Veľké plemeno psa v byte

4. apr 2020

Prosím vás, iba o rady majiteľov, čo majú v byte psikov väčších alebo veľkých plemien. V byte sme uz psikov mali. Dostatok výbehu hodinove vychádzky , pozornosti a podobne nebudu chýbať.
Chcem sa spýtať tých, ktorí maju takých psikov v domácnosti, o aké plemeno sa u vas jedna?
Samozrejme, chceme kratkosrsteho. Sme skúsení i vo výchove, takže dosledna výchova je prvoradá.

Rozmýšľali sme nad dobermanom, weimarskym stavacom, alebo cane corso.
Chceme čisto iba váš typ, alebo skúsenosti s vasimi plemenami, aby sme sa ľahšie rozhodli. Ďakujem.

karhu
4. apr 2020

kamos ma v malom byte cane corso, zije sam len so psom, pes je bezne na gauci, v posteli, tie jeho sliny su na podlahe, na stenach, na vsetkom..inak su obaja spokojni

autor
4. apr 2020

@karhu manžel si ho praje, nakoľko už v mladosti takého chovali s PP. No som vravela, že to su viac uslintani psikovia, ako aj boxer, oproti inym rasam..
Som uvazovala hlavne nad tym dobermanom, alebo i dalmatinsky pes mi siel hlavou, i susedia mali dokonca pri detoch. Ukazkovy pes a čistotny dost. Som bola prekvapená.
Ale chceme recenzie od ludi, ake plemena odporucaju po vlastnej skúsenosti 🤨🙂

kathy172
4. apr 2020

My sme bývali v 2 izbovom byte s dvoma veľkými psami pomali 3 roky. Mali sme zlatého retrivra a huskyho a úplne pohode sa to dalo.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. apr 2020

S tym rátame, slinatnie, srsť. Nebude to náš prvy ani druhý pes. Ale skor chceme nejaké vacsie plemeno od kolena vyššie, a najlepšie kratkosrsteho.
My sme veľký psickari, takže rátame s tym a každodenna údržba a opatrenia nechybaju 🙂

@kathy172 a ten psik husky, ked je skôr zimny typ, neplzol ešte viac takto doma v teple? 😊 Ze ked predsa tie psiky sa nevedia tak regulovat potom. Pre info sa pytam

autor
4. apr 2020

Len by som chcela mať prehľad, aké plemena konkrétne chovaju ostatni ludia v bytoch okrem malých plemien🙂 to je cele.
Ďakujem krásne

gumkac19
4. apr 2020

ja som mala v byte Beagla 9rokov, srst zhadzival na leto a pred zimou.. vtedy este neboli roboticke vysavace - tak som vysavala kazde 1-2 dni (nebolo tych chlpov az tak vela) hlavne sa nedrzali na obleceni 😋 ale inac to bol velmi bytovy pes 😆

nikayla
4. apr 2020

My máme CC, iné plemeno psa by som už nechcela. Ale teda nemáme ho v byte. To by bolo asi všetko oslintané a otrhané 😂

majamat
4. apr 2020

my sme mali vlciaka v byte. a hoci si niekto mysli, ze to pre velkeho psa nei ej dobre, nas mal pohybu viac,a ko ked bol neskor na chalupe tam si pobehal, len ked sme isli za nim, inak mal vybeh - par metrov stvorcovych. naopak v byt sme niekolkokrat denne prebehli dlu trasu a ked bol cas, bola som s nim hodinu na prechadzke pri rieke.

majamat
4. apr 2020

a teda nas nesmel na gauc, ani an postele. obcas sa zaprel do stola, ked bol zvedavy a tak sme ho naucili na slovo dole, ale ked ma nastvalm tak uz bolo aj slovo vypadni. vedel, ze sa ma upratat zo stola, alebo z miesta, kde nema byt 😀

autor
4. apr 2020

@majamat poznam i ludi, ktory maju tu na sidlisku belgickeho vlciaka. Súhlasím ten pes ma viac pozornosti od pána, a viac pohybu pri vahu než na dvore. Je to o zodpovednosti a pohľadu majitela 🙂👌. Pre nas psik nie je prekážka ani pri dovolenkách, je to člen rodiny. Byt mame i tak väčší, takže miesta tu ma.
Len ťažké rozhodnutie je momentálne 😊

majamat
4. apr 2020

presne. a aj mne to prospievalo, aspon som sa hybala a chodila som na dlhe vychadzky do prirody. teraz nechodim. psika nemame. teraz mam svoju rodinu a psik by musel byt dlho sam. preto ziadneho nemame.

