Varovanie pred aukčným portálom Bidia.sk

janettdamian
2. sep 2013

Ahojte maminky, chcem sa s Vami podeliť s mojou negatívnou skúsenosťou s aukčným portálom Bidia.sk. Nechala som sa nalákať, pre mňa je už neskoro a tak Vás chcem pred týmto portálom varovať, aby ste sa nenechali oklamať.

macamac
2. sep 2013

@janettdamian a o čo ide?

janettdamian
autor
2. sep 2013

@macamac skúste si pozrieť tú stránku a pochopíte..... nechala som sa nalákať, hľadala som síce aj nejaké recenzie ale nič moc som nenašla tak som si myslela, že to hádam bude fér aukcia. Vidina vysnívanej chladničky bola silnejšia 😖 , tak som to vyskúšala, bol to podvod. Potom sa mi podarilo na nete nikde nájsť blog-čo písal o Bidii. Tak chcem ostatných varovať aby nenaleteli. Skúsim nájsť ešte ten blog

janettdamian
autor
2. sep 2013

http://peterdiveky.sk/moj-postreh-aukcny-portal... link na blog o Bidii, pozrite komentáre. Že som to ja skôr nenašla 😠 Je to poučenie do"ďalšieho vývoja" ako sa hovorí ..........ale čo ma nezabije to ma posilní 😉

jana121212
2. sep 2013

kopirujem, co som napisala jednej uzovatelke, ked sa do statusu na ten portal pytala. osobnu skusenost nemam, ale z precitania ako ta aukcia mi bolo hned jasne, ze sa to neoplati: podla mna sa to neoplati. kupis si prihodenia a prihadzujes. jedno prihodenie stoji 0,30e. napriklad teraz sa tam drazi iphone, jeho cena aktualna je 35,45 a este drazba neskoncila. na dosiahnutie 35,45 bolo potrebnych 3545 prihodeni, co tomu portalu zarobilo 3545*0,3eur, to je 1063,8 a drazba pokracuje a kazdy kto prihodi plati za prihodenie zase 0,3e a cena sa zvysi o 1cent. drazba konci, ked nikto neprihodi 15 sekund. lenze ked sa na to budes chvilku pozerat, tak stale niekto prihadzuje. takze ked nieco chces ziskat, musis prihadzovat, lenze zase ta prebiju, tak zase musi prihadzovat a zrazu zistis, ze ked uz si do toho investovala 100-200e, tak musis prihadzovat dalej alebo si povedat kaslat na tie peniaze a skoncit. je to o tom, ze ten telefon alebo iny vyrobok preplati skupina ludi v nadeji, kde si kazdy z nich mysli, ze on bude ten posledny, kto prihodi. ak na tom niekto usetri, tak len ten kto aukciu vyhral a ani to nemusi byt pravda, lebo tazko povedat kolkokrat prihodil

jana121212
2. sep 2013

@janettdamian kolko si do toho investovala?

olivia6
2. sep 2013

na pažravosť sa dopláca...

janettdamian
autor
2. sep 2013

@olivia6 skôr na naivnosť, sa dopláca.... pažraví sú hlavné tí čo majú veľa...... prajem pekný deň

janettdamian
autor
2. sep 2013

@jana121212 iba toľko čo si môžem dovoliť 🙂 na materskej , chcela som to vyskúšať. Ale určite by som to už viac neskúšala ...........

jana121212
2. sep 2013

@janettdamian ja som sa tiez zaregistrovala na tu stranu alebo na nejaku podobnu. dostala som 2 prihodenia zadarmo, ale ani tie som nevyuzila, lebo to nema zmysel. absolutne nemas sancu skontrolovat, ci prevadzkovatel tej stranky neprihadzuje sam aby udrziaval aukciu aktivnu co najdlhsie

olivia6
2. sep 2013

@janettdamian vies, veci maju svoju cenu. A kto chce nieco takmer zadarmo, je podla mna chamtivec. Suhlasim, pazravi su aj bohati. Ale poznam kvantum "chudobnych", co su neskutocne na majetky a peniaze. Ked som ten portal videla na FB, okamzite som vedela, ze zdarmo ti nikto nic neda. Nepotrebujem skusat a popalit sa na takychto namotavkach.

