Vädnutie kvietkov. Kde bude chyba?

ceciiilia
13. jún 2014

Ahojte žienky. Nie som žiadna skúsená záhradkárka, sem tam si kúpim kvietok alebo kaktus v Baumaxe a teším sa z neho. Už sú to dva roky, čo žijem v Bratislave a zatiaľ každý jeden kvietok, ktorý som si tam kúpila a dala ho do izby do týždňa úplne uschol! Neviem už, čo mám robiť. Umreli mi aj kaktusy aj tzv kvitnúce šťastia z Baumaxu. Viete mi poradiť, kde bude chyba? Môže byť u nás zlá voda? Alebo nečistý vzduch?

sissy27
13. jún 2014

problém je v baumaxe... kúp radšej v špecializovaných predajniach alebo priamo od pestovateľov, kde sa o kvety lepšie starajú od začiatku, aj keď zaplatíš možno o nejaké euro viacej, ale budeš vedieť, že kupuješ zdravý a správne ošetrovaný kvet...
vzduchom to nebude, ten neovplyvníš, môže to byť vodou (mala by si ju nechať odstáť), substrátom, (ne)hnojením, slnkom, miestom, dokonca aj osobou... napr. mojej mame by aj v pivnici rozkvitol umelý kvet 😀 u mňa zase skoro nič neprežije (ale presne viem prečo)...

caoli
13. jún 2014

u mna je to podobne, preziju len zvlast silne jedince 🙂 balkon a obyvacku na cisty juh, cokolvek, co nebolo typu dracena, kroton a podobne peklomilne druhy, skapalo najneskor do tyzdna. starostlivost mali myslim primeranu, kedze tiez nie som z tych, ktorym zo zapichnutej ceruzky vyrastie breza, nakupila som knihy, zavarila internet, takze zakladne poznatky o tom, ako polievat, hnojit, orezavat som nadobudla. ale zjavne to nestaci. ja neviem dochovat ani muskat. ale suhlasim s predchadzajucim prispevkom, ze chyba je v baumaxe, lebo kvecinky balkonovky kupene na trhu aj napriek vrazednym podmienkam na mojom balkone celkom zdarne prospievaju.