Veľmi túžim po dieťati, no priateľ ešte nie

tinkad0
24. nov 2020

Ahojte baby, idem sa trocha posťažovať z čoho je mi smutno. Veľmi túžim po bábätku aj vek na to mám, lenže priateľ stále vraví že aj to časom bude (počúvam to už rok) ... Je mi smutno keď vidím všade detičky a šťastné mamičky.. Čo by som za to ja dala 😟 Som šťastná že mám takého dobrého chlapa, super prácu ale proste veľmi chcem dieťa a mám pocit že mi už z toho šibe... Je tu niektorá taká čo je na tom podobne? Ďakujem

1katus1
24. nov 2020

Ja to síce tak nemám. Ale koľko máš rokov?

dajen_7
24. nov 2020

@tinkad0 treba toto povedať hlavne priateľovi myslím si že ak je ten pravý mal by to pochopiť alebo mat aspoň rozumne argumenty prečo čakať. Koľko máš rokov a ako dlho ste spolu?

elementissa
24. nov 2020

Treba si ujasniť priority. Co od života očakávate. Je síce super mat "dobrého" chlapa, ale ak máte úplne iný mind set, tak sotva budete spolu dlhodobo šťastní. Švagriná mala priateľa, 7 rokov. Fasa bombasticky chlap, všetci sme ho mali radi, rodičia, my. Múdry, šikovný, dobrý, pozorný, kvety jej stále nosil, dobre zarábal... No ona sa po 7 rokoch chcel vydávať. On nie, necítil sa na to, stále vravel, že ešte majú čas. Tak sa rozišli a zostali skvelými priateľmi. Každý mal iné predstavy o živote. Veľa toho spolu zažili, vyrástli spolu. No v otázke spolužitia, svadby, detí sa nezhodli. Tak sa rozišli. Nie každý vzťah je meant to be navždy.. Niektoré ta majú len niečo naučiť, nie každý, do koho sa zamilujes skončí ako otec tvojich deti. A tak je to správne. Ak ty veľmi túžiš po dieťati, on nie a nevidíš ani nijaký časový posun, že ja neviem o rok sa začneme snažiť, stále len potom, potom, potom, treba si sadnúť a naozaj si prejsť, aké mate hodnoty, čo je vo vašich rebríčkoch na prvom mieste, kde sa vidite o 5 rokov, aké mate ciele a vízie, čo chcete a kedy dosiahnuť. Ak ale zistíte, že každý túžite po niečom inom, tak sa rozidte. Bez scén, ako dospelí ľudia, ktorí prešli spolu kus cesty ale ďalej už tá spoločná cesta nejde a každý chcete ísť iným smerom. Život jw príliš krátky na to, aby ľudia natahovali vzťahy, ktoré z dlhodobého hľadiska nemajú perspektívu. Je lepšie sa s týmto partnerom rozísť a nájsť si takého, ktorý po deťoch túži tiež, ako tohto oklamať, vysadiť antikoncepciu a nechať si bez jeho vedomia spraviť dieťa, ktoré nechce. A potom zasa plakať na koníku, ako ta muž opustil, keď zistil, že si tehotná. Deti v dnesnej dobe sú už skôr luxus. A o to viac platí, že sa majú plodit len vtedy, ak je konsenzus na oboch stranach. Nikto nesmie byť do dietata dotlaceny proti svojej vôli. Každý má právo voľby. A vždy to ten druhy musí rešpektovať

miadi
25. nov 2020

Nebola som na tom podobne. Najprv som chcela byt manzelka stym ze raz budeme mat deti. Pre mna mà manzelstvo dost zmysel pri zakladani rodiny, Mat nejake istoty slub lasky a vernosti a vsetci rovnake priezvysko- deti aj rodicia. Tebe nevadi ze ste len priatelia? O svadbe snim tiez nie je rec?

sense
25. nov 2020

Koľko máte rokov a ako dlho ste spolu?

hederamonstera
25. nov 2020

Tiez som to tak chcela, pomaly od zaciatku vztahu...ale on je dost racionalny a tak sme cakali, kym postavime dom, potom kym sa zoberieme (jeho podmienka pred detmi)..no a sme 2 roky po svadbe a stale sa nam nedari a mozno ani nepodari...obcas si poviem, keby sme stale tak racionalne nerozmyslali, mozno by sme to dieta uz mali ako vela takychto menej zodpovednych parov...ale jasne, ti maju potom ine problemy no...
Proste ak to tak uz dlho citis, tak si dohodnite nejaky mantinel, ze od ktoreho sa proste budete snazit, nemusi sa to proste podarit hned...

anavipredam
25. nov 2020

@miadi svadba ti istotu nedáva a je to každého vec v akom poradí to bude. Človek má xy dôvodov prečo nemá najskôr svadbu, každý to nemá ako prioritu viď. ja, pre mňa to bude už len čerešnička na torte ako pekný akt a skrz malej nech aj mama sa volá rovnako. Tieto zastaralé názory o svadbe a keď je žena s chlapom tehotná tak teraz rýchlo svadbu aby sa nepovedalo neznášam. Kamoška to mala tak isto a už sa rozvádzajú lebo rodičia nábožne založení na tom nástojčili. Uvediem svoj príklad. Môj a ja sme spolu od mojich 16tich on 18. Dnes mám 26, ročnú dcérku, staviame dom - pre mňa priorita kde pôjdu peniaze a nie na svadbu. A keď sú mladí tak ako sme boli mi nemáš z čoho platiť svadbu ani nič podobné.

miadi
25. nov 2020

@anavipredam a kde hovorim nech sa beru lebo musia ? Ludia by sa nemali brat len koli tomu ze je zena tehotna. Ja som sa vydavat nemusela ale chcela a neminuli sme vela nemali sme party. Bolo to len o nas dvoch. A teraz ani nemas sancu na okazale svadby mozu sa zobrat na urade. Volaj ma staromodnou ale vacsinou tu baby vyplakavaju ze ich priatel aj s dietatom vyhadzuje z bytu nemaju kam ist atd. Ked si robia dieta s hocikym lebo oni chcu. Nie je nic zle mat najprv vyriesene byvanie vztah oficiality a potom planovat rodinu. Kolko tu je zien co chcu dieta manzelstvo a ich priatel im toto vobec neplanuje dat. Aj ked vela krat si to dieta vydupu len aby bol pokoj no pokoj nie je lebo vztah nefunguje .,

sense
25. nov 2020

@anavipredam ono zas keď nemáš z čoho platiť svadbu ju mat nemusis aj keď teda ak by šlo len o akt uzavretia manželstva ako taký, tak ten stoji minimum....
A svadba resp najprv uzavretie manželstva nemusí hneď znamenať že sa dvaja musia brat lebo je ona tehotná... Poznám viacej párov kde sa zosobášili z presvedčenia a nie preto ze musia, a poznám aj dosť takých kt túžili po svadbe a mysleli si ze si ich dieťaťom pripúšťajú alebo ze si ich potom vezme a veľké vieš čo... Keď sa narodili deti, meno po otcovi a niektoré doteraz dúfajú že si ich chlapi vezmú lebo urobili chybu a deti majú iné meno ako oni, a chlap už dosiahol v podstate co chcel... A potom tu ams na MK x prípadov kde ženy nemajú ani kam ísť lebo sa priateľ na ne vyprdol a potom sú ešte také ktore majú s priateľom dieťa dieťa má jeho meno a chlap im nechce prepísať polku domu aj jed sú predsa rodina