Vaše skúsenosti so svadbou na úrade

isabellaswann
16. jún 2020

Prosim baby podetle sa o svoje skusenosti so svadbou na urade, ja vobec nie som na take velke honosne akcie, chcem vsetko v malom a lacnom .... googlila som uz vela na internete ale radsej by som od vas zien pocula, ze co a ako ... ake saty? (V ziadnych sa nebudem citit pohodle, nie som ziaden princeznovsky typ rifle a tričko je moj styl) poradte ake prstene svadobne ked ja nic take nenosim lebo sa mi to nepaci na prste a moj
nastavajuci ma tiez svojsky styl, tazko aj pre neho aj pre mna, len uz chceme byt svoji.
Dajte mi rady prosim.
Dakujem!

basska_b
16. jún 2020

Niekde som čítala, že prstene nie sú povinnosť a mama môjho bývalého mala na úrade čierne šaty 😀 tam je to naozaj veľmi voľné.

lucilaines
16. jún 2020

No tak si oblec rifle a tricko, obrucky mat vobec nemusite a vezmite sa o dvoch svedkoch. Je to tvoja svadba, urob si ju tak, ako sa ti paci. Povinne nie je nic, len sa dostavit s dvoma svedkami a obcianskym preukazom.

nelca84
16. jún 2020

@isabellaswann my sme to poňali velmi symbolicky, brali sme sa po 13 rokoch vzťahu a s 11-ročným synom 🙂 šaty som mala krátke čipkované za 25e, obrúčky som objednala z aliexpresu, chirurgická ocel, asi po 2e :D, najdrahšia bola asi moja kytica, mali sme len svedkov a syna, potom sme šli na večeru a bolo vymalovane, tiež sme nestáli o ceremónie

mima1
16. jún 2020

Oblec si co chces ty kludne rifle ked ti vyhovuje nemusis sa bat ze bude niekto pozerat. Svadbu mozes mat aj dvaja svedkovia a dost. Obrucky niesu povinne cize nemusite mat vobec.

guiseppinka
16. jún 2020

Aku velku svadbu by ste chceli? Jedni kamosi mali svadbu v style mrtva nevesta (ci ako sa to vola), ona mala cierne svadobne saty, mali to v kruhu rodiny, na dalsi den spravili posedenie pre kamosov. Moja jedna ucitelka vravela, ze ked ona mala svadbu, mala zlte saty a potom sli na disku (mohlo to byt okolo rokov 86 az 88).
Ak by ste chceli s rodinou, tak mozno trosku nieco slusnejsie - kostym alebo nejaku suknu, priatel tiez nieco sportovo-elegantne. Ale pokial len vy dvaja a svedkovia, tak aj rifle a tricko. A prstene? Myslim, ze tym na urade je uplne jedno ake budete mat. Ak nenosite nic, tak si kupte len obycko chirurgicku ocel klasicku na tych par minut a potom date dole...

cacianka
16. jún 2020

Chod na matriku v mieste trvaleho pobytu jedneho z vas.vsetko si vieš dohodnut.
Treba doklady - rodne listy, občianske preukazy.
Priebeh obradu staci jemna melódia aby nebolo hlucho, 2 svedkovia koho chceš, sobasiaci a matrikarka. Staci formalny príhovor a slub.
Prstene nemusia byť alebo stačia z chirurgickej ocele za 5e aby ste mali symboliku, kedze ide o obrad pred statnym znakom je samozrejmé slušné čisté oblecenie, nemusi byt roba a kravata
a ani kvety nemusia byť, alebo odrezes v zahrade 1 kus.
Len si premysli účasť rodičov oboch, aby ste boli OK.

nairia
16. jún 2020

dohodnite si termin na urade v mieste bydliska, zozente 2 svedkov a dostavte sa nacas... pripadne pani matrikarke mozete povedat, ako si to predstavujete, ona vam aj povie co a ako... do 10min bez zbytocnych ceremonii vas oddaju a mozte spokojne ist...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinqua
16. jún 2020

