V čom ste našli svoje plné uspokojenie?

17. apr 2022

Poznáte ten pocit diery v sebe? A nevedeli ste čím ju zaplniť? Co vám pomohlo? Peniaze deti partner práca? Som zúfalá.. Mam všetko po som som túžila ale stále som prázdna. Nepatrím do tohto sveta. Žiadny koníček mi to miesto nedokázal naplniť. Ani partner ani rodina. Kadiaľ ísť? Ako sa nájsť? Ďakujem

zmrzlinka2021
17. apr 2022

Za mna osobne - jedine a skutocne naplnenie je zivot s Bohom, ale nie "nabozenstvo", ale realny vztah s Bohom. Vsetko v zivote mozem stratit, ale Boha nie.

autor
17. apr 2022

@zmrzlinka2021 prosím ta ako si ho našla? Skúšala som rôzne náboženstva cirkvi meditácie a nejako to boli len chvíľkové pocity. Viem ze existuje ale netuším ako ho nájsť

zmrzlinka2021
17. apr 2022

No lenze pocity rychlo upadnu, a preto by to nemalo byt pocitove. Podla mna hocijake krestanske spolocenstvo, napr. Otcov dom, atd.. kde to "zije" ti moze velmi pomoct. Ale stale to nie je o tom - uverim a vsetko mi padne k noham... je to cesta, radosti, ale aj starosti, problemy, ale na nic clovek nie je sam. Aj ked bude niekde v bunkri, aj ked pride o vsetok majetok, aj ked bude tazko chory... uz nic netaha v zivote sam.

ruzasipova
17. apr 2022

V tanci.

bosorka2302
17. apr 2022

podla mna velmi dolezite je vediet vydrzat sama so sebou a celkovo byt spokojna. Potom uz len skusat nove veci, hobby a tak a uvidis co ta oslovi

abbey1
17. apr 2022

Deti a práca. A s tým sú spojené ďalšie tisíce drobnosti, ktoré má napĺňajú a uspokojujú.

reanda
17. apr 2022

sama sebou sa musis naplnit.. teda nemusis, lebo uz naplnena si, len si to treba uvedomit.. ze vsetko uz v sebe mas.. a to je aj ten boh.. je v tebe.. citis ho, ked si dovolis byt sama sebou, mysliet si to, co si naozaj myslis, citit to, co skutocne citis, bez ohladu na vsetko ostatne, co prichadza zvonka

mimikarol
18. apr 2022

Keď sa mi narodila dcéra. Hneď ako mi ju v pôrodnici dali, bolo to také prirodzené ako to že mám dve ruky....

lenkakravcova
18. apr 2022

@zmrzlinka2021
Súhlasím s tým, že reálny vzťah k Bohu.
Ale nesúhlasím s tým, že spoločenstvá, ktoré opisuješ. Na mňa tieto spolky pôsobia ako vymyvanie mozgu pre menej zmýšľajúcich, ktorí si tam prídu po počúvať hudbu (emócie) a pokolísať sa vo vetre - reálne sa tam nediskutuje, iba "nasáva". Na mňa to pôsobí dosť depresívne.
Káždý z nás je však iný. Niekomu stačí takáto emocionálna základná viera, niekto iný potrebuje niečo iné (argumenty, logiku, prepojenie náboženstva s vedou).

ivangeline
18. apr 2022

Boh. Ked to zahltim inym...stale len nieco robim a som nepokojna...a potom si spomeniem. Aha,aj ty si tu! Mozem len byt. Byt s tebou. Lubis ma a ja lubim teba. Nemusim stale nieco robit. Dakujem za pokoj. Atd..a uz sa modlim...a prazdnota je prec..

ndrag
18. apr 2022

Ja mam cely zivot nejake zaluby mimo prace a rodiny, lebo je to nieco, co je len moje bez ohladu na okolie. Neviem si predstavit vo volnom case "hnit" doma, prip sa nalepit na niekoho a travit cas podla neho. Mna naplna posledne roky sport, predtym tanec a este skor to bolo kadeco umelecke. Proste viem pri tych cinnostiach vypnut hlavu, telo ide automaticky a bavi ma to bez ohladu na ciel, alebo vysledok. Milujem to a neviem si zivot predstavit bez toho ❤

petronellla87
18. apr 2022

Ja sa rada ucim cudzie jakyky....nic sa pre mna nevyrovna tomu pocitu ked zrazu mi zapadnu kolecka v hlave a zrazu zacnem chapem novy jazyk...a bavi ma aj moja praca😊

belasy_motylik
18. apr 2022

Vo viere, v Bohu. V osobnom vzťahu s ním. Bez toho by nemalo nič v živote zmysel, s ním má všetko. Ľudia nemôžu dať trvalé naplnenie, i keby ako chceli. A k tomu pre mňa patrí aj cirkev, modlitba a všetko ostatné. Viera nie je supermarket, nemôžem si do košíka povyberať čo mi vyhovuje a páči sa mi a ostatné nechať tak, ale, pochopiteľne, používam i pri tom svoj rozum a slobodnú vôľu. Kto ide do hĺbky pochopí súvislosti.