Váš názor na štrajk lekárov

labaga
11. nov 2011

ostava 19 dní do casu ked lekarom uplynie výp.lehota. dotkne sa to aj detských nemocníc dfnsp ba hlavne, ako to skoncí??
co si myslíte navýšia platy lekárom v nemocniciach?

natalii6
11. nov 2011

@labaga ja osobne by som im nenavysila ved dostavaju uplatky a nemale tak co by este chceli? 😠 skor by som dala sestrickam a ostatnemu personalu ..ja osobne by som pridala sestrickam ktore pracuju z imobilnymi pacientami lebo ich praca nie je vobec ohodnotena a tie si to zasluzia ozaj najviac klobuk dole pred ich pracou 😉

tinki
11. nov 2011

@labaga Tak čo som počula, dnes musia sestričky chodiť tiež na vysokú školu. Rozdiel medzi lekárom a sestrou je jeden rok štúdia. Všetku prácu robia sestričky. Keď som ležala na gynde, tak ženu musia pripraviť na operáciu, odbery, výtery, klystír, príp.oholiť. Nezabudnúť na lieky, asistovať pri operácii, po operácii behať k pacientke, infúzie, injekcie, podkladať misu, podať vodu, vypisať papiere. Príde pán doktor, skontroluje, vypíše papier a dovidenia..rozdiel v platoch..? polovica...čo k tomu dodať?
Ešte, doktor dostane za operáciu obálku a flašku kvalitnej. Sestrička kávu a dezert. Obdivujem, že ich to ešte baví..
Doktorom by som už nedala.

labaga
autor
11. nov 2011

@tinki
@natalii6 dnes pribehla doktorka anesteziologicka a ukazala v dfnsp uhliarikovi po stretnuti pasku 1000e. trochu sa ma to týka nieco o tom viem. nie je to o roku studia je to o zodpovednosti a o rozhodovaní. v tom je rozdiel medzi sestrou a lekarom. sestra nemusí rozhodovat.uplatky davaju ludia neviem si predstavit ako v NY nemocnici dava niekto do vacku lekarovi za porod 🙂 😢

natalii6
11. nov 2011

@labaga ja im tu zodpovednost neberiem ale nemyslim si ze maju az take zle platy aby sa stazovali 😠 ako je to zasluzna robota a hlavne zodpovedna(najme ty co operuju a zachranuju denno denne zivoty) to uznavam ale vatsina pacientov im pcha uplatky a s nimi sa nepochvalia kolko dostanu...ja osobne som nedala ziadnemu lekarovi peniaze ved je to jeho praca 😉 a ak sa stane to co slubuju(vypovede) tak najviac nato doplatia chudata deticky kedze asi tam najviac lekarov chce odist ☹

labaga
autor
11. nov 2011

@natalii6 dnesto konecne v nasich skorumpovaných mediach povedali hodinovamzda je 4,7e.

saeda
11. nov 2011

my sme mali mat v DFNsP operaciu v marci... potom nam ju posunuli na jun, potom na november....lebo poistovne nepreplacaju...a to nie sme akutny stav...teraz budu posuvat uz aj akutne stavy.... je to uplne hrozne... chudatka deturence.... ale ja sa na lekarov nehnevam...jednoznacne je to chyba vlady, tejto aj minulej.... a to ze bude trpiet pacient...za to moze tiez len tato vlada....lekari podla mna strajkom vyjednavaju nielen svoje vyssie platy, ale tym aj lepsie podmienky pre pacienta..... ved ako sa budete chovat ako predavaci s zakaznikovi, ked viete, ze nic nezarobite? nebudete mat anoi chut na pracu ani nic....
ja stale dufam, ze sa nasa vlada konecne spamata a uz to vyriesi, pretoze takato situacia je neunosna....
a este by ma zaujimalo...ako budu teraz mamicky v decembri rodit? treba si lekara zajednat? a co ked budu chciet epi a nebude tam ziadny anesteziolog.... jednoznacne tato vlada riskuje zivoty vsetkych ludi.... ☹

labaga
autor
11. nov 2011

baby kolko davaju zapokladnou v supermarketoch???

