V čom sú iné barefoot topánky?

dettilv
14. mar 2023

Ahojte. Aké sú tie barefoot topánky? V čom sú ine ako klasické?

amonet
14. mar 2023

@dettilv vacsi priestor na prsty, nulova podrazka, vacsina nema ani spavnenu patu, makke ohybne do vsetkych stran, zrolujes ich do gulky

deti95060810
14. mar 2023

@amonet dobre sa v nich chodí?

amonet
14. mar 2023

@deti95060810 ja mam letne sandalky a baleriny a mne sa v nich chodi velmi dobre. netlacia, nebolia nohy

kornelies
14. mar 2023

@dettilv Plantarna fascitida, 'rozcaptane"nohy a este v nich nohy vyzeraju hrozne. Ako pre stare 80+dochodkyne. Za mna nie, ale to je moj nazor. 😉

galganka
14. mar 2023

...mrkni na svoje topánky a na moje...

jaroe
14. mar 2023

v klasickej topanke je noha znehybnená resp. má obmedzený pohyb, nezapájajú sa tie svaly, ktoré by sa pri chodzi zapájať mali.

simona20201309
15. mar 2023

@kornelies a v zime je v nich zima ,,vdaka" tej nulovej podrazke

galganka
15. mar 2023

@simona20201309 tak toto počujem prvý raz. Celú zimu aj v snehu v nich fungujem. Akurát aj s termo vložkou, ktorá je tiež tenká. A to ja som ozaj zmrzlina.

simona20201309
15. mar 2023

@galganka tak kamoška s tými topánkami v zime vždy uteká po pol hodine dnu, že ma odmrznute prsty. Sestra si tiež musela kúpiť termo vložku. Padá jej klenba. Jej deti majú ploche nohy. Nosia barefoot od začiatku. Takže ja na bf mam dosť ostrý názor a nepresvedcila ma ani kamoška po 2h prednáške.

galganka
15. mar 2023

@simona20201309 tieto prednášky som celkom nikdy nepochopila. Ja napr. nikdy nebudem nikoho presviedčať, že musí nosiť batefoot, lebo je to lepšie, zdravšie... ja som si kupila prvý par zo zvedavosti... a postupne pribúdali, buď barefoot, alebo alternatívy. A klasické topanky som rozdavala, lebo barefoot ma nikdy neotlačila, nebolia ma nohy, nič neškrie, nie je mi zima, nepotí sa mi noha... v bežnom obchode si už prakticky nevyberiem, lebo všetko má tak uzku špicu, že malíčky a palce mi už pri pohľade na to plačú. Mám ale napr. kolegyňu, ktorá frčí na všetkých módnych topánkach každý rok. Jej teória je, že topánky ťa otláčajú iba 2 týždne, potom si noha zvykne. Takze vždy dva týždne chodí a prelepuje krvavé leukoplasty, potom je ok, potom kúpi iné krásne topánky... a moje topánky volá capačky. Sedávali sme vedľa seba v kancli a rehotali sa na tom. Ona by ani na špic prsta neobula moje boty, ja už by som neobula jej... 🤣

akvi
15. mar 2023

@kornelies lebo stláčanie do úzkej špičky je akože prirodzené a ok? Celý život trpím, lebo mám širšiu nohu a klasická obuv mi spôsobila haluxy, pretože každá topankomi utlacala prsty. Teraz nosím aj bf, rsp. snažím sa kupovať široké modely a zázrak, haluxy sa mi pomaly lepšia. Mám dvojo topánok ušitých na mieru a je to neporovnateľné. Kto má "štandardnú" nohu, tak nikdy nepochopí. Pre mňa bf konečne vykúpenie po toľkých rokoch.

amonet
15. mar 2023

@simona20201309 problem s nohami je vzdy v nedostatocnom posilnenom bruchu🤷‍♀️ barefoot je iba jedna z moznosti cvicit nohu a svaly

amonet
15. mar 2023

@akvi ja mam standardnu nohu, malu 35/36 a su mi pohodlnejsie barefoot, hlavne ked beham cely den na konferencii😅

zuzanaete
15. mar 2023

Bf topanky su pre mna vyslobodenim. Konecne ma nic netlaci. V klasickych topankach som krivo naslapovala, co sa noha snazila prisposobit a narvat moju siroku nohu do uzkych topanok. Vzdy som mala rovnako zoslapanu podrazku. Obavala som sa, ze pri tenkej podrazke pri bf ju za chvilu zoderiem. Nic take sa nekona. Pozdrazku vobec nemam zoslapanu a konecne chodim lepsie. Aj po celom dni chodenia po pamiatkach mam nohy vecer unavene, ale nie je to uz ten pocit, ked si dam dole topanky, ze konecne. A konecne nemavam ladove nohy. Nohy sa prekrvuju.

