Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Vietname

annab012
4. apr 2024

Dobrý deň,
Je tu niekto kto by tomu rozumel?
Prepisujeme dom na Slovensku ale majiteľka žije vo Vietname. Dali sa spravit papiere ale otočili ju že má zle napísané meno tam vraj.
Na prvej fotke je meno zo zmluvy.
A na druhej z pasu.
Nechápeme prečo je to zlé keď Meno má Hanh a priezvisko to zvyšne. A vraj to má mať presne podľa pasu ale potom nedáva zmysel keď máte na zmluve písane prvé že "Meno a priezvisko".
Dúfam že som to nejak zrozumiteľne napísala 😅

kaktusik007
4. apr 2024

@annab012 nie je priezvisko iba Nguyen? a zvysne dve krstne mena 🤷🏼‍♀️

kaktusik007
4. apr 2024

@annab012 resp este inak ---- ako je zapisane jej meno na katastri pri tej nehnutelnosti, co od nej kupujete?

annab012
autor
4. apr 2024

@kaktusik007 nie krsné je len to Hanh vietnamci maju dva priezviska

cubos
4. apr 2024

@annab012 mám kolegov z Vietnamu a teda ako mi to hovorili tak Nguyen je priezvisko, stredné je zdedené z rodiny a tretie je osobné.
Možno malo písať Hong Hanh Nguyen 😁

cubos
4. apr 2024

@annab012 čiže, jedno priezvisko a dva mená 🙂

annab012
autor
4. apr 2024

@cubos to ano lenze tam bolo problem ze vraj to nema napisane podla toho pasu na tej zmluve ze presne podla toho

vanilkovazmrzka
4. apr 2024

Asi preto, ze na sk uradoch nikto nevie co je z tychto slov meno a co stredne meno a co priezvisko, tak chcu mat vsetko podla dokladu. Uz ked mas tri mena tak kolonka “meno a priezvisko” ktora ocakava dve slova, v podstate straca logiku. Viete to operativne opravit na take poradie ako je v doklade?

vanilkovazmrzka
4. apr 2024

A viete vobec spravit ten prepis bez toho, aby majitelka bola osobne pritomna? Podla mojej skusenosti na tento ukon bolo treba specificke notarske overenie alebo fyzicku pritomnost oboch stran…

ivka225
4. apr 2024

Existuje 6 rôznych spôsobov, ako zoradiť za sebou 3 slová. Vytlačte 6 dokumentov, na každom jedno poradie mien, nech si úradníci vyberú.

cukorfalat
4. apr 2024

@annab012 Nguyen je priezvisko. Hong je stredne meno, toto meno maju rovnake vsetci prislusnuci jednej generacie v ramci rodiny (bratia, sestry). Hanh je meno

cukorfalat
4. apr 2024

@annab012 na zmluvu napis v tom poradi, ako je v pase