Vaše recenzie na digitálne fotoaparáty

tosomja
27. okt 2011

Rada by som si prečítala vaše recenzie na dig. fotoaparáty. Manžel mi sľúbil nový foťák, len neviem si vybrať. Tak do 100 eur, 12 a viac mpx.
Ďakujem za rady.

michelleuk
27. okt 2011

ahoj ja mam Nikon Coolpix S2550 kukni si na nete je celkom dobry a stal do 100e ma 12mpx fotak,4x opticky zoom,ja som s nim velmi spokojna 😅

1katka1
27. okt 2011

ahoj tento mám ja Olympus VG-130 , má 14mpx, v nay som cenu videla okolo 90 eur a na nete okolo 77 eur, ale je oničom , chcem ho predať, lebo si šetrím na zrkadlovku Nikon D3100.. moja sestra má tento : SONY CyberShot DSC-W570B na nete od 120 eur tuším, je fakt super, má 16 mpx, retuš tváre atď...🙂

bellada
27. okt 2011

ja nedam dopustit na Panasonic Lumix DMC-TZ10 z tych takych "vreckovych" fotakov je to uplna spicka, hoci uz drahsi....na fajnovejsie fotky potom urcite zrkadlovku, ale to uz traba vediet aj fotit, inak je to zbytocna investicia😀

tosomja
autor
27. okt 2011

@1katka1 no tak ten určite nechcem 🙂 pozerala som si ho, lebo ma zaujal na prvý pohľad, ale čo som si ho skúšala v predajni, tak som tam v podstate ani nič nenašla... 😅
@bellada tak to hej, ten by sa mi páčil, len toľko za foťak asi manžel nedá 😕 Teraz mám panasonic lumix, len 6 mpx 😀 ale musím povedať, že veeeľmi je dobrý čo sa kvality týka, vydržal mi 6 rokov a to som fotila nonstop aj 200 fotiek denne 🙂

A ešte sa chcem spýtať, kto mi vie poradiť, je lepšie na AA batérie, alebo už Lion-ku? Každý niečo iné tvrdí, tak som z toho jeleň ...

macamac
27. okt 2011

@tosomja ahojky, ja som si 2 týždne dozadu kúpila Panasonic Lumix DMC - FS16 a som spokojná 😵 má 14.1mpx a 4x optical zoom...mne stačí 😉 v NAY ho mali v a69eur na 109eur 🙂

tosomja
autor
27. okt 2011

@macamac nooo, asi budem silno rozmýšľať, či nezostanem verná Lumixu 🙂

macamac
27. okt 2011

@tosomja 🙂 😉 ja som prvýkrát kúpila značku Panasonic-a veru, je parádny 🙂 stará dobrá značka ešte z Tuzexu známa 😀 😀 😉

macamac
27. okt 2011

@tosomja a malo byť zo 169eur na 109eur zlacnený 😉
pozerám,že mi vypadli písmenká 😅

tosomja
autor
27. okt 2011

@macamac domyslela som si 🙂

macamac
27. okt 2011

@tosomja 😉

1katka1
27. okt 2011

@tosomja ktorý si to skušala? ten Olympus? 🙂

tosomja
autor
28. okt 2011

@1katka1 áno, olympus...nemá žiadne funkcie...ja sa rada hrám 🙂 upravujem, retušujem, mením pozadie a tak...nevyhovoval mi...a to ma predajca presviedčal, že je neskutočne suprový, že aj on ho má a keď som sa ho pýtala, ako dlho vydrží baterka, tak mi nevedel povedať...asi tak v skratke...

1katka1
28. okt 2011

@tosomja ja sa už teším keď ho predám ,až sa mi to podarí,ale uvidíme..aj ja rada upravujem fotky..aký máš program?Ja Gimp.. 🙂 baterka mi vydrží velmi dlho práveže ja som ho už vyše týždna nenabíjala a to fotím každý deň...a ten sony co som ti písala sa ti nepozdáva?

tosomja
autor
28. okt 2011

@1katka1 myslíš program na pc? používam rôzne, čo nájdem na nete...nič neinštalujem, lebo mám zlé skúsenosti, len tak prejdem stránky a kde je online program, tak skúšam...Sony má sestra, tiež je super, len už je drahší...

majina.b
28. okt 2011

http://foto.heureka.cz/

baterie i nabíjačku dopíšem zajtra podľa testu kvality

foto test 9/2011

majina.b
28. okt 2011

no chcela som vložiť tabuľku podľa testu a nič nevidno
1 nikon cool pix P300
2 nikon cool pix L120
3 nikon cool pix S9100
4 canon lxus 200HS
5 panas lumix DMC TZ 20
6 olympus SZ 20
7 panas lumix DMC FT3

majina.b
28. okt 2011

http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/
na pravo su aj recenzie použivateľov pri každom tipe.

mirrinka
31. okt 2011

@tosomja ahoj.ja som pred mesiacom kúpila tento http://www.shoppie.sk/nikon-coolpix-s3100-purpl... za 84€ je perfektný,som veľmi spokojná 🙂

tosomja
autor
31. okt 2011

@mirrinka
@majina.b ďakujem baby, už som si vybrala Olympus VR-310 ... môže byť?

tosomja
autor
31. okt 2011

@majina.b a jeeeejeeee 😒 nejak blbé recenzie čítam...Videla som ho len v letáku v Nay, tak asi si ešte niečo pozriem, asi fakt zostanem verná Panasonicu 🙂

majina.b
31. okt 2011

@tosomja POZRI SI TIP čO DALA mirinka - nikon, ten je dobrý, ja mam panasonic - lumix

tosomja
autor
1. nov 2011

@majina.b Nakoniec som kúpila Nikon, je postačujúci, vyhovuje mi zatiaľ po všetkých stránkach 🙂

majina.b
2. nov 2011

@tosomja nech dlho služi k tvojej spokojnosti 😉 , dobrý výber

tosomja
autor
2. nov 2011

@majina.b ďakujem,...ale musím si zvyknúť, ovláda sa úplne inač ako panasonic 😀

tosomja
autor
7. nov 2011

@mirrinka ahoj, chcem sa spýtať, aj tebe pri fotení robí tiene? myslím keď fotím napr. dcérku, tak okolo nej mám tmavý tieň, akoby stála oproti slnku. Neviem si ho vôbec nastaviť tak, aby som mala kvalitné fotky a nemusela ho stále prestavovať na vhodný režim. Ako ho máš nastavený ty a máš ho už dlho? ďakujem 🙂

mirrinka
7. nov 2011

@tosomja ahoj,nie som odborník na fotenie,ale podla skúsenosti a zistení sa taký tien robí,ked máš vedla seba okno,občas sa mi to tiež stalo,vonku nie,vonku sú fotky krásne...ale tiež mi trvalo pár dní,kým som si všetko nastavila,robil mi zo začiatku rozmazané fotky,teraz len zapnem a fotím na režim auto a večer (vonku)si prepínam na nočný portrét...skús sa pozrieť aj na to,ako máš nastavený blesk,režim obrazu - ( mám najvyššiu kvalitu fotky) a nastavenie farieb....všetko si poskúšaj,porob skúšobné fotky a uvidíš čo ti najviac vyhovuje