Váš názor na poštovné

demartka
7. apr 2014

Milé predávajúce aj kupujúce,zaujímal by ma Váš názor.Poštovné obyčajné je 80 centov,s doručenkou 1,40,predávajúca pýta 2 eurá,lebo má lacné vecičky,tak poštovné je 2 eurá. Mne sa to nezdá seriózne,pretože aj tie lacnejšie vecičky stoja na pošte 80 centov.A niekto práve hľadá lacnejšie,prečo by mal platiť poštovné,ktoré je dané poštou,predávajúcemu?

luba28
7. apr 2014

@demartka a neni to este podla vahy???

demartka
autor
7. apr 2014

Áno,podľa váhy-tovar do 500g ako list,ale poštovné 2 eurá

mirka1011
7. apr 2014

Ja ked som predavala tovar, vzdy som si pozrela stranku posty, aby som vedela, kolko mam pytat postovne a ani raz mi to nesedelo s tym ako pytali na poste, ja netusim podla coho tam davaju ceny, ked sa podla toho neda drzat 😒

luba28
7. apr 2014

@mirka1011 a ako si to potom riesila,ked si uz mala peniaze na ucte s inou sumou????

mirka1011
7. apr 2014

@luba28 raz som doplatila a nechala som to tak, islo o par centov, druhykrat som platila o 15 centov menej a treti mi pani poslala viac za ochotu a nakoniec islo vsetko na postovne, takze tak

monikat75
7. apr 2014

ja zase mám skúsenosť, že keď som si balík doma odvážila, tak som vždy platila toľko ako som si pozrela na stránke pošty, takže toľko som presne aj pýtala od kupujúcich, väčšinou posielam všetko ako listové zásielky, lebo balíky sú podstatne drahšie ale občas sa mi stalo, že ma na pošte nesprávne pochopili a neposlali zásielku ako list ale ako balík, načo som samozrejme doplatila, lebo som to už platila zo svojho 😒

sissy27
7. apr 2014

@demartka môj názor je taký, že predávajúca si môže určiť "poštovné & balné" aké len chce a ty to môžeš akceptovať alebo aj nie a kúpiť inde... keď nakupuješ z eshopu, tak neriešiš poštovné 5€, rešpektuješ (alebo kúpiš inde)... keď ideš do obchodu, tiež rešpektuješ náklady spojené s cestou (alebo sedíš doma) a nepýtaš od predajcu zľavu... nakoniec, ak chceš ušetriť za poštovné, tak myslím, že väčšina predávajúcich nemá problém s osobným odberom...
jediné, čo by mi vadilo, ak si zaplatím poštovné 2€ a balíček by prišiel obyčajne - pri sume 2€ rátam automaticky s doporučenou zásielkou (podľa hmotnosti samozrejme)...

dejka77
8. apr 2014

@mirka1011 Ak sa jedna o listove zasielky, treba brat do uvahy aj rozmery, nie je to len o hmotnosti. Mozno preto ti to vyratali inac. Ked nieco predavas tak si to normalne zabal a chod s tym na postu nech ti povedia kolko to bude stat. Ked predas, staci napisat adresu a poslat to.
@demartka Ako pise sissy27 predavajuca si moze urcit postovne a balne. Cize aj cenu obalky alebo cokolvek ine co pouzije, a dokonca aj cestovne pod to spada. Ale je pravda, ze niektori si pridaju navyse kvoli zisku.

mirka1011
8. apr 2014

@dejka77 ja neviem, lebo raz mi za mensi balicek zaratali 0,80 € a druhy s tym istym obsahom, kde bolo viac kusov 0,65 € a zakazdym tam bola ina postarka, tak ja neviem, ako prichadzaju na tie ceny

dejka77
8. apr 2014

@mirka1011 Mozno to bolo na hranici. Neviem aku vahu mas doma. Boli obidve poslane rovnako, cize napr. ako list alebo balicek?

mirka1011
8. apr 2014

@dejka77 ano obidve ako list a obidve boli do 50 g, ten prvy balicek mi hned zaratala 0,80 €, ani nevazila, ta druha vazila a pytala 0,65 €

dejka77
8. apr 2014

@mirka1011 A nebol ten balicek hrubsi, vyzeralo to tak isto?

mirka1011
8. apr 2014

@dejka77 praveze ten druhy bol o malicko vacsi a platila som menej, prave preto mi nejde do hlavy ako chodia na tie ceny

dejka77
8. apr 2014

@mirka1011 Mozno ta prva sa zmylila. Ked pises, ze ani nevazila, mozno myslela, ze je tazsi. Nabuduce sa radsej spytaj ked sa ti nebude pozdavat.

mirka1011
8. apr 2014

@dejka77 no vsak budem musiet

rainee
14. júl 2020

Ja to robím tak ze tovar vždy pred odoslaním odvážim(už to aj mam v oku) a napíšem poštovné koľko bude obyčajne alebo doporučené. Par x sa mi stalo pri hraničnej hmotnosti že to bolo viac/menej, bud som doplatila zo svojho alebo vrátila na účet kupujuce.
Co sa mi ale nepáči je, že kupujuce často žiadajú poštovné v cene/zdarma. A to aj pri lacných pár € veciach, nepoviem pri väčšom nákupe aj sama dám automaticky poštovné zdarma. Ved to poštovné platia poste a nie mne, ja si tiež musím zaplatiť poštovné a tiež nie som charita ☹️