babu11
4. apr 2020

mali sme vlčiaka v jednoizbáku ,venčili sme 3x denne plus víkendy na chalupe ,ale chodievala som s ňou behať ,muž na cvičák niekedy kvôli práci krátke venčenie ...packy sme umývali v sprchovom ale pĺzla ovela viac ako neskor na dome...tú dobu čo sme boli s mužom v práci na byte ani nemukla a to susedia nesúhlasili so psom vo vchode
mali sme jediní psa inak vchod plný dôchodcov totálne bezproblémový pes ale tak bola prirodzená alfa😊

nelly3
4. apr 2020

Kolega ma americky staford - fenku uzasny pes, je tichucko ked nie su doma, dokonca vobec im byt nesmrdi, lebo znamy maju tu stekajucu metlu malu - neviem to plemeno a tam ked prideme dost toho maleho psa citim :(

soldi
4. apr 2020

my sme mali rodezskeho ridgebacka. nevyzadoval dlhe prechadzky ani extra aktivity, bol stastny ze je jednoducho pri nas 🙂 nikdy nic neznicil. ani ako steniatko. na gauc ani do postele nemohol a vzdy to respektoval bez problemov.

autor
4. apr 2020

@soldi i toho sme pozerali, ale no neviem. Ten nam neprešiel zatial 😊.
Ak sa smiem spýtať a boxer z vasho pohľadu zatial vo vnutri? Vidim ze mate nejake fotky v albumoch 😊

lenuska9999
4. apr 2020

My máme doma sibirskeho huskyho. Je to plemeno, ktoré potrebuje veľmi veľa pohybu a pozornosti. Pohybu ma dostatok aj tej pozornosti. No aj tak je veľmi energetický, okrem toho tvrdohlavý, ale výborný k deťom

soldi
4. apr 2020

rr u nas nie su velmi rozsireni. za mna to bol ale uzasny psik a urcite si ho kupim znova. k malym detom sa mi ale viac hodil boxer. ten nas je super. tiez taky drichmos ale vie aj zvrcat ked sa mu nieco nepaci 😀 mame ho zatial len mesiac tak sa k nemu viac vyjadrit neviem zatial, preto som ho ani nespominala 🙂

margaretka_
4. apr 2020

Ja som za svojich studenstkych cias mala v podnajme v jednoizbaku beaucerona a nemeckeho ovciaka naraz. V pohode to bolo, doma viac menej iba spali a presuvali sa z miesta na miesto 😀 ale zila som iba s vtedy este priatelom. S detmi by to bolo urcite narocnejsie.

elzus
4. apr 2020

Madarska vyzla v byte zlaty pes ale tie chlpy sice kratkosrsty ale boli vsade 🙈cez jedlo az v ponozkach. Samozrejme dost zimomrava tak v zime.pod dekou vonku sa jej nechce v lete dlhe prechadzky, ale ked sa.nedalo na dlho von nebol problem aj kratke.

kathy172
4. apr 2020

My sme ju tam mali od šteniatka takže neprišlo mi to ze nejako extra Plzne. Plzla úmerne retriverke. Ale vypočula som si od okolia svoje. Pritom mi to došlo že môj pes je šťastnejší so mnou v byte keď sním idem každý deň behať a na prechádzku ako ten čo je na záhrade celé dni a nepozná vonkajší svet. Teraz sme na dome, ani jedna nechce spávať na dvore obe sa vždy tlačia do domu s nami.

btus
4. apr 2020

my sme mali v byte samojeda - bývali sme tam 4 roky. Je to záprahový pes, mala dosť pohybu, každý deň 10 km vychádzky, cez víkendy sme vypadli na túry. V lete bolo super, že chcela byť v byte. lebo vonku bolo teplo. Keď má pes dostatok pohybu, tak je jedno aký je veľký. Inak - naša nesmela do obývačky, na posteľ. Teraz bývame v dome a máme dve - samojedice 🙂

tilko
4. apr 2020

Nás pred Vianocami opustila naša Pani Ňufáková kríženec akita - inu a bernský salašnícky pes. V byte strávila celých 13 a pol roka...neznášala byť niekde von bez nás...dokonca aj na chate, ak ostala za dverami, cítila sa urazene akoby sme ju vyhodili...
V byte sme mali koberec len v detskej izbe, inak parkety a dlažba. Každý druhý deň som vysávala komplet byt. Dlážku som umývala každý deň. Chlpy som vyčesávala kamoške 1x za týždeň. Slintať neslintala vôbec. Bola kľudná a pokojná. Ale tiež sme skúsení (muž má chovnú stanicu amerického bandoga a vedie cvičák pre psov každého druhu a typu 😀)...takže aj bandogy u nás občas prenocujú, ale skôr sú cvičené byť von a v strehu...
Obľubovala svoj peliešok a delila sa oň s dvomi mačkami. Tým som chcela povedať, že nejako extra nezavadzala. Teraz máme mini psa a je úplne všade.
Problémovejšie bolo obdobie dažďa a blata. Kým bola mladšia, tak do vane aj von z vane vyskočila...no neskôr to vkladanie a vykladanie bolo náročné.
Nič nám nezničila, susedia boli spokojní, nerobila zbytočný hluk, zaštekala na zvonček 2x 3x...iba upozornila 😉

