Váha balíka

27. jún 2024

Dobrý deň objednala som si elektrokolobezku kde píše že by mala vážiť 12 kg…. Pri kontrole emailu kde je moj balík mi v kuriérskej spoločnosti ukázalo že balík váži 7kg. Myslite že to môže byť podvod? Ďakujem

mirkam3
27. jún 2024

Pohľadaj ten istý model kolobežky na iných eshopoch, určite budú uvádzať aj váhu. Celkovo sa mi ale 7kg už aj s obalmi zdá pomerne malo, pokiaľ to nie je nejaká mala kids verzia.

smitjan
27. jún 2024

no myslim si ze ti zrejme posielaju nejaku detsku verziu. neobjednala si zle?

simca06022011
27. jún 2024

Z kade si objednala?

lakebabe
27. jún 2024

Môže byť ze to eshop zle nahral. Malo by to vypočítať váhu automaticky ale môže byť, že to ten co to nahadzoval zle nahral. Skus zavolať do eshopu co ti poslali

simca06022011
27. jún 2024

Ešte je možné, že obchod zásielky neváži. Napr my nevazime, váha ide cca do systému podľa skladových údajov (alebo si skladník vymysli) a ta je aj na etikete. Ale reálne potom prevažuje kuriérska spoločnosť balíky Ale tu hmotnosť ja vidím až na faktúre.

autor
28. jún 2024
autor
28. jún 2024

@simca06022011 tak v DPD mi ukazuje takto ako na foto ale tak váha čo píše na stránke cez ktorú som objednavala píše 12 kg https://arco.sk/dom-hobby-dielna/hracky/elektro...

ewana73
28. jún 2024

DPD vazi baliky len pre interne potreby aby vedeli vyfakturovat sumu prepravneho objednavatelovi prepravy, Vahu balika zada/resp. alebo aj nezada objednavatel prepravy takze je dost mozne , ze tam "je natipovana" ina vaha ako je v skutocnosti.