janettdamian
autor
2. sep 2013

@jana121212 ja som prišla na to, že je to podvod tak, že som išla do aukcie a po pár mojich prihodeniach, zrazu z ničoho nič bol "môj súper" víťaz. To sa mi stalo 3 krát za sebou a tie veci sa "predali" za cca 1€. Takže používajú manipuláciu aukcie a psycho taktiky, že človeka nebláznia, že sa dá super vydražiť. Potom som zvyšné biddy použila v aukciu, ktorú som samozrejme nevyhrala.........

janettdamian
autor
2. sep 2013

@olivia6 samozrejme, že veci majú svoju cenu a tí nešťastníci, čo tam možno aj niečo vyhrajú, tú cenu zaplatili, nikto nedostal nič zadarmo, to som si istá. Ibaže sa ľudia hanbia priznať, že naleteli a tak umožňujú takýmto "podnikateľom" ľudí ďalej zavádzať a okrádať. Preto som sem napísala varovanie pred nekalými praktikami ................ a okrem iného nie som chamtivá, pažravá ani chudobná........... Ja mám na koníku fotku a hodnotenia od predajcov aj na kupujúcich a nemám problém veci aj darovať........... a čo vy?

dejka77
2. sep 2013

Fuu tak o takejto somarine som este nepocula aby som este ja platila za prihadzovanie... Ja kupujem hlavne na ebay-i. Ked vyhram, zaplatim kolko to stoji a tym to hasne. A to som este chranena paypal-om.
@janettdamian To sa moze stat kazdemu, aj mne sa stalo, ze som naletela niekomu. Len malo ludi si to prizna.

olivieri
12. dec 2013

najlepsia je ta ich otvaracia doba od 10-24hod. Ziadna internetova drazba nepodlieha casovemu obmedzeniu a vsetky samozrejme funguju nonstop. Nie je dovod na prerusenie automatickeho chodu stranky.... Je to jasny dokaz ze ide o manipulaciu, niekto tam od nich musi stale sediet a dohliadat na to aby nikto nic nevyhral.

Smutne je vsak ze s tym nikto nic nevie urobit, este aj SOI sa tvari ze vsetko je OK.

lilaahmmad
6. jan 2014

@janettdamian zas na druhej strane treba vediet, kedy prihodit, napríklad na iPad prihodit až ked ma cenu okolo 30€, napríklad, kúpis si bidi za 39€, vyhras iPad za 40€, teda celkom si zaplatila 79€ za iPad, ktory stoji cca 800€.

janettdamian
autor
6. jan 2014

@lilaahmmad ja som si kupila bidy iba raz (a nikdy viac si ich nekúpim) a myslím si, že to prihadzovanie nie je v poriadku a niekto tam v systéme manipuluje...... Vy alebo niekto známy tam reálne vyhral niečo?

lilaahmmad
6. jan 2014

@janettdamian ja som dlhodobejšie v zahraničí, spoluziacka z výšky tam vraj vyhrala mobil, mne príde divné to pozastavenie aukcií. No ja to skúsim a dám vediet

lilaahmmad
6. jan 2014

Jedna z diskusií k téme
https://kyberia.sk/id/7194380

feri264
18. sep 2014

kamarat si vydrazil htc mobil .... mal bidi za 39e a za telefon dal nejaky 18-20 nepametam sa presne .. takze on je jeden s tych stastlivcov 🙂 aj ked ja si myslim že ties to je dost tazke vyhrat tam... treba proste vediet prihodit :D

demail
18. sep 2014

ja som si tam vydražil Iphone 5s za 62euro a držím ho v rukách, v originálnej krabici, funguje všetko tak ako má. Nechápem prečo hneď ohovárate stránku pričom ste aukciu ani nevyhrala, čiže ste nemali možnosť ani byť oklamaná. S nákupnými podmienkami pri nákupe bidov ste súhlasila, to že ste ich rýchlo prehrala je len vaša smola a hlúposť. Samozrejme, že existujú podobné stránky ktoré okrádajú ľudí, ale bidii sa podla mňa dá veriť. Taktiež som tam zavítal na podnet známych, ktorí tam vyhrali dobrý tovar za min. čiastku.