@isabellaswann ahoj, my sme sa brali na chate...doslova sme mali predstavu, ze sa stretneme najblizsia rodina a kamarati a dame riadnu chatu s malym piatkovym programom 🙂 a tak aj bolo...obleceny sme boli tak ze muz si dal normalne oblek a ja suknu a bluzku...a potom nazad do teplakov, starosta obce prisiel aj s matrikarkou na chatu a oddal nas na terase ...cele velmi zabavne, kratke, bez stresu a najma lacne...fakt len poplatky a normalne ubytko ako kazda takato akcia a to uz si kazdy platil sam...jedine co bolo navyse bol fotograf, co prisiel den pred tym lebo nejake fotky do ramika som chcela...prstene mame titanove, lebo tiez nenosime bezne a manzel uz svoju davno aj stratil...bola to fajn zurka 😁

090255
16. jún 2020

ja som mala svadbu teraz nedávno na úrade 2.5.2020 a mala som krátke šaty čo som chcela mať pôvodne ako popolnočné boli síce tiež biele a potom obrúčky som videla také tenučké človek potom ani skoro nevie že ho má na prste...inak neviem ako to je či ich treba alebo nie ale nám ked vraveli čo treba tak že aj obrúčky tak neviem no. Ved dá sa to aj tak že kupite niake lacné bižu a potom ich jednoducho nosiť nebudete a nebude Vám to lúto kedže nebudú drahé...

evelyn226
16. jún 2020

Ahoj, tak podľa informácií čo mi dala suseda, ak nechcete svadbu a chcete byť už svoji, stačí ísť na úrad, kde vyplníte žiadosť o manželstve a najbližšiu sobotu ráno ísť na úrad a než začne prvá svadba, ísť za oddavajúcim a pred ním len potvrdiť, že obaja súhlasíte s manželstvom, podpíšete a idete preč. Otázka 5min. Netreba žiadnu hudbu ani stáť tam kym vás oddaju. Je to proste základ každej svadby, robí sa to vždy. A podla uváženia ľudí sa už bud robí svadba na úrade so šatami alebo v kostole ako si kto zmyslí. A či si dáte obrúčky, tetovanie, retiazky je na vás. To mám od susedy, ktorá sa na to pýtala min rok v lete. A či už budete mať ceremóniu alebo len oznámite, že ste svoji je na vás. Ale myslím si, že pre istotu tam mať svedkov by nebolo zlé. Je to ako vybaviť si občiansky. Snáď som pomohla.

kofoluska
16. jún 2020

@isabellaswann Ahoj, my sme na tom s mojím manželom boli podobne. Brali sme sa na úrade len za prítomnosti našich svedkov, no a ešte tam bol manžel kamošky, čo bola za svedka mne, bolo mi trápne nechať ho u nás doma čakať. Prstene sme nemali vôbec žiadne, dodnes nijaké nenosíme. Mala som krátke vínovočervené šaty, ktoré nosím aj do práce, čiže nič slávnostné, ale zase slušné. Keď chceš rifle a tričko, tak si daj pokojne podľa mňa aj rifle a tričko. Oni to musia rešpektovať, určite Ťa kvôli tomu nepošlú domov.
Zrušila som prednesy básní a kdejakú hudbu, to som v tej zadnej miestnosti, kde sa nám predstavil oddávajúci a matrikárka, rovno povedala - že toto nechceme. Že naozaj chceme len to nevyhnutné, čo musí byť. Ja som si ešte aj svoje priezvisko nechala.
Nemali sme ani klasickú hostinu, manželov svedok nám zorganizoval žúrku na jednej oldies party v našom obľúbenom (dnes už neexistujúcom) vysokoškolskom klube na Mlynoch. A bolo.
@090255 Obrúčky netreba. Preverovala som si to, pretože sme ani jeden nemali chuť vyhadzovať za to peniaze (ani tých 10 ečok z aliexpresu :D ). Jediné, čo je povinnosť je pred svedkami sa súhlasne vyjadriť, že sa beriete.