bodkolienka81
4. apr 2020

Za danych podmienok, aj ja by som odporucila ridgebacka. Uzasny pes, za kazdu srandu, ale ked bolo "treba", tak mu nevadilo vyvalovat sa cely den pred krbom.. Rozumny, prisposobivy, nekonfliktny... Weimar urcite nie, potrebuje pevne pravidla, aj tak bude stale skusat. Nadpriemerne inteligentny, ale len z coho ma on osoh.. Potrebuje vyslovene tazko "pracovat" fyzicky aj psychicky, aj tak stale vymysla. Velmi ostry na cudzich a ine psy, teritorialny..

babyfrog
5. apr 2020

Milujem psov, ale nemáme žiadneho nemali by sme naňho chudáčika čas....ale zamilovala som si Nemecku dogu...veľké krásne tiché plemeno....

juliet86
5. apr 2020

a co irsky vlkodav?

simiqe
5. apr 2020

Ja som mala zlatého retrievera. Ja bývam v byte ale rodiča na dome a jemu bolo úplne jedno kde sme hlavne ze bol so mnou. Keď sme boli na dome tak sa trepal stále dovnútra lebo som tam bola. Keď ešte bol mladý chodili sme veľa do lesa takže pohybu mal dosť. Horšie to bolo keď bol starý lebo mal dysplaziu a keď nešiel výťah bol to naozaj problém. Takže sme ho posledné roky dosť často vlacili na rukách lebo nevládal a už ani prechádzky nedával. Tak to mi bolo ľúto ze som nevedela ako zabezpečiť aby bol co najviac vonku. Vtedy sme často chodili k našim na záhradu aby bol vonku. Ale ináč som s nim v byte nemala problém pekne vždy čakal kým som sa vrátila nerobil hluk. Chlpy to už je o inom toho bolo veľa ale kúpili sme robotický vysavač tak ten nám to veľmi uľahčil. Mali sme aj bigla to je poľovné plemeno a tiež zvládal byť v byte pokiaľ sme boli doma. Ak bol sam tak dosť často zavíjal co bol dosť problém v byte a nevedeli sme ho od naučiť. A tiež mal dosť pohybe po lese.

mireckin
5. apr 2020

My mame Ca de bou, alebo inak nazyvany Perro dogo Malorquin (Malorska doga). Je to najmenší moloss zo všetkých. Náš pes ma 37kg, feny mavaju menej. Velkostne do vysky je cca ako labrador (okolo kolien) . Je to vyborny pes k detom, uplny nanny dog. Ma rad vsetkych ludi a s nikym nema problem, pokial vsak niekto nezautoci na jeho rodinu, vtedy sa prejavi jeho obranarska povaha. Vyborne vsak vyhodnocuje a nikdy nevyleti len tak pre nic za nic. Neslinta! Zbytocne nesteka. Pokial nie sme doma, tak len lezi a spi, obcas pripomína zivu rohozku. Vonku je ale aktivny, rad si pobeha za loptickou alebo lietajucim tanierom (miluje aport) a toto plemeno miluje vodu. Pokial si ho pekne vychovate a vycvicite, jeho prirodzena poslusnost a oddanost k vam bude z jeho strany cely zivot. Chce to vsak doslednu vychovu od steniatka a hlavne v case puberty, kedy bude skusat. Prosto treba mat jasne stanovene hranice a citlivy pristup, co by nemal byt problem pokial mate skusenosti so psami. Vseobecne ma rad mladych psov a steniatka bez ohladu na pohlavie, ma rad dospele feny, ale co sa tyka dospelych psov, tam si kamosov uz vybera. Ked ma vsak s nejakym psom zlu skusenist, bude si to pamatat do konca zivota. Za mna je malorka uzasna, tak mozno aj to by bola moznost.

bedikova
8. mar 2021

Labrador

ben555
24. mar 2021

Ahoj tu si nájdeš o niektorých plemenách viac informácií, dúfam že pomôže pri výbere 🙂
https://mojezvieratko.sk/pes/