to aj tak zda malo. My sme ako deti mali psa, vencenie, okrem neskoro vecer, bolo na mne a bratovi. A chodili sme s nim kazde 3 hodiny. Samozrejme, ked sme boli v skole a mamka mala celodennu sluzbu, musel vydrzat, kym sme sa nevratili. Ale ist von rano a vecer je malo. Teraz mame jazvecika, chodi von 4-5 krat denne. Mam tu vyhodu, ze mam homeoffice, cize to obedne vencenie je taky bonus pre nu.

gabika0825
9. nov 2020

@miskaska tak ste si odpovedali... keď ste boli deti a behali ste po vonku tak je to iné a aj ten psík bol na to zvyknutý 🙂 a nie každý človek čo má psa má homeoffice, alebo je na materskej a môže venčiť celý deň. Pokial si psík zvykne chodiť ráno a večer (nie na 5 minút von) tak psík nemá problém vydržať. Čo mám kvoli venčeniu bežať z roboty domov? 😄 ale prosím vás....

viikkki
9. nov 2020

My sme mali civavu bola náučná na podložku a chodili sme s ňou večer po robote 🙍‍♀️

miskaska
9. nov 2020

@gabika0825 ale no, nehovorim o chodeni domov z prace. Podla mna je dva krat denne malo. Z mojho pohladu je minimum 3 krat. Rano a po praci aspon dva krat. To je vsetko, co som k teme chcela povedat.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michalka4193
9. nov 2020

Mame 14m civavu max do 2 kg je malinka kratkosta a chodíme s nou 3 krát von bud ráno o pol 5 alebo o 7 potom o 13h a večer o 20h.

yasmeena
9. nov 2020

pes musi vydrzat?tak skuste aj vy nejst cely den na zachod,len rano a vecer...zatvoreny doma akurat osprostie..tvrdy lockdown by sa vam zisiel,a potom uvidite,co je to cele dni len cucat doma,sam...ja vidavam podobnych expertov aj tu-sice idu 2-3 krat za den von-ale maximalne na 5 minut,co sa ten chudak psik akurat vycura,ledva sa stihne vykakat a uz ho tahaju hore,hoci on aj pozera po okoli....a ten smiech ,ze ci mate bezat domov z roboty vencit?tak preco ste si potom zadovazili psa?je to ziva bytost nie hracka,nie dekoracia...niektori ludia by si zasluzili presne to iste,co robia zvieratam...

gabika0825
10. nov 2020

@yasmeena psíka mám po mojej sestre.. neviete o tom nič tak sa vyjadrujte takto agresívne na inej adrese. Zobrala som si ho do starostlivosti lebo ona ho mať nemohla. Čo ho mala dať utratiť? Ja som bola rada za to že mám spoločníka a kto hovorí o tom že chodím na 5 minut von? Pes je riadne venčený, po práci ked pridem večer som aj trištvrte hodinu von s malou čivavou! Ktora už ani chodiť nechce po takom čase po vonku. Čo ju mám ťahať nasilu po tráve? Ja nechápem tuto logiku. A ráno ideme minimálne na 20 minut von dokonca do lesa... ja neviem čo je za problem ale tu niečo napísať tak to radšej nie lebo za názor tu idete človeka pomaly ukrižovať. Ja to robím takto a keď mate problém sa nevyjadrujte a hotovo ... pekny den

simca06022011
10. nov 2020

No civavka to je taky vacsi potkan, urcite nie psik na celodenny pobyt vonku, a podla mnaani v dazdi alebo velkom mraze. Ale je to pes... ma chodit von, ma sa vybehat... ja mam viszlu, ich chvoatelka ma aj civavu a ta beha s tymi viszlami o dusu... pre psika to je nielen "vencenie a cikanie", jemu to prospieva aj zdravotne ist von, vybehat sa a nie byt cely den zavrety v byte. AJ ked to bude rano 10minut a vecer pol hodina... ALe ako si kto nauci tak bude mat: Ono sa hovori aky pan, taky pes... aj moja viszla bude so mnou drichmat cely den na gauci a nechce sa jej von, pritom je to aktivne plemeno. Ale ked pride gazda ze sa ide do lesa, tak len sekundu protestuje (narozdiel odo mna) :D

simca06022011
10. nov 2020

@yasmeena bezne psiky vydrzia den, naozaj nie je v moznostiach vacsiny ludi utekat na obed domov a vencit. Ale minimalne raz za den riadny venc ten pes potrebuje. A ja som doma cely den, aj so psom.. a AKTIVNYM psom a on mi cely den predrichme, rano sa prebehne a vecer... a ked ho volam naobed, hlavne teraz ked rano sa mne v tej zime nechce, ze sa ide do lesa tak sa tvari ze on tu ani nie je... o curani pocas dna ani rec nemoze byt.. nechodi cikat 10x... to co psi dvihaju nohu na kazdom kriku sa neda cikanim nazvat. Inak ja som v dome... a aj tak mi ide dvere vyvalit ako chce byt vnutri.