zuzanaete
15. mar 2023

A este trosku na pobavenie. Na jednu aktivitu boli pre deti nastrihane stopy z papiera na lepenie na papier. Boli vystrihnute ako klasicke topanky - vpredu zuzene. 8 rocny syn sa ma pytal, ze co to je. Tak som mu vysvetlila. A jeho okamzita reakcia bola, ale ved nikto nema taku nohu. 🙂 Mudro povedal. Deti nosia bf, ale netusia, co je to bf. Neriesim s nimi, ze ake topanky nosia.

veroonr
15. mar 2023

@dettilv BF obuv respektuje tvar nohy a umoznuje jej pracovat tak ako ma. Ale nejdem nikoho presviedcat. Toto je jedna z veci, ktore si vyzaduju vedomejsi pristup

simona20201309
15. mar 2023

@zuzanaete to spravia aj kvalitné topánky... napríklad rieker vyrába pre široké chodila. Keď ich obuje moja mamka, tak musia byť naozaj dostatočne široké. Samozrejme, ak si spokojná, to je super. Len pisem že veľa záleží od značky a kvality topanky.

amonet
15. mar 2023

@simona20201309 teraz je uz taky vyber topanok ze barefoot uz nerozoznas od obyc, kvalitne, pekne a stylove

simsalabim
15. mar 2023

@simona20201309 sice Rieker vyraba aj sirku H, ale nerespektuje tvar nohy, prsty su v nich stlacene. Mam problem s chodidlami, kupujem iba sirku H, ale nie je to ono. Spica je zuzena 🤷‍♀️ Ja by som prijala obuv tvaru barefoot, no s poriadne odpruzenou podrazkou. Ani klasicke tenisky nerespektuju tvar nohy…

galganka
15. mar 2023

..."capačky - babkovské - vyčaptané" vs. moderné Converse... 🤷‍♀️

simona20201309
15. mar 2023

@simsalabim ale ten respektujuci tvqr chodidlá spôsobuje to, že sa nohy potom vycaptaju a vyzerajú ako plutvy. Litka od bf sú neskutočne hrubé. Ja som kvôli haluxom tiež zhanala bf, ale nemohla som si zvyknúť na ich zjav... nakoniec som si našla obuv, ktorá mi vyhovovala. Takže bf je už len o presvedceni. Deťom by som ich neobula. Deťom kupujem kvalitnú obuv, s riadnou klenbou a pevnou pätou. Klenbu majú od 2r ukazkovu.

vandicka7
15. mar 2023

Su sirsie, pohodlnejsie, len teda mne sa nepacia na pohlad, takze s tym tak bojujem, kupila som si jedny tenisky, ktore su sirsie, ktore mi vobec nevadia, vobec sa mi prsty v nich nedotykaju, netlacia a je to velmi fajn. Len no keby dizajn bol iny.

veroonr
15. mar 2023

@simsalabim su aj take, len treba hladat. Ale je fakt ze na slovensku je ta ponuka miziva...

galganka
15. mar 2023

@simona20201309 ale vieš, že to je normálny tvar nohy? 🤔😁

simona20201309
15. mar 2023

@galganka nie, nemyslím si to.

amonet
15. mar 2023

@simona20201309 to ze si to nemyslis ty nie je podstatne, podstatne je co vravia podologovia ktory sa vyvoju nohy venuju

simona20201309
15. mar 2023

@amonet vyvíja sa aj človek nie? Ja nepotrebujem chodiť na boso ako ľudia 3000r pred Kristom....
Preto ti každý ortopéd odporúča klasickú obuv?

akvi
15. mar 2023

@simona20201309 ortopéd ti v prvom rade odporúča chodiť na boso, obzvlášť deťom a ideálne po nerovných prírodných povrchoch. O simuláciu chôdze na boso sa snažia aj bf topánky. Samozrejme, asi každý, kto v takýchto topánkach chodil vie, že chodiť po tvrdých rovných chodníkoch nie je ideál. Ja keď viem, že budem veľa chodiť po meste, tak obuvam klasiku s mäkkou podrážkou. Ale keď sa idem prejsť toť na lúku so psom, idem v bf a občas aj bosá.

zuzanaete
15. mar 2023

@simona20201309 Vyvija sa aj clovek, ale telo zatial vymyslelo iba haluxy ako reakcia na uzke spicky. Evolucia zatial nenasla riesenie, any sa nase nohy pri prstoch vyrazne zuzovali. Par ludi s najdlhsim druhym prstom sa k tomu trosku priblizuje.

caroline_
15. mar 2023

@dettilv nenicia chodidlo tyn ze ho uplne neprirodzene stiahnu, a nebudes mat po nich vybocene palce ako stara babka