jana_eyre_2
16. jún 2020

Ja vôbec nie som svadobný typ, premna trápnosti (chápem že niekto to neberie ako trápne, tak sa neurazajte za to, že ja áno keď som musela byť akter) okolo svadby som pretrpela len kvôli svokre, lebo čo by ľudia povedali.. prstene sme si kúpili v avione strieborné obrúčky dokopy za 30€, šaty a topánky som si kúpila biele z netu do 60€ a muž si dal oblek čo má doma bezne.. (teraz by som si už taky štýl šiat nedala) aj to som bola sprdnuta prečo biele, lebo prvý syn už bol na svete, druhá dcéra v bruchu.. chcela som obyčajný obed s najbližšími, nakoniec sme mali normálnu oslavu aj so širšou rodinou v reštike a keď bolo 7h večer vyhovorila som sa že musím ísť uspať syna a zdrhla som 😂 som introvert a neznasam byť stredobodom.. ak by som sa vydávala ešte raz tak to urobím naozaj tajne a oznámim dodatočne..

Za mňa - obleč a obuj si čokoľvek čo sa ti páči, je to tvoja svadba a dnes už ľudia tak neriešia netradičnejšiu svadbu, dokonca mám dojem že už to aj viac oblubuju.. aj prsteň by som si vybrala podľa seba, veď ho budeš nosiť len ty a nemyslím že je povinné ich mať, ale pre istotu by som sa informovala na matrike..

ina009
16. jún 2020

@isabellaswann kamoska mala svadbu na úrade a poviem ti aj tak som plakala😄 pustili jej hudbu (ani nevedela že tam niečo take budú robiť sama bola prekvapená) obrad trval asi 10 minút a potom gratulácie. Pokial sa v štátoch necitis dobre ja nevidím problém keby sisi dala napríklad biely alebo kremovy overal so širokými nohavicami take sa teraz dosť nosí a neskôr ho vieš použiť aj k teniskám ja mám taký že sa hodí k elegantnému ale aj tenisky sa k nemu hodia take obyčajne biele jednoduché. Alebo obyčajne šaty ktoré môžeš vynosiť aj v lete len k ním na 10 minút dáš elegantnejšie topánky. No a po obrade, gratuláciach a nejaké to foto sadli sme do autá a šli grilovať na záhradu, prezliekli sme sa do pohodlnejšieho a párty sa začala bolo to super a hostí mali asi 15 aj s rodičmi

ina009
16. jún 2020

@isabellaswann a k prsteňom ten pokial nechceš nosiť by som si dala spraviť take symbolické tenké za cca 200€ oba a taký ti na prste napríklad nebude vôbec vadiť veľmi rýchlo si naňho zvyknes a mne osobne sa take tenké jemne veľmi páčia lebo sú aj príjemnejšie na ruke ako nejaké veľke aj keď aj na veľký si zvyknes. No a manžel ho môže mat napríklad na krku na retiazke alebo ho jednoducho nebude nosiť je veľa ľudí čo nenosí prstene

victory1
16. jún 2020

Ja budem mat taku svadbu teraz v juli. My dvaja a svedkovia. Budem mat biely kostym s cervenou maslou,taky,ze ho vynosim aj v praci..muz oblek,co ma doma. Takze nemusis ist v rifloch,proste si nieco kup,aby si to mohla nosit,aj ked len prilezitostne...a obrucky sa daju nosit aj na retiazke na krku..
My sa potom si svedkami pojdeme naobedovat a hned na svadobny pobyt...vsetkym to oznamime az kdd sa vratime.

childuska
18. jún 2020

@isabellaswann hmm, vidíš to ako Bella? A predsa, hrdinka mala niečo nádherné aj napriek nechuti k ceremoniám 😁 možno sa niečím inšpirujte, keď ste obaja svojskí ❤️ držím palce k originálnym nápadom

patricia0000
24. máj 2023

@victory1 dobrý deň prosím vás vy ste sa brali na úrade môžem sa vás niečo opýtať ohľadne obradu.dakujem budem vám veľmi vdacna

victory1
24. máj 2023

@patricia0000 samozrejme,kludne aj do ip