Veľkosť bicykla pre 165 cm vysokú ženu

otrubulka
13. mar 2022

Ahojte, prosím Vás, chcem si kúpiť nový bike. Ale cez net, keďže sa mi pracovne nedá ísť do kamenných predajní.... . Trošku som mimo z tých veľkostí.... Vedel by mi tu niekto poradiť akú veľkosť biku na moju výšku? Mám 165 cm. Niekde som čítala, že záleží aj na dĺžke nôh. Mám 75 cm... Vyzná sa v tom niekto? Bicykel by som chcela horský, kedže v lete pri každej príležitosti uprednostňujem terén... . Môj starý bike už kolabuje a chcela by som iný, kúsok väčší.. ale čo mám teraz za veľkosť netuším...😅
Ďakujem za každú radu 🙏

babovka2321
13. mar 2022

@otrubulka ja mam o par cm menej ako ty a mam z decathlonu rockrider Sko na 27,5 kolesach. Pre teba by bolo dobre S/M, tvoja vyska je akurat na rozhrani velkosti, takze kludne M

nelca84
13. mar 2022

@otrubulka na nete najdes plno clankov ako spravne vybrat bike, napr. https://bicykle.heureka.sk/poradna/ako-vybrat-b...
Aj konkretne znacky maju svoje tabulky, staci troska pogooglit.

otrubulka
autor
13. mar 2022

@nelca84 áno, môžem si sama tabuľky vygoogliť. Ale vlastná skúsenosť je vlastná skúsenosť. Je dobré sa informovať aj medzi ľuďmi, niekto sa možno viac vyzná a má skúsenosti

otrubulka
autor
13. mar 2022

@babovka2321 ďakujem za skúsenosť. Idem si to pozrieť. Tiež si myslím, že asi ten väčší by bol lepší. 🙂

nelca84
13. mar 2022

@otrubulka tazko radit vseobecne, ked si nenapisala aku znacku planujes kupovat.
Ale ked chces vlastnu skusenost, tak minuly mesiac som objednavala synovi CTM-ko horsky typu hardtail, velkost M, kolesa 29 palcov. Ma 170 cm a cca 60kg.
Pochybujem, ze ti to nejako pomoze, no ale ...

zuzana9393
13. mar 2022

Ja mam cube acces velkost koliest 29 a ram Sko. Chcela som co najvacsie kolesa - lahsie sa pedaluje, ale mam tiez len 165 cm takze maly ram. Nebol velky vyber, cez net som objednavat nechcela. Ale som spokojna je to super bike 🙂

bavlnka92
13. mar 2022

ja mám 160 a bicykel rám 24ku lebo z 26 rámu som dočiahla na zem len špičkami a to nebolo pohodlné 😂

otrubulka
autor
13. mar 2022

@nelca84 tak toto mi naozaj nepomôže. Kedže aj trochu čítania s porozumením treba. Kedže tvoj syn nie je dáma/žena a z textu jasne vyplýva, že hľadám bike pre mňa. 🙂

otrubulka
autor
13. mar 2022

@zuzana9393 a pri takých kolesách v pohode dočiahneš na zem? 🙂 Presne takéto rady ohľadom značiek a skúsenosti s nimi som potrebovala. Túto značku som už videla, vyzerajú celkom dobre.🤔

otrubulka
autor
13. mar 2022

@bavlnka92 Inak je to presne tak, ako píšes.. môj starý bike, mal veľkosť kolies 26 a ja len 165 cm a nohy som nemala zas vystreté a pri pedálovaní mi to niekedy vadilo. Tak rozmýšľam, či niečo väčšie nekúpiť.... 🤔 Ale aby som nedopadla, tak, že nedočiahnem na zem 😅...

zuzana9393
14. mar 2022

@otrubulka ano v pohode, nemam ani najnizsie sedacku. Ja som s nim velmi spokojna. Do terenu je uplne super, a tymi velkymi kolesami sa lahucko ide aj po asfaltovej ceste

sona110
14. mar 2022

Pre Vašu výšku,dámsky horsky bike kolesá 27.5 a velkosť M.

bavlnka92
15. mar 2022

ja som spokojná s takým malým. mám 2 také a som rada že v pohode dočiahnem na zem aj keď veziem malého vzadu. viac by som sa bála keby mám nohy nadoraz a nedajbože ma preváži..

adrianau817
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krstn003
25. aug 2022

kupovala som si bicykel na www.cyklospeciality.sk