czechzuzanaba
11. nov 2011

@saeda Zajednat si nebude koho, protoze ti co dali vypovedi, tak nebudou od 1.12. zamestnanci nemocnice, takze tam jit nemuzou. To mi rekla ve stredu dr. Jandova na Kramaroch.

mandragora22
11. nov 2011

ja by som im nepridala ani cent. kolkokrat si nielen mna, ale i dalsich posuvaju od dveri k dveram, bavia sa s pacientmi ako s odpadom, ked sa opytam, preco to a preco tamto, pretoze ma to zaujima, tak na mna pozru, ako by som bola spina a on (doktor, doktorka) boh, ktory vie vsetko a ja debil, by som asi nepochopila, keby mi nieco vysvetlili. je mi z ich pristupu na grc, nemaju malo, maju dost, ale su nenazrati. bozemoj, je mi uplne jedno, ze oni studovali sest rokov, ja im na to mozem nakaslat. kolko ludi sice nema vysoku skolu, ale namakaju sa ako blazni a nemaju ani polovicny plat a samozrejme, neberu ani uplatky, kedze sa to na linke alebo pri stroji neda... a budu stale krakat ako hladne vrany a stekat ako zurive psy, ved nech si idu. ja sa len cudujem debilnemu slovenskemu narodu, ze to tu vobec riesi a slovenskej vlade, ze sa tym vobec zaobera. dali vypoved? nech sa paci, okamzite mali nemocnice rozbehnut kampan prijimania novych lekarov. nie........tu sa caka, kedy nam stat prida? uz mi ti lekari pripadaju ako cigani. len natrcit ruku a pytat viac 😝 😝 😝 😝 😝 a zase mi tu chyba grcajuci smajl 😀

jankka21
11. nov 2011

http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolst...
som lekarka , v zivote som nevzala uplatok ... reakcie ludi su velmi smutne , kazdy bude verit tomu comu bude chciet...

poistovne neskrtaju limity kvoli strajku lekarov, to je sucast biznisu, biznisu toho kto si kupil poistovne a chce si kupit aj nemocnice... a az potom nam vsetkym ostanu len oci pre plac... bojujeme aj za vas!!!

mandragora22
11. nov 2011

@labaga no to zalezi asi od toho, ze kde. v BA asi najviac, inde nepocitaj viac, nez 300 €. a to tam tie zeny fakt dru a este si aj vypocuju nie raz nervozneho a nadavajuceho zakaznika 😔

titkovamiriam
11. nov 2011

prehodila som si odpoved s inej temy:
nepodporujem poznam nemocnice kde vobec nemaju problem s lekarmi-Bratislava-milosrdný bratia,zeleznicna,koch-tam nestrajkuje nik

mandragora22
11. nov 2011

@jankka21 ak sa smiem spytat, kolko mas rokov?

danka.k
11. nov 2011

tak ako pise @saeda nie je to o navyseni ich platu... ide o to aby mali aj pacienti lepsie podmienky v nemocnicni. len nase uzasne media propaguju iba to, ze lekari chcu vyssie platy... lekarom ide hlavne o to, aby si pacienti po operacii nemuseli nosit svoje obvazy, lieky od bolesti. vsak si platia poistenie a musia si vsetko doniest??? je to trapne. media si vycucnu vzdy len to co chcu a tym padom su lekari zli.

danka.k
11. nov 2011

@titkovamiriam lenze sukromnym nemocniciam poistovne platia vsetko.. na statne sa s prepacenim doslova vyseru

labaga
autor
11. nov 2011

@mandragora22 to mas pravdu len kolko toje za hodinu

tinki
11. nov 2011

@labaga na východe najviac 320 e.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankka21
11. nov 2011

budem mat 28

tinki
11. nov 2011

@labaga v tomto prípade sa neurčuje hodinová mzda, je to mesačná mzda, bezohľadu na to, koľko pracuješ. Ak máš nadčas, máš si ho vyčerpať.

