Vadí bylinkám priame slnko?

siska1313
24. máj 2018

Ahojte, baby. Chcem si založiť na okne provizórnu záhradku a pestovať čerstvé bylinky. Takže mám doma kvetináče, hnojivo, semienka. ALE: v kuchyni na okne, kde ich chcem pestovať, svieti doobedné slnko, dnes to tam slušne pražilo. Myslím, že je to východná strana. Nebude to bylinkám vadiť? Aby mi vôbec vyklíčili a neuschli hneď po týždni. Kam to dať? V kuchyni len jedno okno, chcela som to mať po ruke. A zasa na sever do spálne ich predsa nedám. Kde máte bylinky vy?

pralinka25
24. máj 2018

vsak im doobeda trosinku pritien zaluziami. inak mne sa na okne bylinkam nedari. uz som skusala vsetko mozne aj kupit aj vypestovat zo semena ale vzdy sa odniekial vyroja take mini chorbaciky ako cierne ciarocky a pozeru to. asi su v hline lebo inak si to vysvetlit neviem. ja ani okno v kuchyni neotvaram tak tam nemozu ani priletiet z vonka a aj tak.
snad budes mat viac stastia

siska1313
autor
24. máj 2018

@pralinka25 na kuchynskom okne nemáme žalúzie, tak sa mi nedá im zatieniť trochu. Kúpila som v tescome kvetináče aj s nejakým substrátom v biokvalite. Tak hádam tam mušky nebudú. Inak, niekde som čítala, že keď kúpiš hlinu, máš ju dať normálne na plech a akoby upiecť do rúry, lebo v každej hline sú tie zárodky mušiek či čoho a potom máš toho plný byt. Ale ešte som neskúšala. Neviem, či mám aj toto urobiť, keď je to všetko v biokvalite, či to už bolo urobené. Ale hlavne to slnko teraz riešim.

pralinka25
24. máj 2018

jasne vidis to som nevedela takze dakujem ja tebe za radu 🙂 vyskusam to ked budem sadit nabuduce

no ked tam nemas ziadne tienenie tak neviem veru. slniecko ich spalit moze ked vam tam velmi prazi
ale zas pestovat bylinky v spalni asi tiez nema moc logiku. ani roletku tam nemas nic? cim by sa mohlo pritienit

siska1313
autor
24. máj 2018

@pralinka25 niet za čo😉 nemáme ani roletku. hneď je plot a susedova stena, je to na poschodí, takže sme tam žalúzie nedávali, že načo. No, teraz by sa mi zišli. Asi jedine ich nechať doobeda na linke a potom poprekladať na okno. Alebo v obývačke, tá je na západ.

anemone123
24. máj 2018

@siska1313 u mna na byte sa bylinkam nepacilo nech som ich dala kamkolvek, nikdy poriadne nerastli a casom vyschli... ked sme sa prestahovali na dom, nasadila som ich do obycanej zahradnej zeme, maju dost slnka, sem-tam ich polejem a rastu ako dive... neviem si to vysvetlit ☺

siska1313
autor
24. máj 2018

@anemone123 bohužiaľ, bývame u svokra zatiaľ, a ten si nepraje, aby som si tam niečo sadila. No comment. Začíname stavať svoj dom a tam budem mať v záhrade svoj bylinkovy kútik. Tu som chcela aspoň dočasne si niečo zasadiť😥😥

marika39
24. máj 2018

Mne na balkone - cely den tu prazi slnko, vzdy vyschli. Skusala som rokmi vsade mozne ich dat ale nic. Teraz mame konecne zahradu tak tam sa im dari☺

veronikazoja
24. máj 2018

neviem ako za oknom ale ja ich mám v záhrade v takých vysokých rúrach, celý deň tam na ne svieti slniečko a rastú ako divé

elvera
24. máj 2018

A ja som pocula ze bylinky neznasaju kvetinace, no neviem co je na tom pravdy. Ale ani mojim v kvetinacoch sa nedari dlho :-/

anemone123
24. máj 2018

@siska1313 tak to mi je luto, ze svokor nie je ochotny obetovat nejaky kutik pre tvoje bylinky... bylinkam sa v crepniku asi jednoducho nedari, ale v zahradke rastu "ako burina" 😊. Tak vela stastia, nech sa vlastny domcek a zahradka co najrychlejsie stane skutocnostou 🤞

siska1313
autor
24. máj 2018

@anemone123 ďakujem veľmi pekne💖