V skalke sa nám okotila mačička

fantagiro70
10. máj 2015

Okotila sa nám naša mačička na dvore v skalke " asi sa jej tam páči " a my nevieme čo teraz, či ju tam máme nechať, alebo preniesť ju niekde pod strechu.Je to jej prvé kotenie a pravdu povediac, ani my s tým nemáme skúsenosti.Môžete mi niekto poradiť, čo robiť ??? nerada by som , aby zmokli, kebý začalo pršať. Dakujem.

kiki68
10. máj 2015

preniest do nejakej debnicky vystlanej,aby mala svoje bezpecie. Asi je z toho trosku vedla. Ako asi by si preniesla maciatka sama,ale radsej tomu pomoct.

luba41
10. máj 2015

@fantagiro70 ona ich pravdepodobne prenesie..vonku je to pre ne nebezpečné..prípadne máte kôlnu alebo kde spáva? ak vám dôveruje tak ich môžete preniesť aj s nou do nejakej krabice na bezpečné miesto..ale ona si ich zase prenesie kam bude chcieť.. skús aj tu https://www.modrykonik.sk/group/6052/

fantagiro70
autor
10. máj 2015

@kiki68
@luba41 bojím sa ich chytať, aby ich potom neodmietala, no v každom prípade to budem sledovať, ak by náhodou začalo pršať, tak ju prenesiem aj s malými, má 4 mládatká.Je na nás zvyknutá, máme ju od malička doma, tak si myslím, že by nemal byť problém.Dakujem za odpovede.

sissy27
10. máj 2015

@fantagiro70 nechať tak 🙂 nemrzne, ona si s nimi poradí... tiež by sa ti nepáčilo, keby sa ti suseda montovala do výchovy, nie? 😉 predpokladám, že je to voľne (divo) žijúca mačka, nechaj to na ňu a na prírodu, pokiaľ nie je zranená alebo mláďatá neopustí, tak sa do toho nemiešaj...

luciferkax
11. máj 2015

Moja skusenost je ze.ich neodmietne ked sa ich chytis.. hlavne.nie ak pozna vas..yreba byt vsak byt opatrni anpomalt skusat ci mica dovoli dotykat sa ich..ja by som ich urcite preniesla.do debnicky ci.krabice do tepla..to ze.sa.okotilq v skalke...zrejme to necakala...predsalen...ma maxiatka prvykrat

fantagiro70
autor
11. máj 2015

mačičky som hned večer preniesla do tepla aj s maminou cicou ˇ(v rukaviciach ), trošku bola prekvapená, báli sme sa obidve 😨 ....ja som sa bála čo ona spraví a ona sa zas bála čo idem robiť 😕 , ale dobre to dopadlo, v teple im je dobre, o mládatká sa pekne stará, takže sme spokojný všetci....dakujem za rady dievčence 😉

luciferkax
12. máj 2015

@fantagiro70 kraaasa..pridak fotkuu

luba41
12. máj 2015

@fantagiro70 pravdepodobne nemáte asi nejaké ušlachtilé plemeno ani chovnú stanicu, načo množiť mačky, ked všade ich je strašne vela ?..porozmýšlajte nad sterilizáciou, aj mačičke bude lepšie aj vy budete mať "vystarané" s potomstvom.. 😉

jemena
12. máj 2015

Dajte jej niekde do prístrešku, do závetria bedničku, vystllanu niecim makkym, ako seno, stare handry (čisté) Kludne mozete mlade chytit do ruk, macka pojde za nimi, kam ich date...a hlavne dajte mačku kastrovat. Moze mat male aj tri krat do roka, macka sa zbytocne vysiluje, musi odolavat natlakom kocurov a nakoniec tie male skoncia aj tak na ulici, kde ich bud zrazi auto, alebo chyti pes a pod. Nic dobre ich necaka.

mijunik
12. máj 2015

@fantagiro70 ahoj, som rada, že to dobre dopadlo, pravdupovediac, ani ja by som nevedela, byť Tebou, čo spraviť... Ale super, že sa Ti to podarilo a že micky sú v teplúčku. Želám maminke cicuške aj mačiatkam veľa zdravia a síl a Tebe (samozrejme aj Tvojej rodinke) veľa radosti z mačacích kamarátov. 🙂

fantagiro70
autor
13. máj 2015

pridávam fotečku cicušiek

fantagiro70
autor
13. máj 2015

@luba41 nie , nemáme ušlachtilé plemeno, mačku máme na dvore pre radosť a aby chytala myšky, manžel ju dostal od dcéry,ked bola maličká, je to jeho miláčik. 😀 ..." ked príde muž z roboty,najprv ide za mačkami skontrolovať a potom za mnou " 😀 , no čo už, idem bokom 😖 , ale to je dobre, ja som rada,že ich má rád 😵

fantagiro70
autor
13. máj 2015

@jemena rozmýšlame o sterilizácii, bude to tak lepšie, lebo tu sa to kocúrmi,len tak hemží, nedajú pokoj smradi 😕

mijunik
14. máj 2015

@fantagiro70 Náááááádherná mačacia rodinka 🙂 Keď mačiatka začnú behať, to len bude radosti! Hehe, bude ich všade plno. 😀

fantagiro70
autor
14. máj 2015

@mijunik už tri sú zajednané a ešte niekoho zoženieme, kto si vezme, nech sa aj další potešia 🙂

luba41
14. máj 2015

@fantagiro70 hlavne ich nechajte ešte pri mamine minimálne 2 mesiace 😉 . je to pre ne dôležité, potrebujú sa od nej vela naučiť..a skús presvedčiť aj budúcich majitelov, nech tiež uvážia kastráciu Tvojich mačičiek aj kocúrov...ak sa mačky dostanú bývať niekam na dvor rodinného domu, tak už v polroku môžu plodiť dalšie a dalšie potomstvo.. 😒

jasminam
16. júl 2019

@fantagiro70 zlatunke ❤❤❤