mandragora22
11. nov 2011

@danka.k nuz, zvlastne je to, ze pacienti si nosia svoje obvazy, hajzlaky, pyzama, uteraky a neviem co vsetko uz niekolko xyz rokov. zaujimave, ze pred 10-15 rokmi sa nikto z lekarov neozval, ze pacienti nemaju....???!!! ved aj vtedy sme si uz vsetko do nemocky nosili sami! ale vtedy sa ich platy nedali porovnat s platmi inych oborov, ci socialnych vrstiev, vtedy si zili na vysokej nohe, mali niekolkonasobne vyssie platy a citili sa ako bohovia. teraz maju "iba" 1000-1500 € (a viac, podotykam), lenze pozor vazeni!! obycajny robotnik uz dnes dokaze zarobit tych 600-700 € ked maka ako blb a taha nocnu za nocnou, lenze chudak lekar sa citi ukrateny, lebo on ma "iba" dvojnasobne viac, ako ten nevzdelany hlupak, ze? 😝 😝 😝 😝 lebo pred 15 rokmi, ked mal robotnik 10 korun na vyplatu, lekar mal minimalne 100 korun na vyplatu a toto ich serie najviac. 😝 😝 😝 😝

labaga
autor
11. nov 2011

@jankka21 práve hladam na nete vyskrtanu výplatnu pasku...no nemozem jub najst

mandragora22
11. nov 2011

@labaga pri 180 hodinovom case za mesiac je to 1,7 €

labaga
autor
11. nov 2011

@mandragora22 pockaj pockaj to 1500 je v hrubomso službami, čize víkendy bez detí....

titkovamiriam
11. nov 2011

@danka.k tak nech su nemocnice sukromne aj tak ako pises o prispevok vyssie si pacient vsetko hradi sam..nech sa zrusi povinne poistenie a clovek si zaplati radsej napr 150 eur operaciu zlcnika a vie ze bude na druhy den doma ako keby ho v statnej celeho dorezali a bude tam,,hnit,, dva tyzdne.../ten zlcnik je aktualna cena v zeleznicnej,laparoskopom/

labaga
autor
11. nov 2011

@mandragora22 tragedia

danka.k
11. nov 2011

@mandragora22 je to smutne ale je to tak.. a preto lekari chcu aby sa zmenili aspon ako take podmienky

danka.k
11. nov 2011

@titkovamiriam lenze toto by sa nasim poistovniam nepacilo... preco my mame take super napady a oni ich nerealizuju?? 😀

mandragora22
11. nov 2011

@jankka21 nuz, to si len nedavno skoncila skolu, ze? kedy, pred 2-3 rokmi? a uz si aj pracovala? a ak ano, este si plna optimizmu, zrejme neskazena dnesnym skorumpovanym svetom, alebo si mozno na materskej a ani netusis, ake uplatky hybu svetom a zdravotnictvom. mozno sa na toto pozeras naozaj svedomitymi ocami a nerozumies, preco sa narod pohorsuje nad tym, ze lekari stale zobru, keby si mala 50 rokov, tak sa tu s nami ani nebavis, zrejme by si bola jedna z nich, ktore krakaju. bez urazky prosim to ber.. to len na vysvetlenie toho, ze si este prilis kratko v praxi - ak vobec si v praxi - na to, aby si celkom videla obe strany mince 😉

mandragora22
11. nov 2011

@labaga no a? ved to je super, nie? 😀 😀 😀 😀 ale teraz vazne. vies kolko poznam ludi, ktori robia na smeny-aj vikendy piatky,sviatky, rovnako ako lekari, a su celi bez seba, ked maju 600 v HRUBOM??? a tiez maju deti, rodiny a nemaju uplatky 😔