V skrini som našla hmyz

18. nov 2022

Ahojte, sama nemam rada tieto otazky. Ale neda mu to spavat. Nasla som v skrini takyto hmyz na vrchu sezonneho oblecenia, ktore som isla na zimu vybrat. Nenapada vas co by to mohlo byt? 🙂
Neznasam chrobaky a pavuky.

hnedovlaska1234
18. nov 2022

To vyzera troska jak ploštica

beatrixx1525
19. nov 2022

No ak je to to čo si myslím tak prajem ti aby to nebolo to čo si myslím... Vyzerá to ako ploštica resp. zvyšok z nej, ja to volám šupka 😃 a keď vidíš jednu, znamená to že ďalších 100 nevidíš. Zbaviť sa ploštíc je neskutočne nákladné a namáhavé a niekedy až nemožné. Držím palce aby som sa mýlila

autor
19. nov 2022

@beatrixx1525 ono sa to hybalo praveze. A nie su plostice svetloplache?
Lebo ja som vybrala krabicu so zimnymi bundami, polozila do kupelne a nasla tam tri taketo chribaciky navrchu.
Idem dnes vsetko prekutrat a hladat stopy.
Kazdopadne nikto vobec nie je dostipany.

beatrixx1525
19. nov 2022

Autorka dala som ti na ten obrázok reverse search a fakt vyhodilo najviac výsledkov s plošticami... Samozrejme že sú ploštice svetloplaché, preto boli schované v skrini v tme 😉 len si ich vyrušila tak sa rozutekali. Že nie ste poštípaní je veľmi dobre, potom boli najskôr len v tej skrini resp. sa nedostali do postelí. Inak keď si dobre pamätám, my keď sme mali ploštice (už je to minimálne cez 10 rokov takže pamäť je ehh) tak tie čo sa dlhšie nenacicali, prípadne tie mladé ktoré sa ešte nestihli, boli tiež také svetlé až akoby priehľadné

beatrixx1525
19. nov 2022

Hej a ešte, popozeraj v skrini rohy, všelijaké záhyby a tak, či okolo nenájdeš čierne bodky, aj na krabici možno budú. Ak sú to ploštice tak najskôr budú aj bodky..

ajsha123
19. nov 2022

Toto nie je plostica. Je to voš papierová, alebo inak nazvané pisivka. Nestipe. Ma rada vlhké prostredie. Bohužiaľ, je rozmnozena vo väčšine starých domov, kde je/bolo vlhko... A do novostavieb si ju ludia donesú so starym nábytkom, v obrazoch, skriniach... Neškodí, ale ke nepríjemné, ked vieš, ze ju doma máš. Väčšinou ju vidno na stenacg, pri el.zasuvkach, po rozvodoch sa dostane do celého domu... Je za gaucami, obrazmi, v starych knihách... Vsade. Je ťažké ju vykynozit...ja som striekala vsetko možné aj nemožné, maľovaním stien sme ju minimalizovali, ale vykynozena nie je

autor
19. nov 2022

@ajsha123 ano, presne bola na krabici a za nou sa nam prvykrat vytvorila plesen na stene. Nikde inde som nic nenasla, ani cierne stopy po plosticiach, pri posteli vobec ziadne naznaky, matrace zatial ciste.
Tak velmi velmi dufam, ze to bude toto radsej ako plostice. Vsetko sme z izby vyniesli na terasu, vsetko periem a vsetko som vycistila.
Dufam, ze sa nam toho podari zbavit. Nasla som asi 5ks na jednom mieste.

ajsha123
19. nov 2022

Nepomôže všetko vyprať. Oni žijú schované, v kutoch, pod lištami, v podlahe, v zásuvkach, za policami.. Ak ste všetko vyniesli z izby, tak este ju aj vystriekajte, biolitom alebo niečím podobnym, na lezúci hmyz. Čítala som ra

ajsha123
19. nov 2022

@ajsha123 čítala som raz, ze pomôže aj UV lampa. Neskúšala som, lebo ju nemám doma